REKLAMA

Raport z kolejnego śledztwa pod ubojnią

A (12)Kopanie, bicie poganiaczami, zrzucanie zwierząt z ciężarówek – to tylko niektóre z obrazów znęcania się nad zwierzętami, zarejestrowanych na nagraniach wykonanych przez aktywistów Fundacji Viva! i Inicjatywy BASTA! w jednej z polskich ubojni. W ramach kampanii STOPKLATKA został właśnie opublikowany wideoraport „Rzeźnia w Przechlewie”.

Aktywiści działający na rzecz praw zwierząt podczas siedmiu wyjazdów w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 roku dokumentowali miejsce rozładunku zwierząt z ciężarówek na terenie jednej z rzeźni w województwie Pomorskim. Na licznych nagraniach udokumentowano przemoc kierowców wobec świń. Wszystkie nagrania pochodzą z jednego miejsca – rzeźni Prime Food w Przechlewie, która należy do grupy Axzon. Zwierzęta transportowane były do rzeźni m.in. przez siostrzaną firmę Poldanor SA.

Brutalne traktowanie zwierząt nie było incydentalne, powtarzało się podczas prowadzonych przez aktywistów obserwacji. Aktywiści Basty i Vivy w rzeźni Prime Food zarejestrowali:

- kopanie świń i popychanie nogami,

- bicie zwierząt poganiaczami,

- uderzanie poganiaczami we wrażliwe części ciała (m.in. głowę),

- zrzucanie zwierząt z ciężarówki,

- ciągnięcie świń za uszy,

- dźganie poganiaczami,

- wskakiwanie na zwierzęta, chodzenie po ich grzbietach,

- zwierzęta stłoczone w windzie,

- zestresowane, kwiczące świnie wskakujące jedne na drugie.

W oparciu o nagrania wideo zebrane w czasie śledztwa Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! przygotowuje zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.

www.stopklatka.org

Organizacje zajmujące się ochroną zwierząt alarmują od lat, że w chowie przemysłowym zwierzęta są traktowane przedmiotowo i narażone na ogromne cierpienie. Co roku w Polsce zabija się ponad 20 mln świń, większość z nich hoduje się w sposób przemysłowy. Zwierzęta przetrzymywane są w ścisku na betonowych, niewielkich wybiegach, w jałowym środowisku i zamknięciu. W halach jest duszno i panuje smród, a powietrze przesiąknięte jest amoniakiem, co odbija się na kondycji i zdrowiu zwierząt. Wiele zwierząt nie dożywa nawet kilku miesięcy i umiera w hali. Pozostałe są transportowane ciężarówkami do rzeźni.

– Dzięki naszym publikacjom miliony osób poznają prawdę o losie zwierząt hodowanych, transportowanych i zabijanych na mięso. Musimy ją ujawniać, ponieważ przemysł mięsny i branża reklamowa próbują przekonywać konsumentów, że zwierzętom jest wszystko jedno, że nie nic nie czują – wyjaśnia Cezary Wyszyński, prezes Fundacji VIVA!

Zwierzęta hodowane na mięso traktowane są jako zwierzęta drugiej kategorii. Żyją i umierają poza zasięgiem wzroku konsumentów. Organy zobowiązane do nadzoru nad miejscami hodowli i uboju nie zwracają uwagi na traktowanie zwierząt jak rzeczy. Nikt nie liczy się z ich cierpieniem, a dowody przestępstw znikają w przemysłowych mielarkach - w gotowym i zapakowanym produkcie nie widać, że zwierzę było przed śmiercią bite.

– Najpierw było Witkowo, potem Agryf, teraz mamy kolejne miejsce, gdzie dochodzi do przemocy wobec zwierząt – mówi Gosia Rawa z Basty. – Jeśli nie chcemy przyczyniać się do tego cierpienia, wystarczy wyeliminować produkty pochodzenia zwierzęcego z naszej diety – dodaje.

Osoby, które chcą wypróbować dietę bezmięsną zachęcamy do przystąpienia do programu Zostań Wege na 30 Dni zostanwege.pl

LINK do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=-IOOzEp94-U

Fundacja VIVA

125ml milk

A (12)
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:
komentarz
@ Raport z kolejnego śledztwa pod ubojnią | Aktualności Ekologiczne | eco-news.pl
Gość | 2018-11-07 12:36:09 | IP: 194.30.179.*
Popieram Wasze działanie z całego serca! Odkąd obejrzałam film o rzeźni, 2 lata temu, nie jem mięsa i nie kupuję!
Trzeba ludziom pokazywać cierpienie zwierząt. Czego oczy nie widzą... Oby więcej programów w tv ogólnopolskiej.
Pozdrawiam

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

hodowanych, poznają prawdę kondycji środowisku zamknięciu. halach duszno panuje smród, powietrze przesiąknięte filmu: amoniakiem, odbija zostanwege.pl LINK osób zdrowiu zwierząt. dożywa miesięcy umiera Pozostałe ciężarówkami rzeźni. – Dzięki naszym publikacjom miliony mięso kategorii. drugiej chcemy Najpierw zachęcamy Witkowo, Agryf, kolejne miejsce, dochodzi przemocy mówi Basty. Jeśli przyczyniać śmiercią cierpienia, wystarczy wyeliminować produkty pochodzenia zwierzęcego naszej dodaje. Osoby, które bezmięsną wypróbować bite. – zwierzę dietę hodowli Zostań Żyją umierają zasięgiem wzroku konsumentów. Organy zobowiązane wybiegach, nadzoru miejscami zwracają widać, programu rzeczy. cierpieniem, dowody przestępstw znikają przemysłowych mielarkach przystąpienia gotowym zapakowanym produkcie jałowym cierpienie. niewielkich miejsca terenie województwie Pomorskim. licznych udokumentowano przemoc kierowców świń. Wszystkie pochodzą jednego Przechlewie, miejsce która należy Axzon. siostrzaną firmę Poldanor SA. Brutalne incydentalne, powtarzało prowadzonych obserwacji. rozładunku dokumentowali zarejestrowali: - Kopanie, poganiaczami, niektóre obrazów zwierzętami, zarejestrowanych wykonanych Inicjatywy BASTA! polskich ubojni. kampanii sierpniu STOPKLATKA został właśnie opublikowany wideoraport „Rzeźnia Przechlewie”. Aktywiści działający siedmiu wyjazdów czerwcu, Aktywiści kopanie betonowych, przemysłowym przygotowuje zawiadomienie prokuratury podejrzeniu popełnienia przestępstwa zwierzętami. www.stopklatka.org Organizacje zajmujące ochroną alarmują chowie przedmiotowo Międzynarodowy narażone ogromne Polsce zabija świń, większość hoduje sposób przemysłowy. przetrzymywane ścisku Zwierząt Fundacja popychanie dźganie nogami, - uderzanie poganiaczami wrażliwe części ciała (m.in. głowę), - ciężarówki, - ciągnięcie uszy, - wskakiwanie czasie zwierzęta, chodzenie grzbietach, - stłoczone windzie, - zestresowane, kwiczące świnie wskakujące drugie. W oparciu zebrane https://www.youtube.com/watch?v=-IOOzEp94-U Fundacja
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »