REKLAMA

Magdalena Popławska, Anna Janik i Anna Matysiak razem przeciwko futrom naturalnym


2IMG 2875dbf25 listopada odbędzie się międzynarodowy Dzień Bez Futra. Tego dnia Fundacja Viva! organizuje happeningi w 16 miastach w całej Polsce. W Warszawie akcja odbędzie się na Nowym Świecie przy pomniku Mikołaja Kopernika o godz. 11. Znane aktorki –  Magdalena Popławska, Anna Janik i Anna Matysiak –  będą trzymały tablety, na których wyświetlane będą nagrania ze śledztw z polskich ferm futrzarskich


 

W Warszawie w centrum miasta o godz. 11 stanie namiot, w którym na dużym telewizorze będą wyświetlane nagrania z polskich ferm lisów i norek. Te same filmy będzie można obejrzeć na tabletach trzymanych przez trzy znane aktorki, Magdalenę Popławską, Annę Janik i Annę Matysiak, które wyrażą w ten sposób poparcie dla wprowadzenia zakazu chowu zwierząt na futro i sprzeciw wobec okrutnej mody.

Poza nimi za zakazem opowiedziało się już kilkadziesiąt znanych osób, w tym Maja Ostaszewska, Dorota Sumińska, Przemysław Kossakowski, Julia Kamińska czy Kinga Rusin.

– Wiem, jak się odbywa zabijanie zwierząt na futro i chciałabym, żeby wszyscy ludzie mieli tego świadomość. Nie rozumiem hipokryzji, kiedy ktoś nosi futro, ale nie chce wiedzieć, jak to wygląda od środka – mówi Magdalena Popławska.

– Zakaz jest bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. Bardzo nas cieszy, że wiele znanych osób wykazuje się empatią i sprzeciwia się okrutnemu traktowaniu zwierząt – mówi Martyna Kozłowska, Fundacja Viva!

Tego samego dnia od godz. 12 w restauracji wegemama (ul. Marszałkowska 28) będzie można napisać kartkę pocztową do wybranego posła z prośbą o poparcie dla zakazu.

Pod względem liczby zwierząt zabijanych na futro Polska jest drugim krajem na świecie. Zabija się u nas co roku 10 milionów norek amerykańskich i lisów. Hodowcy twierdzą, że zwierzęta na fermach żyją w dobrych warunkach, jednak na nagraniach i zdjęciach ze śledztw Fundacji Viva! widać zwierzęta chore i z objawami stereotypii. Na fermach żyją w ścisku, często nie mają dostępu do wody pitnej. Pod ich klatkami piętrzą się niczym nie odizolowane od podłoża odchody.

Według badań przeprowadzonych przez instytut GfK Polonia na zlecenie Fundacji Viva! aż 67% procent Polaków jest za wprowadzeniem takiego zakazu. W Europie zakaz hodowli zwierząt na futra obowiązuje w Anglii, Walii, Szkocji, Austrii, Chorwacji. Zakaz wprowadzono także w Holandii i Czechach, gdzie obowiązuje jeszcze okres przejściowy. Częściowy zakaz obowiązuje m.in. w Szwajcarii, Szwecji i Danii.

Raport na temat przemysłu futrzarskiego w Polsce: http://antyfutro.pl/raport/

Fundacja VIVA

125ml milk

2IMG 2875dbf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

zwierząt – Popławska, Magdalena Matysiak futrom obowiązuje przeciwko naturalnym będą nagrania śledztw polskich fermach zwierzęta żyją znanych Fundacji poparcie wyświetlane mówi Warszawie Fundacja odbędzie napisać Marszałkowska dobrych warunkach, jednak nagraniach liczby kartkę wegemama widać objawami stereotypii. restauracji ścisku, zdjęciach twierdzą, pocztową zakazu. Pod zabijanych Polska drugim krajem świecie. względem prośbą Hodowcy posła wybranego Zabija milionów amerykańskich lisów. często odchody. dostępu jeszcze Szkocji, Austrii, Chorwacji. wprowadzono także Holandii Czechach, przejściowy. Anglii, Częściowy Szwajcarii, Szwecji Danii. Raport przemysłu futrzarskiego Polsce: Walii, hodowli pitnej. badań klatkami piętrzą niczym odizolowane podłoża Viva! Tego Według przeprowadzonych Europie instytut Polonia zlecenie procent Polaków wprowadzeniem takiego zakazu. samego wcześniej. Kozłowska, norek. miasta stanie namiot, którym dużym telewizorze lisów obejrzeć futrzarskich   W tabletach trzymanych aktorki, Magdalenę Popławską, Matysiak, które centrum których sposób całej listopada międzynarodowy Dzień Futra. organizuje happeningi miastach Polsce. tablety, Świecie pomniku Mikołaja Kopernika aktorki  Magdalena  będą trzymały wyrażą wprowadzenia Martyna kiedykolwiek hipokryzji, futro, wiedzieć, wygląda środka Popławska. – bliżej Bardzo świadomość. cieszy, osób wykazuje empatią sprzeciwia okrutnemu traktowaniu rozumiem ludzie zakazu Ostaszewska, sprzeciw okrutnej mody. Poza zakazem opowiedziało kilkadziesiąt osób, Dorota wszyscy Sumińska, Przemysław Kossakowski, Kamińska Rusin. – odbywa zabijanie chciałabym, http://antyfutro.pl/raport/ Fundacja
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »