REKLAMA

Problemy rolników ekologicznych uprawiających pszenżyto

pszenżytoW odpowiedzi na przedstawiony do zaopiniowania projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Rolnictwo ekologiczne” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”, samorząd rolniczy poinformował resort rolnictwa, że nie wnosi uwag do ww. projektu ponieważ wprowadzane zmiany wydaje się, że są korzystne dla rolników i porządkujące dotychczasowe przepisy.

Przy tej okazji izby rolnicze zwróciły uwagę, że w podobnej sytuacji jak rolnicy uprawiający rośliny na materiał siewny, których problem rozwiązuje niniejsze rozporządzenie, znaleźli się w 2016 roku rolnicy, którzy rozpoczęli zobowiązanie w 2015 roku i posiali pszenżyto – zostali podwójnie skrzywdzeni. Nie otrzymali oni płatności do gruntów obsianych pszenżytem w ramach pakietu 11. za 2015 rok oraz dodatkowo tych gruntów nie mogli przez kolejne 2 lata włączyć do ekologii w ramach pakietu 7., ponieważ nie zostały one objęte zobowiązaniem ekologicznym.

 

 

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl


Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl

Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/Problemy-rolnikow-ekologicznych-uprawiajacych-pszenzyto-.html
 

125ml milk

pszen%C5%BCyto
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:
komentarz
@ Problemy rolników ekologicznych uprawiających pszenżyto - eco-news.pl
KAZIMIERZ KUŹMA | 2017-08-13 00:09:05 | IP: 188.146.161.*
Prowadzę gospodarstwo ekologiczne od 2010 r, to co mnie i innych rolników spotkało w nowym pakiecie ekologicznym 2014- 2020 zakrawa o pomstę do nieba. Jesienią 2014 r zasiałem pszenżyto ozime w 2015 r dokładnie 15-03- weszła w życie nowa ustawa ekologiczna mówiąca o tym iż pszenżyto jest uprawą paszową i podlega tylko pakietowi 11 , robiąc plan ekologiczny doradca nie zwrócił mi na to uwagi iż do pakietu 11-go muszę spełnić wymóg posiadania min. 0,3 djp na 1 ha upraw paszowych . Mimo iż posiadałem zwierzęta ( kury nieśne 500 szt. i indyki brojlery 200 szt.) w hodowli konwencjonalnej nie wiedząc o tym iż muszę ten fakt zgłosić do jednostki certyfikacyjnej gdyż pierwotnie zwierzęta miały być zgłaszane do kierownika biura powiatowego ARiMR. Gdy udałem się do wspomnianego biura w czerwcu 2015 r celem rejestracji zwierząt , poinformowano mnie iż drób nie jest zwierzęciem rejestrowym i nie poinformowano mnie iż ten fakt mam zgłosić w jednostce certyfikacyjnej w efekcie tego zostałem pozbawiony dopłat ekologicznych do 20 ha , walczę kolejny rok o odzyskanie dopłat , na wszystkie sztuki drobiu mam dokumenty dostawy piskląt do mojego gospodarstwa , ale ARiMR twierdzi że ten fakt miałem zgłosić do jednostki certyfikacyjnej. Jak to możliwe że przepisy do PROW-2014-2020 wchodzą w życie w 2015 r i później jeszcze się je nowelizuje , kto ma za tym wszystkim nadążyć w rolnictwie planuje się z wyprzedzeniem co najmniej półrocznym a nie w ostatniej chwili , może ktoś mi pomoże w walce z ARiMR PROSZĘ

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

pszenżyto Problemy uprawiających ekologicznych rolników gruntów ponieważ Rozwoju pakietu podwójnie zostali skrzywdzeni. płatności pszenżytem obsianych – otrzymali rolnicy, rozwiązuje problem których siewny, niniejsze rozporządzenie, zobowiązanie rozpoczęli którzy znaleźli posiali ekologii http://krir.pl Informacja Rolniczych Krajowa   Źródło dzięki uprzejmości http://nowoczesnafarma.pl/Problemy-rolnikow-ekologicznych-uprawiajacych-pszenzyto-.html   NowoczesnaFarma.pl Żródło: Rolniczego Portalu 2017 sierpnia zostały materiał włączyć kolejne objęte zobowiązaniem Opublikowano: Kostecka Justyna ekologicznym.   dodatkowo podobnej finansowej pomocy przyznawania warunków „Rolnictwo Obszarów Programem objętego ekologiczne” szczegółowych sprawie projekt zaopiniowania przedstawiony odpowiedzi rozporządzenia Ministra rozporządzenie zmieniającego Rolnictwa Wiejskich 2014-2020”, okazji przepisy. Przy dotychczasowe porządkujące rolnicze zwróciły uprawiający rolnicy sytuacji uwagę, rolników korzystne resort poinformował rolniczy samorząd rolnictwa, projektu wydaje zmiany wprowadzane rośliny
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »