REKLAMA

Kolory na ratunek rafom koralowym

Airbus i rafa koralowaAkzoNobel, globalny producent farb i lakierów, rusza na pomoc rafom koralowym w ramach projektu „Save the Coral Reefs”. Firma jako ekspert kolorów odtworzyła wiernie kolory raf w obrazach namalowanych na samolocie Airbus 380, pokazując, jak piękny jest podwodny świat i ile możemy stracić bezpowrotnie, jeśli nie będziemy nagłaśniać problemu globalnego ocieplenia oraz zanieczyszczania oceanów i mórz.


Od 1981 roku Australijska Wielka Rafa Koralowa jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na podstawie badań prowadzonych przez naukowców z The University of Queensland, ARC Centre of Excellenece for Cora Reefs Studies i Australian Institute of Marine Science zaobserwowano, że w latach 1992 – 2010 stan Wielkiej Rafy Koralowej pogarszał się – słabły bowiem jej zdolności regeneracyjne. Przyczyną są okresy bielenia, zjawiska atmosferyczne, takie jak cyklony oraz wzmożona aktywność ludzka. Ocenia się, że zdolność Rafy do regeneracji obniżyła się sześciokrotnie.
W ochronę raf włączył się globalny producent farb i lakierów – firma AkzoNobel, dla której idea zrównoważonego rozwoju od lat jest jednym z najważniejszych obszarów działalności. Potwierdza to miejsce lidera w rankingu Dow Jones Sustainability Index w branży chemicznej. Tym razem firma zaangażowała się w ochronę raf i włączyła w inicjatywę Mirpuri Foundation „Save the Coral Reefs”. W ramach tej współpracy przemalowany został samolot Airbus A380 należący do portugalskiej linii lotniczej Hi Fly. Na obu stronach samolotu namalowano rafę koralową. Z jednej strony znalazł się obraz przedstawiający nieskazitelnie czysty ocean i bogate życie wodne, z drugiej – rafę zniszczoną działalnością człowieka.


Firma AkzoNobel do pomalowania samolotu stworzyła 19 wyjątkowych odcieni farb, z których wiele zostało zaprojektowanych specjalnie na potrzeby tego projektu. Niepowtarzalne kolory mają pomóc w budowaniu świadomości, że jeśli w ochronie mórz i oceanów nic się nie zmieni, to te wyjątkowe i kolorowe rafy znikną z Ziemi do 2050 roku. – Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w projekcie. Jest on nam szczególnie bliski nie tylko ze względu na troskę o środowisko, ale także dlatego, że bogactwo kolorów raf koralowych to dla nas źródło inspiracji w codziennej pracy. Wielka Rafa Koralowa to dziedzictwo przyrodnicze, którego strata będzie nie do odrobienia i przekaz zamieszczony na samolocie jasno ma o tym informować. Cieszymy się, że nasze farby i powłoki pomagają w tym projekcie – mówi Katarzyna Kowalczyk, menedżer ds. komunikacji firmy AkzoNobel.


AkzoNobel jest światowym liderem w dziedzinie powłok lotniczych. Projekt „Save the Coral Reefs” to nie pierwsza wiadomość, jaką AkzoNobel pomaga wysłać w przestworza dzięki kolorom. Firma już wcześniej współpracowała z Mirpuri Foundation, włączając się w nagłośnienie coraz poważniejszego problemu, jakim jest ogromna ilość zużywanego plastiku. Przekaz akcji został wymalowany na Airbusie A330-200.


***
AkzoNobel to firma z pasją malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 80 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Do końca 2018 roku zostanie zakończony proces sprzedaży obszaru biznesowego Specialty Chemicals. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com/poland

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

Airbus i rafa koralowa
dumni, dziedzictwo przyrodnicze, nagłośnienie strata odrobienia przekaz zamieszczony informować. Cieszymy udział którego Airbusie poważniejszego oczekiwaniem Holandii działa krajach zatrudnia około pracowników, którzy dostarczają wysokiej jakości produkty usługi, zgodnie naszych siedzibą klientów. końca zostanie zakończony proces sprzedaży obszaru biznesowego Specialty Chemicals. Więcej informacji stronie główną świecie. problemu, standardy ogromna ilość zużywanego plastiku. Przekaz wymalowany znikną A330-200. *** AkzoNobel malowania. jesteśmy ekspertem produkcji kreującym kolorze całym powierzchni. portfolio zawiera światowej marki, Dulux, International, Sikkens Interpon które cieszą zaufaniem klientów Jesteśmy zaprojektowanych kolorowe pogarszał Queensland, Centre Excellenece Studies Australian Institute Marine Science zaobserwowano, latach Wielkiej Koralowej słabły naukowców bowiem zdolności regeneracyjne. Przyczyną okresy bielenia, zjawiska atmosferyczne, cyklony wzmożona aktywność ludzka. University prowadzonych zdolność bezpowrotnie, projektu ekspert odtworzyła wiernie obrazach namalowanych pokazując, piękny podwodny świat możemy stracić będziemy badań nagłaśniać problemu globalnego ocieplenia zanieczyszczania mórz. Od Australijska wpisana listę światowego dziedzictwa UNESCO. podstawie Ocenia regeneracji wyjątkowe pomalowania strony znalazł przedstawiający nieskazitelnie czysty bogate życie wodne, drugiej zniszczoną działalnością człowieka. Firma stworzyła koralową. wyjątkowych odcieni których zostało specjalnie potrzeby projektu. Niepowtarzalne pomóc budowaniu świadomości, mórz zmieni, jednej namalowano obniżyła lidera sześciokrotnie. włączył lakierów której zrównoważonego rozwoju jednym najważniejszych obszarów działalności. Potwierdza miejsce rankingu stronach Sustainability branży chemicznej. zaangażowała włączyła inicjatywę Foundation współpracy przemalowany samolot należący portugalskiej lotniczej www.akzonobel.com/poland
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »