REKLAMA

Artykuł o Tematyce EkologicznejAkcesoria i ubranka dla zwierząt: przydatne rozwiązanie czy modny gadżet?

 

Gdyby istniała możliwość zapytania naszych pupili, z czego ucieszyłyby się najbardziej, zapewne odpowiedziałyby, że z naszego towarzystwa i jedzenia. O ile w tym pierwszym przypadku więcej naprawdę znaczy lepiej, to przekarmianie psów czy kotów zdecydowanie nie jest dobre dla ich zdrowia. Ale zadbać o ukochanego zwierzaka można również w inny sposób – sprawiając mu wygodne ubranko na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zabawki czy inne akcesoria.

 

 Co wybrać?
Smycz, obroża i kaganiec to absolutny niezbędnik dla psa. O ile wybór tej pierwszej powinien być podyktowany samym charakterem pupila i jego zachowaniem, to obroża po prostu powinna być wygodna i mieć tzw. adresówkę, w przypadku, gdyby pies się zgubił. Wybierając kaganiec powinniśmy natomiast pamiętać przede wszystkim o tym, by był równie wytrzymały, co wygodny (materiałowe kagańce, które wykorzystują weterynarze w trakcie badań, nie są dobrym rozwiązaniem na co dzień, bo uniemożliwiają psu swobodne oddychanie i otwieranie pyska, a właśnie w ten sposób pies się chłodzi).

KiK hamak dla kota pluszak odpowiednie do zastosowania na standardowych kaloryferach wymiary 46  30  25 cm 3499W przypadku kotów, które poruszają się po okolicy swobodnie i bez właściciela, obroża z adresówką to też oczywiście mus, niezależnie d tego, czy zwierzę ma wszczepiony chip czy nie. Dla tych, które nie wychodzą z domu, to raczej uroczy dodatek niż konieczność.
– Niezbędne za to może się okazać sprawienie czworonogowi drapaka – inaczej pupil może zrujnować nam meble czy drzwi – zauważa ekspertka marki KiK. – Na szczęście projektanci tego typu sprzętów coraz częściej zdają sobie sprawę z faktu, że o ile kotu wygląd takiego drapaka jest obojętny, właścicielowi już niekoniecznie i wolałby, by akcesorium nie było zbyt pstrokate – dodaje. Drapaki w stonowanych odcieniach szarości, czerni, beżu czy brązu można znaleźć już nie tylko w wyspecjalizowanych sklepach zoologicznych, ale też sieciówkach oferujących wyposażenie i dekoracje do domu.

Można w nich też kupić specjalne posłania. Decyzja odnośnie sprawienia takiego może się jednak okazać tą najbardziej ryzykowną. Dlaczego? – O ile wiele z nich prezentuje się naprawdę stylowo i sprawia wrażenie niesamowicie wygodnych, niekoniecznie mogą przypaść do gustu czworonogowi. Po prostu – są takie psy i koty, które najbardziej lubią spać na podłodze lub kaloryferze i do zmiany nawyków nie przekona je nawet najbardziej komfortowe i ładne posłanie – wtrąca ekspertka marki KiK. – Niestety, o tym przekonamy się dopiero, kiedy sprezentujemy je pupilowi. Jeśli okaże się, że trafiliśmy w jego gusta, pamiętajmy, by zabierać ze sobą posłanie w podróż albo spakować je razem z karmą i innymi akcesoriami, jeśli sami wyjeżdżamy i zostawiamy nasze zwierzątko pod opieką kogoś innego – dzięki temu będzie się czuło mniej obco w nowym miejscu – przypomina.

Ta sama zasada dotyczy oczywiście też ulubionych zabawek pupila. Tych nie bez powodu jest do wyboru mnóstwo – niektóre psy oddadzą wszystko za piłkę do tenisa, inne za maskotkę, a jeszcze inne za zwykły patyk. Są koty, które wprost szaleją za błyszczącym sznurkiem, a inne będą biegać tylko za piórkiem…

Ale w sklepach można znaleźć również bardziej „zaawansowane” zabawki, które pomogą zapewnić pupilowi rozrywkę, kiedy sami nie możemy się nim zająć tak, jakbyśmy chcieli. Na przykład maty węchowe. – Materiałowe maty, które mają mnóstwo mniej i bardziej skomplikowanych przegródek, w których chowa się drobne smakołyki, mogą okazać się „strzałem w dziesiątkę” dla właścicieli psów, które często muszą zostawać same w domu – mówi ekspertka. – To ruchliwe zwierzęta, które potrzebują stymulacji. Jeśli im jej nie zapewnimy, mogą podgryzać meble albo niszczyć nasze rzeczy – uzupełnia i przypomina: - Duży ogród, po którym pies może swobodnie biegać pod nieobecność właściciela, wcale nie musi załatwić sprawy. Dla wielu czworonogów taka „swoboda” to niepotrzebny stres, bo zamiast się bawić, mają potrzebę nerwowego pilnowania posesji.

A co z wciąż budzącymi niemało kontrowersji ubrankami dla psów? Należy je traktować w kategorii fanaberii czy niezbędnego akcesorium? – Strojenie czworonogów w wymyślne albo urocze kostiumy to jedno, natomiast wkładanie im odzieży ochronnej na niepogodę ma spełniać zupełnie inną rolę. Nie tylko zimą, w trakcie mrozów, ale również kiedy silnie wieje albo pada deszcz – wylicza ekspertka z firmy KiK.

Oczywiście może się okazać, że pies nie czuje się w nim dobrze. Często bywa jednak, że to nie ubrania stanowią dla pupila problem, ale ich dopasowanie. Dlatego niektórzy szyją je sami lub na miarę. W sklepach jednak nie brakuje ubrań dla czworonogów w najróżniejszych rozmiarach, o różnej funkcji. – Oczywiście najważniejsze jest to, by taka odzież była dla psa wygodna, czyli nie krępowała jego ruchów, nie była za ciasna ani za luźna, była trwała (odpinające się rzepy czy napy mogą tak samo zirytować czworonoga, jak i jego właściciela), lekka i miękka – wylicza ekspertka KiK. – I jeśli psu nie przeszkadza kaptur przy bluzie albo kurtce, a sprawia, że wygląda w niej niesamowicie uroczo, nic nie stoi na przeszkodzie, by go w nią wystroić – dopowiada.


 


KiK Textil Sp. z o. o. to jedna z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarto w 1994 roku w Düsseldorfie. Od tego czasu sieć sukcesywnie się rozrasta rozwijając działalność w kolejnych krajach. Obecnie marka KiK jest w właścicielem ponad 3 500 sklepów na terenie: Polski, Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Włoch.
KiK Textil Sp. z o. o. oferuje bogaty asortyment, obejmujący wysokiej jakości odzież, biżuterię, dodatki, zabawki oraz tekstylia domowe. Swoją ofertę firma kieruje do osób ceniących modne i markowe produkty w atrakcyjnej cenie.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

KiK hamak dla kota pluszak odpowiednie do zastosowania na standardowych kaloryferach wymiary 46  30  25 cm 3499
wygląda sprawia, kurtce, bluzie kaptur przeszkadza właściciela), odzież czworonoga, zirytować (odpinające trwała luźna, ciasna ruchów, krępowała wygodna, szaleją miejscu patyk. kagańce, swobodne uniemożliwiają dzień, rozwiązaniem dobrym badań, weterynarze wykorzystują (materiałowe otwieranie wygodny wytrzymały, równie wszystkim przede pamiętać powinniśmy Wybierając oddychanie pyska, przypadku, uroczy zrujnować inaczej czworonogowi sprawienie Niezbędne – konieczność. dodatek raczej właśnie wychodzą wszczepiony zwierzę niezależnie adresówką okolicy poruszają kotów, chłodzi). W zgubił. adresówkę, szczęście naszego psów przekarmianie lepiej, znaczy więcej pierwszym jedzenia. towarzystwa odpowiedziałyby, zdecydowanie zapewne najbardziej, ucieszyłyby pupili, naszych zapytania możliwość istniała   Gdyby kotów zdrowia. wygodna absolutny powinna zachowaniem, charakterem podyktowany powinien pierwszej wybór niezbędnik wybrać? Smycz, zadbać akcesoria.    Co atmosferyczne, warunki niesprzyjające ubranko wygodne sprawiając zwierzaka ukochanego zauważa projektanci zwykły gusta, wyjeżdżamy akcesoriami, innymi karmą spakować podróż zabierać pamiętajmy, trafiliśmy zwierzątko okaże pupilowi. sprezentujemy dopiero, przekonamy Niestety, wtrąca ładne zostawiamy opieką przekona powodu jeszcze maskotkę, tenisa, piłkę wszystko oddadzą niektóre wyboru pupila. kogoś zabawek ulubionych dotyczy zasada przypomina. Ta czuło dzięki innego komfortowe nawyków sprzętów dodaje. zoologicznych, wyspecjalizowanych brązu czerni, szarości, odcieniach stonowanych Drapaki pstrokate oferujących akcesorium wolałby, właścicielowi obojętny, wygląd faktu, sprawę zdają częściej sieciówkach wyposażenie zmiany stylowo kaloryferze podłodze lubią czworonogowi. przypaść wygodnych, wrażenie sprawia prezentuje dekoracje Dlaczego? ryzykowną. sprawienia odnośnie Decyzja posłania. specjalne kupić domu. Można cenie.
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »