REKLAMA

Quo vadis polska fotowoltaiko?

 

A może prosument reaktywacja?
Na COP 24 Polska ukazała się światu ze swojej „ciemnej” węglowej strony. Poziom smogu jest tak wysoki w niektórych miastach, że ich mieszkańcy są narażeni na obciążenie dla zdrowia w ciągu 12 miesięcy, tak jakby palili 25 000 papierosów. Polska energia elektryczna to nadal w ponad 80% węgiel a fotowoltaika stanowi mniej niż jeden procent miksu energetycznego.

 
Przejście na energie odnawialne, ogromy potencjał i duży opór
Węgiel dostarcza energię elektryczną, ciepło i miejsca pracy. Jest tani, a energia elektryczna również pochodzi z niego. Dla każdego rządu, bez względu na orientacje polityczna, nie jest to łatwe zadanie, przejść na OZE ze świata energetycznego napędzanego węglem.


Presja wywierana jest głównie przez UE, która domaga się większej ilości energii odnawialnej i odejścia od węgla, jako źródła energii. W dłuższej perspektywie jest to droga najlepsza, jednak polityka niestety często kieruje się innymi kryteriami. Potencjał energii odnawialnej jest ogromny, trzeba go tylko wykorzystać.
 
Czy Polska odkryje Słońce?
graf 0001 300x250px ReEnergy 2019 TermoExpoDr Stanisław Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki mówi: - "Polski rynek znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Zainstalowana moc fotowoltaiczna wynosiła 282 MW w 2017 roku i oczekuje się, że całkowita moc zainstalowana w roku 2018 wyniesie ok. 430 megawatów. Prognozy przewidują przekroczenie 600 MW w 2019. Proponowanym przez PTPV celem jest osiągnięcie 1% energii elektrycznej w mikście energetycznym Polski w 2020 co odpowiada zainstalowaniu 1,4 gigawata,
Polska ma ogromny potencjał Do końca 2020 roku w Polsce powinno zostać dla fotowoltaiki i magazynowania energii elektrycznej. Należy mieć na uwadze cele unijnej polityki klimatycznej a także podwyżki cen energii elektrycznej, które w efekcie końcowym dotkną wszystkich. Ten ostatni argument może się okazać tym decydującym o rozwoju fotowoltaiki w Polsce.
 
13.01.2019 Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz zapowiedziała program Energia Plus, który byłby dostępny dla każdego. Program miałby być lekarstwem na podwyżki cen, ale również przyczynić się do osiągniecia przez Polskę unijnych celów na rok 2020. Pani Minister zapowiedziała uproszczenie procedur i likwidacje barier prawnych jak również uproszczenie kategorii „prosument”. Na dobra zmianę nigdy nie jest za późno i jeśli program Energia Plus miałby szanse zaistnieć i funkcjonować to pomógłby Polsce w realizacji celów unijnych, w przeciwdziałaniu podwyżkom cen a równocześnie przyczyniłby się do poprawy jakości powietrza, bo czysta energia to i czyste powietrze.
 
Fotowoltaika to temat przewodni kolejne edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy, które odbędą się w dniach 10-11 września 2019 w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Targom będzie towarzyszyć szereg wydarzeń towarzyszących. Fotowoltaice będzie poświęcona IX Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaika w Polsce oraz Forum „ Jak nie instalować, jakich błędów unikać”. Konferencja organizowana jest we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki. W ramach targów odbędzie się także IV Kongres Magazynowania Energii w Polsce organizowany we współpracy z ADM Poland.
Na RE-energy nie może zabraknąć nikogo, dla kogo ważny jest rozwój OZE w Polsce” tak na targi zaprasza Malgorzata Bartkowski, Project Manager RE-energy.
 
Szczegółowe informacje: www.reenergyexpo.pl

125ml milk

graf 0001 300x250px ReEnergy 2019 TermoExpo
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:
komentarz
@ Quo vadis polska fotowoltaiko? | Aktualności Ekologiczne | eco-news.pl
Opozda | 2019-01-29 21:27:03 | IP: 87.239.90.*
Od dawna twierdzę, że należy odejść od węgla, jako głównego źródła energii elektrycznej w Polsce. Bardzo dobrze, że powoli zaczyna być wdrażany plan odejścia od jego wydobycia i wprowadzenia odnawialnych źródeł energii. Polecam w tym miejscu ciekawy artykuł na temat Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku: https://leonardo-energy.pl/article/polityka-energetyczna-polski-do-2040-rekomendacje-europejskiego-instytutu-miedzi/

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

poprawy jakości powietrza, czysta czyste procedur swojej przewodni Poziom ostatni argument okazać decydującym rozwoju Polsce.   13.01.2019 wysoki Przedsiębiorczości Technologii Jadwiga Emilewicz strony. unijnych węglowej który byłby dostępny każdego. Program „ciemnej” lekarstwem przyczynić osiągniecia Polskę powietrze.   Fotowoltaika kolejne dotkną RE-energy Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki. targów odbędzie Kongres Magazynowania organizowany Poland. „ zabraknąć organizowana nikogo, ważny rozwój Polsce” zaprasza Malgorzata Bartkowski, Project Manager RE-energy.   Szczegółowe informacje:   A unikać”. edycji reaktywacja? Na Międzynarodowych Targów ukazała Odnawialnej RE-energy, odbędą dniach września Warszawskim Centrum Targom towarzyszyć błędów szereg wydarzeń towarzyszących. Fotowoltaice poświęcona Międzynarodowa prosument Fotowoltaika „ instalować, jakich wszystkich. końcowym węgiel zdrowia napędzanego węglem. Presja wywierana głównie która domaga większej ilości ciągu odejścia świata węgla, źródła energii. dłuższej perspektywie najlepsza, jednak polityka niestety często kieruje energetycznego przejść kryteriami. elektryczną, fotowoltaika stanowi procent energetycznego.   Przejście energie odnawialne, ogromy palili opór Węgiel dostarcza energię ciepło zadanie, miejsca pracy. miesięcy, pochodzi niego. każdego rządu, względu orientacje polityczna, łatwe innymi Potencjał efekcie zostać elektrycznej mikście energetycznym Polski odpowiada zainstalowaniu gigawata, Polska ogromny końca obciążenie powinno narażeni Proponowanym magazynowania elektrycznej. Należy uwadze unijnej polityki klimatycznej mieszkańcy miastach, elektrycznej, niektórych osiągnięcie przekroczenie ogromny, "Polski trzeba wykorzystać.   Czy odkryje Słońce? Dr Stanisław Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki mówi: znajduje przewidują wczesnej rozwoju. Zainstalowana fotowoltaiczna wynosiła oczekuje całkowita zainstalowana wyniesie megawatów. Prognozy www.reenergyexpo.pl
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »