REKLAMA

Kompania Piwowarska wyróżniona w konkursie „Ekoodpowiedzialni w biznesie” za efektywne wykorzystywanie energii

 

 
Prowadzenie działalności w sposób zrównoważony, z troską o środowisko naturalne i jego zasoby, przyniosło Kompanii Piwowarskiej wyróżnienie w tegorocznej, ósmej już edycji konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie”. Kapituła konkursu doceniła wprowadzane przez firmę rozwiązania pozwalające na ograniczenie zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali towarzyszącej 22. Kongresowi Envicon Environment.
 
Przedsiębiorstwa, dla których dobro środowiska jest równie ważne jak pozostałe aspekty działalności i które wprowadzają innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska, od kilku lat mogą ubiegać się o tytuł „Ekoodpowiedzialnych w biznesie”, przyznawany w ramach konkursu towarzyszącego jednemu
z najważniejszych w Polsce wydarzeń poświęconym ekologii i zrównoważonemu rozwojowi, jakim jest Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska Envicon Environment. Jego 22. edycja przyniosła Kompanii Piwowarskiej wyróżnienie za liczne działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej. Potwierdzeniem ich skuteczności jest certyfikat, jaki KP uzyskała w ubiegłym roku za wdrożenie Systemu Zarządzania Energią zgodnego z wymaganiami normy ISO.
 
Energia przyjazna środowisku
 
Zmniejszenie zużycia energii i emisji dwutlenku węgla to jeden z kluczowych aspektów strategii CSR Kompanii Piwowarskiej.
 
- W naszych browarach korzystamy z coraz nowszych i przyjaznych środowisku technologii, sięgamy po energię z odnawialnych źródeł, wymieniamy sprzęt i oświetlenie na bardziej wydajne energetycznie. Dzięki takiemu kompleksowemu podejściu zaoszczędziliśmy w ubiegłym roku ilość energii elektrycznej wystarczającą do pokrycia rocznego zapotrzebowania na prąd 2300 gospodarstw domowych – mówi Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektor ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej.
 
W 2017 roku Kompania Piwowarska w ramach optymalizacji procesów wpływających na środowisko naturalne postawiła m.in. na zakup mniej energochłonnych urządzeń. Aż 99,8% nowo zakupionych lodówek wykorzystywanych w sklepach do chłodzenia piwa KP jest wolnych od czynnika chłodniczego HFC, czyli gazu, który przyczynia się do powstawania efektu cieplarnianego. W największym ze swoich browarów, Tyskich Browarach Książęcych, obok tradycyjnych źródeł energii firma korzysta również ze źródeł odnawialnych w postaci biogazu, którego spalanie generuje znacznie mniejsze emisje zanieczyszczeń
w porównaniu do węgla kamiennego czy oleju opałowego. Dla ograniczenia zużycia energii duże znaczenie mają także pomysły pracowników. To właśnie dzięki ich sugestiom w ubiegłym roku pomieszczenia socjalne zostały wyposażone w czujniki ruchu samoistnie wyłączające światło, a w maszynach foliujących palety zamontowano przełączniki wyłączające grzałki na czas postoju linii.
 
Mniejsze zużycie energii to mniej dwutlenku węgla wyemitowanego do atmosfery. Dzięki sukcesywnie wprowadzanym energooszczędnym rozwiązaniom w ciągu ostatnich 5 lat Kompanii Piwowarskiej udało się zredukować emisję CO2 o ponad 18%.
 
 
 
 
 
Oszczędności na konto lepszej przyszłości
 
Kompania Piwowarska stara się minimalizować swój wpływ na środowisko nie tylko poprzez redukcję zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych. Osiąga także znakomite wyniki w gospodarowaniu wodą. Dzięki wieloletnim wysiłkom w tym obszarze firma może pochwalić się dziś jednym z najlepszych na świecie wskaźników zużycia wody w procesie produkcji, który wynosi 2,63 hl na 1 hl piwa. W ciągu dekady Kompania Piwowarska zdołała poprawić ten wynik aż o 1 hl wody na hektolitr piwa.
 
Wyrazem zaangażowania firmy w działania na rzecz środowiska jest również stałe zmniejszanie ilości wytwarzanych odpadów i zwiększanie poziomu ich powtórnego wykorzystania. W 2017 r. odzyskowi, w tym recyklingowi, Kompania Piwowarska poddała aż 98% odpadów i produktów ubocznych wytwarzanych
w procesie produkcji. Firma stawia też na opakowania zwrotne, bardziej ekologiczne niż te jednorazowego użytku. Obecnie opakowania zwrotne stanowią ponad połowę (53%) opakowań, w których sprzedawane jest piwo Kompanii Piwowarskiej.
 
Proekologiczne działania firmy idą w parze z podejmowanymi przez nią inicjatywami, które „budzą” ekologiczną świadomość konsumentów. Jedną z nich jest Strefa Eko, od lat obecna na Przystanku Woodstock - obecnie Pol’And’Rock Festival - która promuje selektywną zbiórkę odpadów. W ubiegłym roku ekologiczną odsłonę miała także prowadzona przez Kompanię Piwowarską kampania edukacyjna „Bądź mądry”, w ramach której do segregowania odpadów i tym samym dbania o środowisko zachęcali blogerzy.
 
 
Do redaktora:
 
Kompania Piwowarska skupia trzy browary o wieloletniej historii: Tyskie Browary Książęce (rok założenia - 1629), Browar Dojlidy w Białymstoku (1768) i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu (1895). To w nich warzymy najchętniej wybierane przez Polaków piwa, między innymi: Żubra, Tyskie, Lecha, Dębowe, Redd'sa oraz kolekcję specjalności Książęcego. Sprawdzone receptury, naturalne składniki, nieskazitelna czystość w naszych browarach a przede wszystkim umiejętności doświadczonych piwowarów - to wszystko sprawia, że warzone przez nas piwa są cenione w Polsce i za granicą.
Jako firma odpowiedzialna społecznie troszczymy się o ludzi i środowisko wokół nas. Realizując strategię „Postaw na piwo” promujemy odpowiedzialność i umiarkowanie w spożywaniu alkoholu, szkolimy sprzedawców, oszczędzamy wodę i energię, wspieramy rozwój naszych partnerów biznesowych i angażujemy się w wolontariat. Mamy zaszczyt być sponsorem wielu lokalnych klubów sportowych, wspierając dyscypliny takie, jak piłka nożna, piłka ręczna, hokej czy żużel.
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

browary historii: Polaków Białymstoku wybierane rozwój najchętniej warzymy (1895). Poznaniu Wielkopolski (1768) Dojlidy udało Browar partnerów 1629), założenia Książęce biznesowych Tyskie angażujemy miała samoistnie ostatnich przyniosła uzyskała certyfikat, skuteczności Potwierdzeniem energetycznej. efektywności poprawy liczne edycja Systemu Environment. Środowiska Ochrony Kongres Międzynarodowy rozwojowi, zrównoważonemu ekologii wdrożenie Zarządzania wydarzeń   - źródeł, energię sięgamy technologii, środowisku przyjaznych nowszych korzystamy Piwowarskiej. Energią strategii aspektów kluczowych środowisku   Zmniejszenie przyjazna ISO.   Energia wymaganiami zgodnego poświęconym najważniejszych sprzęt „Ekoodpowiedzialni Nagroda ograniczenie pozwalające firmę wprowadzane doceniła Kapituła biznesie”. edycji wręczona ósmej tegorocznej, przyniosło zasoby, troską zrównoważony, sposób     Prowadzenie została podczas jednemu zakresie towarzyszącego przyznawany biznesie”, „Ekoodpowiedzialnych tytuł ubiegać środowiska, ochrony innowacyjne uroczystej wprowadzają aspekty pozostałe ważne równie Environment.   Przedsiębiorstwa, Kongresowi towarzyszącej wymieniamy oświetlenie rozwiązaniom porównaniu dzięki właśnie pracowników. pomysły znaczenie ograniczenia opałowego. kamiennego zanieczyszczeń pomieszczenia emisje mniejsze znacznie generuje spalanie którego biogazu, postaci sugestiom socjalne tradycyjnych postoju energooszczędnym wprowadzanym sukcesywnie atmosfery. wyemitowanego zużycie   Mniejsze linii. grzałki zostały przełączniki zamontowano palety foliujących maszynach światło, czujniki wyposażone korzysta Książęcych, wydajne rocznego korporacyjnych dyrektor Jacaszek-Pruś, mówi – domowych gospodarstw zapotrzebowania pokrycia optymalizacji wystarczającą elektrycznej ilość zaoszczędziliśmy podejściu kompleksowemu takiemu energetycznie. Piwowarskiej.   W procesów Browarach chłodniczego Tyskich browarów, swoich największym cieplarnianego. efektu powstawania przyczynia czynnika wpływających wolnych chłodzenia sklepach wykorzystywanych lodówek zakupionych urządzeń. energochłonnych postawiła żużel.  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »