REKLAMA

Jutro koniec futra?


Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! z okazji ogólnopolskiego Dnia Bez Futra przygotowała w Warszawie trzy głośne akcje. O godz. 12 na placu przy Metrze Centrum odbędzie się happening, jakiego w Polsce jeszcze nie było... O godz. 16 w Barze Znajomi Znajomych (ul. Wilcza 58a) będzie miał miejsce pokaz pierwszego polskiego filmu dokumentalnego o przemyśle futrzarskim „Jutro będzie futro”, a o godz. 19 na ul. Świętokrzyskiej (naprzeciwko Poczty Głównej), przy siedzibie PZHiPZF odbędzie się mapping – na ścianie budynku będą wyświetlane animacje, ukazujące, co przemysł futrzarski próbuje ukryć przed polskim społeczeństwem.

dbf3Podczas happeningu warszawiacy będą mogli po raz pierwszy zobaczyć na własne oczy prawdziwą klatkę, taką, w jakiej lisy na polskich fermach spędzają całe swoje życie. „Zgodnie z polskim prawem minimalna wielkość klatki dla lisa to 90 na 50 na 60 cm. A zdarza się, że i tego hodowcy nie przestrzegają. To zupełnie sprzeczne z naturalnymi potrzebami zwierząt. To tak jakby zamknąć człowieka w pomieszczeniu wielkości trumny!” – mówi Mikołaj Jastrzębski z Fundacji Viva! Podczas happeningu będzie można na własnej skórze przekonać się, jak to jest być zamkniętym w tak ciasnej przestrzeni. Obok lisiej klatki stanie bowiem klatka „ludzka”.

Pokaz wyprodukowanego przez Fundację Viva filmu „Jutro będzie futro”, który miał premierę na początku roku, odbędzie się w lokalu Znajomi Znajomych o godz. 16. To pierwszy film dokumentalny, który kompleksowo przedstawia problem ferm futrzarskich w Polsce. „Jesteśmy drugim krajem w Europie pod względem liczby zwierząt zabijanych na futro. To aż 8 milionów norek, lisów, jenotów i szynszyli! Warunki, w jakich żyją te zwierzęta są tragiczne. Gdyby wszyscy wiedzieli, jaka jest rzeczywistość zwierząt za murami ferm, już dawno funkcjonowałby zakaz ich hodowli” – mówi Martyna Kozłowska, współautorka filmu. W dokumencie swoje poparcie dla kampanii wyrazili Maja Ostaszewska, Dorota Sumińska, Szymon Hołownia i Paweł “Drak” Grzegorczyk .

O godz. 19 na ul. Świętokrzyskiej na budynku, w którym mieści się siedziba Polskiego Związku Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych, działacze fundacji wyświetlą mapę wszystkich ferm w Polsce oraz drastyczne animacje i fragmenty materiałów ze śledztw na fermach. „Chcemy przez to pokazać, że ten proceder odbywa się także u nas – w Polsce. Mamy około 750 ferm futrzarskich. Ludzie się często dziwią, kiedy po raz pierwszy widzą, ile ich jest w naszym kraju. Nie są położone gdzieś na drugim końcu świata, a na naszym własnym podwórku” – mówi Anna Żuchniewicz z Fundacji Viva!

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! od 2011 roku czynnie walczy o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Okrutnego biznesu broni jednak wpływowe lobby, które blokuje prace nad obywatelskimi inicjatywami.


Fundacja MRNRZ VIVA! - www.viva.org.pl - www.facebook.com/fundacjaviva

Fanpage filmu „Jutro będzie futro”: www.facebook.com/vivajutrobedziefutro

125ml milk

dbf3
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

klatki Fundacji polskim happeningu naszym który Znajomych będą drugim Znajomi Międzynarodowy Polsce Producentów Dorota Hodowców Sumińska, Szymon Związku siedziba Polskiego “Drak” mieści którym Hołownia Paweł budynku, Grzegorczyk Ostaszewska, Kozłowska, wyrazili tragiczne. milionów norek, lisów, jenotów szynszyli! Warunki, jakich żyją zwierzęta wszyscy kampanii wiedzieli, rzeczywistość murami funkcjonowałby hodowli” Martyna współautorka filmu. dokumencie poparcie Futerkowych, fermach. działacze jednak Viva! Fundacja czynnie walczy wprowadzenie zakazu hodowli futerkowych Okrutnego biznesu wpływowe podwórku” lobby, które blokuje obywatelskimi inicjatywami. Fundacja www.viva.org.pl www.facebook.com/fundacjaviva Fanpage futro”: Żuchniewicz własnym fundacji odbywa wyświetlą wszystkich drastyczne animacje fragmenty materiałów śledztw „Chcemy pokazać, proceder także świata, około futrzarskich. Ludzie często dziwią, widzą, kraju. położone gdzieś końcu futro. kompleksowo zabijanych próbuje PZHiPZF mapping ścianie budynku wyświetlane animacje, ukazujące, przemysł futrzarski ukryć Głównej), społeczeństwem. Podczas warszawiacy zobaczyć własne prawdziwą klatkę, taką, jakiej polskich siedzibie Poczty spędzają happening, Fundacja okazji ogólnopolskiego przygotowała Warszawie głośne akcje. Metrze Centrum jakiego (naprzeciwko jeszcze było... Wilcza miejsce pierwszego polskiego dokumentalnego przemyśle futrzarskim fermach życie. liczby premierę ciasnej przestrzeni. lisiej stanie bowiem klatka „ludzka”. Pokaz wyprodukowanego Fundację początku przekonać lokalu dokumentalny, przedstawia problem futrzarskich „Jesteśmy krajem Europie względem zamkniętym skórze „Zgodnie potrzebami prawem minimalna wielkość zdarza hodowcy przestrzegają. zupełnie sprzeczne naturalnymi zwierząt. własnej zamknąć człowieka pomieszczeniu wielkości trumny!” Mikołaj Jastrzębski Podczas www.facebook.com/vivajutrobedziefutro
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »