REKLAMA

Magdalena Popławska, Anna Janik i Anna Matysiak razem przeciwko futrom naturalnym


2IMG 2875dbf25 listopada odbędzie się międzynarodowy Dzień Bez Futra. Tego dnia Fundacja Viva! organizuje happeningi w 16 miastach w całej Polsce. W Warszawie akcja odbędzie się na Nowym Świecie przy pomniku Mikołaja Kopernika o godz. 11. Znane aktorki –  Magdalena Popławska, Anna Janik i Anna Matysiak –  będą trzymały tablety, na których wyświetlane będą nagrania ze śledztw z polskich ferm futrzarskich


 

W Warszawie w centrum miasta o godz. 11 stanie namiot, w którym na dużym telewizorze będą wyświetlane nagrania z polskich ferm lisów i norek. Te same filmy będzie można obejrzeć na tabletach trzymanych przez trzy znane aktorki, Magdalenę Popławską, Annę Janik i Annę Matysiak, które wyrażą w ten sposób poparcie dla wprowadzenia zakazu chowu zwierząt na futro i sprzeciw wobec okrutnej mody.

Poza nimi za zakazem opowiedziało się już kilkadziesiąt znanych osób, w tym Maja Ostaszewska, Dorota Sumińska, Przemysław Kossakowski, Julia Kamińska czy Kinga Rusin.

– Wiem, jak się odbywa zabijanie zwierząt na futro i chciałabym, żeby wszyscy ludzie mieli tego świadomość. Nie rozumiem hipokryzji, kiedy ktoś nosi futro, ale nie chce wiedzieć, jak to wygląda od środka – mówi Magdalena Popławska.

– Zakaz jest bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. Bardzo nas cieszy, że wiele znanych osób wykazuje się empatią i sprzeciwia się okrutnemu traktowaniu zwierząt – mówi Martyna Kozłowska, Fundacja Viva!

Tego samego dnia od godz. 12 w restauracji wegemama (ul. Marszałkowska 28) będzie można napisać kartkę pocztową do wybranego posła z prośbą o poparcie dla zakazu.

Pod względem liczby zwierząt zabijanych na futro Polska jest drugim krajem na świecie. Zabija się u nas co roku 10 milionów norek amerykańskich i lisów. Hodowcy twierdzą, że zwierzęta na fermach żyją w dobrych warunkach, jednak na nagraniach i zdjęciach ze śledztw Fundacji Viva! widać zwierzęta chore i z objawami stereotypii. Na fermach żyją w ścisku, często nie mają dostępu do wody pitnej. Pod ich klatkami piętrzą się niczym nie odizolowane od podłoża odchody.

Według badań przeprowadzonych przez instytut GfK Polonia na zlecenie Fundacji Viva! aż 67% procent Polaków jest za wprowadzeniem takiego zakazu. W Europie zakaz hodowli zwierząt na futra obowiązuje w Anglii, Walii, Szkocji, Austrii, Chorwacji. Zakaz wprowadzono także w Holandii i Czechach, gdzie obowiązuje jeszcze okres przejściowy. Częściowy zakaz obowiązuje m.in. w Szwajcarii, Szwecji i Danii.

Raport na temat przemysłu futrzarskiego w Polsce: http://antyfutro.pl/raport/

Fundacja VIVA

125ml milk

2IMG 2875dbf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

zwierząt Popławska, Magdalena – Matysiak obowiązuje naturalnym przeciwko futrom polskich śledztw mówi będą nagrania żyją znanych poparcie Fundacji fermach zwierzęta wyświetlane Fundacja odbędzie Warszawie dobrych warunkach, jednak Marszałkowska samego kartkę napisać nagraniach zdjęciach objawami ścisku, widać restauracji pocztową wegemama stereotypii. twierdzą, krajem często zakazu. Pod drugim Polska względem zabijanych prośbą posła amerykańskich lisów. Hodowcy milionów Zabija świecie. wybranego liczby Według także Holandii Czechach, jeszcze wprowadzono Chorwacji. Walii, Szkocji, Austrii, przejściowy. Częściowy futrzarskiego Polsce: http://antyfutro.pl/raport/ Fundacja przemysłu Raport Szwajcarii, Szwecji Danii. Anglii, hodowli podłoża odchody. Viva! Tego badań odizolowane niczym pitnej. klatkami piętrzą przeprowadzonych instytut takiego zakazu. Europie wprowadzeniem Polaków Polonia zlecenie procent dostępu wcześniej. dużym telewizorze lisów norek. którym namiot, centrum miasta stanie obejrzeć tabletach które wyrażą sposób Matysiak, Popławską, trzymanych aktorki, Magdalenę futrzarskich   W których happeningi miastach całej organizuje Futra. listopada międzynarodowy Dzień Polsce. Świecie  będą trzymały tablety,  Magdalena aktorki pomniku Mikołaja Kopernika wprowadzenia zakazu środka Popławska. – bliżej wygląda wiedzieć, rozumiem hipokryzji, futro, kiedykolwiek Bardzo okrutnemu traktowaniu Martyna sprzeciwia empatią cieszy, osób wykazuje świadomość. ludzie kilkadziesiąt osób, Ostaszewska, opowiedziało zakazem sprzeciw okrutnej mody. Poza Dorota Sumińska, zabijanie chciałabym, wszyscy odbywa Rusin. – Przemysław Kossakowski, Kamińska Kozłowska,
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »