REKLAMA

Film dokumentalny o polskich fermach futerkowych i obrońcach zwierząt “Klatki” dostępny już online dla wszystkich

 

Klatki Poster dolOd 1 lutego 2018 brytyjski film dokumentalny “Klatki” można bez żadnych opłat oglądać online. Bohaterami „Klatek” są polscy aktywiści, którzy pod osłoną nocy odkrywają i dokumentują cierpienie milionów zwierząt zabijanych w imię mody za murami ferm futrzarskich. Wkrótce sami przekonają się, do czego przedstawiciele tej branży są w stanie się posunąć, by chronić swoje tajemnice.

– Spędziłem długie godziny z reżyserem filmu, Connorem Jacksonem, pokazując mu, jak wygląda życie zwierząt na fermach – mówi Paweł Rawicki, współzałożyciel Stowarzyszenia Otwarte Klatki i jeden z bohaterów filmu. – To, co zobaczył i udokumentował, było z pewnością trudne do udźwignięcia. Nie wystraszył się i stworzył bezkompromisowy film o osobach, które walczą przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt – komentuje Rawicki.

„Klatki” powstały z myślą o widzach z Wielkiej Brytanii, gdzie hodowla zwierząt na futra jest zakazana, lecz popyt na futrzane ubrania i akcesoria jest wciąż wysoki. Nie istniałyby, gdyby nie tanie skóry importowane z krajów, w których taka hodowla jest jeszcze dozwolona – między innymi z Polski.

Connor Jackson zdecydował się na stworzenie filmu o przemyśle futrzarskim po tym jak zetknął się ze zdjęciami i filmami ze śledztw przeprowadzanych przez Otwarte Klatki: “Byłem wstrząśnięty i uzmysłowiłem sobie własną naiwność. W Wielkiej Brytanii, przede wszystkim ze względu na zakazanie tego typu hodowli, wydaje się nam, że futro to przeszłość i problem już nie istnieje. Zrozumiałem, że skoro nawet ja jako aktywista prozwierzęcy nie znałem powagi sytuacji, to z pewnością większość społeczeństwa też nie będzie jej świadoma.”

“Klatki” to dokument, który jest aktualny z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze, w Wielkiej Brytanii organizacje ochrony zwierząt postulują zakaz importu futer naturalnych do kraju, tak jak ma to miejsce w przypadku futer z psów i kotów. Po drugie, zakaz hodowli zwierząt na futro w Polsce jest częścią projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, który w listopadzie trafił do Sejmu i prawdopodobnie wkrótce będzie procedowany. Taki zakaz ma coraz szersze poparcie wśród polityków większości partii.

Więcej informacji na temat filmu można znaleźć na stronie internetowej

klatkifilm.com
http://www.imdb.com/title/tt7512358/

 

 

 

125ml milk

Klatki Poster dol
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

zwierząt dokumentalny fermach – wszystkich Wielkiej online dostępny “Klatki” obrońcach futerkowych polskich hodowla Otwarte pewnością Brytanii, który filmami znałem istnieje. Zrozumiałem, aktywista futrzarskim prozwierzęcy sytuacji, powagi przeszłość większość przemyśle społeczeństwa stworzenie zdecydował problem wydaje śledztw hodowli, zakazanie względu wszystkim przede naiwność. własną uzmysłowiłem świadoma.” “Klatki” zetknął zdjęciami “Byłem Klatki: przeprowadzanych wstrząśnięty ważnych dokument, procedowany. ustawy ochronie zwierząt, listopadzie trafił prawdopodobnie wkrótce szersze projektu poparcie wśród polityków większości partii. Więcej informacji znaleźć stronie nowelizacji częścią aktualny postulują dwóch Polski. Connor powodów. pierwsze, Brytanii organizacje ochrony importu Polsce naturalnych kraju, miejsce przypadku psów kotów. drugie, hodowli Jackson istniałyby, innymi chronić futrzarskich. Wkrótce przekonają przedstawiciele branży stanie posunąć, tajemnice. – zabijanych Spędziłem długie godziny reżyserem filmu, Connorem Jacksonem, murami milionów wygląda online.   Od lutego brytyjski “Klatki” żadnych opłat oglądać Bohaterami cierpienie „Klatek” polscy aktywiści, którzy osłoną odkrywają dokumentują pokazując życie między akcesoria Rawicki. „Klatki” powstały myślą widzach zakazana, futrzane ubrania wciąż okrucieństwu wysoki. skóry importowane krajów, których jeszcze dozwolona komentuje przeciwko mówi zobaczył Paweł Rawicki, współzałożyciel Stowarzyszenia Klatki bohaterów filmu. udokumentował, walczą trudne udźwignięcia. wystraszył stworzył bezkompromisowy osobach, które internetowej klatkifilm.com http://www.imdb.com/title/tt7512358/      
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »