REKLAMA

Polski rynek fotowoltaiki – stan aktualny i perspektywy rozwoju - VII Targi RENEXPO® Poland 2017

image002 1Na jakim etapie rozwoju znajduje się polska branża fotowoltaiczna? Czy w najbliższym czasie możliwe będzie pełniejsze wykorzystanie potencjał rynku PV w Polsce? Wszystko wskazuje na to, że tak, rynek fotowoltaiki wszedł bowiem w fazę dynamicznych zmian, co ma olbrzymie znaczenie w kontekście odnawialnych źródeł energii. Ten temat zostanie szeroko przedstawiony podczas Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej i znajdzie swoje odzwierciedlenie zarówno w wydarzeniach merytorycznych, jak i ofercie wystawców. Siódma edycja Targów RENEXPO® Poland 2017 odbędzie się w dniach 25-27 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizatorem wydarzenia jest REECO Poland.

Jak wynika z raportów RWE Polska oraz Instytutu Energetyki Odnawialnej, rola alternatywnych źródeł energii w Polsce wzrasta. Wyraźny rozwój OZE dobrze widoczny jest na przykładzie sektora fotowoltaiki. Niestabilność przepisów, niepewność dotacji w 2016 roku oraz niejasne warunki wsparcia inwestorów na rok 2017 nie powstrzymały rozwoju technologicznego zarówno w dziedzinie mikroinstalacji, jak i instalacji fotowoltaicznych o większej mocy. Najnowsze badania przeprowadzone przez Instytut Energetyki Odnawialnej (raport z maja 2017 roku za rok 2016) wykazują bowiem, że w polskim sektorze PV drzemie olbrzymi potencjał. Zdolności produkcyjne badanych firm w ubiegłym roku wynosiły 143 MW rocznie i były wykorzystywane zaledwie w około 20%, co więcej – mogą one znacznie wzrosnąć w roku 2017 do 223 MW rocznie na skutek rozbudowy linii produkcyjnych. Z wypowiedzi ankietowanych firm wynika, że fotowoltaika najszybciej rozwinie się w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, czyli prosumentów biznesowych, osiągając moc 20-200 kW. W takiej sytuacji warto stworzyć program badawczy, a także wzmocnić wsparcie w kontekście rozwoju technologicznego sektora fotowoltaiki, który najwyraźniej ma olbrzymie zasoby produkcyjne. Czy faktycznie takie ruchy dokonają się w najbliższym czasie? Na jakie nowe modele finansowania fotowoltaiki w Polsce możemy liczyć? Na takie i podobne pytania postarają się odpowiedzieć prelegenci międzynarodowej konferencji „Fotowoltaika w Polsce”, która odbędzie się pierwszego dnia Targów RENEXPO® Poland 2017, 25 października. Okazją do prezentacji najnowszych dokonań technologicznych w tej dziedzinie będzie natomiast szóste Forum PV zaplanowane trzeciego dnia targów – 27 października. Oba wydarzenia powstają we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki (PTPV), a w szczególności – z dr Stanisławem Pietruszko, prezesem PTPV.

Fotowoltaika w Polsce i Forum PV

image009 1Podczas konferencji „Fotowoltaika w Polsce – polska fotowoltaika u progu zmian” przedstawiciele Komisji Europejskiej i europejskiego stowarzyszenia branży solarnej – SolarPower Europe przedstawią stan fotowoltaiki na świecie i kierunki jej rozwoju. Zostaną również omówione najważniejsze i najbardziej aktualne tematy dotyczące perspektywy rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce. Prelegenci duży nacisk położą na zagadnienia dotyczące jakości modułów fotowoltaicznych, od których w dużej mierze zależy uzysk energetyczny systemów PV oraz ich trwałość. Nie zabraknie również przedstawienia specyficznych problemów związanych z przepisami prawno-administracyjnymi, projektowaniem, instalowaniem, przyłączaniem do sieci oraz monitorowaniem i serwisem systemów PV o dużej mocy (elektrownie przemysłowe). Pojawi się także aktualny temat nowych możliwości finansowania fotowoltaiki oraz zagadnienie samokonsumpcji dla systemów instalowanych na dachach przedsiębiorstw i budynków wielorodzinnych. Konferencja skierowana jest zarówno do bezpośrednich, jak i pośrednich przedstawicieli sektora PV oraz branży energetycznej, do których należą m.in.: wykonawcy, dystrybutorzy, zakłady energetyczne, operatorzy sieci przesyłowych i reprezentanci sektora usług związanych z branżą PV (banki, firmy konsultingowe, kancelarie prawne) i przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOSiGW). – To będzie już siódma edycja konferencji poświęconej fotowoltaice w Polsce i trzeba przyznać, że wydarzenie cieszy się wśród słuchaczy każdego roku wielką popularnością, skupiając przy tym wielu gości z zagranicy – mówi Małgorzata Bartkowski, Project Manager Targów RENEXPO® Poland 2017.

Niezwykle interesująco zapowiada się również Forum PV, podczas którego firmy uczestniczące w targach zaprezentują swoje najnowsze dokonania i nowości technologiczne w dziedzinie fotowoltaiki. Forum zakończy się dyskusją i pytaniami otwartymi do prelegentów.

Produkty i usługi z sektora PV

Wydarzenia merytoryczne poświęcone zagadnieniom fotowoltaiki zostaną wsparte interesującą ofertą firm z branży PV, wśród których na tegorocznych targach będzie można znaleźć m.in.: Huawei, Globtechnic Sp. z o.o, BRUK-BET  SOLAR, SEMICON Sp. z o.o., FreeVolt Sp. z o.o., Corab Sp. z o.o., Jean Müller Polska Sp. z o.o., SOLTEC s.c.,  SunSol Sp. z o.o., ALUMERO Metal Components Sp. z o.o., BayWa r.e. Solar Energy Systems GmbH, IBC SOLAR s. r. o., Photomate s.r.o. Na zwiedzających będą również czekać produkty i usługi z pozostałych sektorów OZE, jak: wytwarzanie energii z drewna, biomasy, biogazu i biopaliwa (bioenergia); energia wiatrowa, CHP – kogeneracja; energooszczędne budownictwo i renowacja budynków; energia wodna; pompy ciepła; energia geotermiczna; energia słoneczna.

Targi RENEXPO® Poland od lat stanowią międzynarodową platformę spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii i jednocześnie pokazują potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w Polsce. Wyróżniają się rozbudowaną częścią merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Trzy dni targowe to jednocześnie trzy dni wypełnione międzynarodowymi konferencjami, forami branżowymi i kongresami, podczas których omawiane są istotne dla rynku OZE tematy. Tegoroczne wydarzenia towarzyszące będą dotyczyć najpopularniejszych tematów, wśród których oprócz fotowoltaiki znajdą się: energia czerpana z biogazu, energetyka wodna, samochody elektryczne , magazynowanie energii, efektywność energetyczna. Pojawi się również nowe zagadnienie – inteligentne rozwiązania w energetyce. Ponadto tradycyjnie targi umożliwią rozszerzenie sieci cennych kontaktów biznesowych w ramach „Spotkań kooperacyjnych”.

Zasady wstępu na targi i wydarzenia towarzyszące

Wstęp na Targi RENEXPO® Poland 2017 jest bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji online na stronie www.renexpo-warsaw.com w zakładce „Odwiedzający”. W konferencji „Fotowoltaika w Polsce” można uczestniczyć po dokonaniu wcześniejszej rejestracji i zakupie biletu wstępu, natomiast uczestnictwo w Forum PV jest bezpłatne, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej organizatora targów www.renexpo-warsaw.com.

 

 www.renexpo-warsaw.com

 


Organizator REECO Poland Sp. z o.o. jest częścią grupy REECO z główną siedzibą w Niemczech i oddziałami: Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Nowy Sad/Serbia. Od 1997 roku spotyka się rocznie około 50 000 fachowców z 70 krajów na targach specjalistycznych i kongresach, które organizowane są przez REECO. Wszystkie terminy targów można znaleźć na stronie www.reeco.eu.

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

image002 1
olbrzymi drzemie polskim bowiem, wykazują Instytut wynosiły przeprowadzone badania Najnowsze większej fotowoltaicznych instalacji mikroinstalacji, powstrzymały inwestorów wsparcia ubiegłym wykorzystywane niejasne małych program stworzyć sytuacji takiej 20-200 osiągając biznesowych, prosumentów przedsiębiorstw, średnich rozwinie zaledwie najszybciej wynika, ankietowanych wypowiedzi produkcyjnych. rozbudowy skutek wzrosnąć znacznie więcej warunki dotacji wzmocnić bowiem Energetycznej Efektywności Energii przedstawiony szeroko zostanie energii. znaczenie zmian, dynamicznych wszedł odzwierciedlenie wskazuje Wszystko Polsce? wykorzystanie pełniejsze możliwe czasie fotowoltaiczna? branża etapie znajdzie wydarzeniach niepewność Instytutu przepisów, Niestabilność przykładzie widoczny dobrze rozwój Wyraźny wzrasta. alternatywnych Odnawialnej, raportów merytorycznych, wynika Poland. Jak Organizatorem Centrum Warszawskim października dniach Siódma wystawców. ofercie badawczy, wsparcie reprezentanci fotowoltaicznych, prawno-administracyjnymi, przepisami problemów specyficznych przedstawienia zabraknie trwałość. energetyczny zależy mierze modułów instalowaniem, jakości zagadnienia położą nacisk Prelegenci tematy aktualne najbardziej najważniejsze omówione projektowaniem, przyłączaniem rozwoju. bezpośrednich, przesyłowych operatorzy energetyczne, zakłady dystrybutorzy, wykonawcy, należą energetycznej, przedstawicieli pośrednich skierowana monitorowaniem Konferencja wielorodzinnych. budynków przedsiębiorstw dachach instalowanych samokonsumpcji nowych przemysłowe). (elektrownie Zostaną kierunki fotowoltaiki, pytania najnowszych prezentacji Okazją pierwszego która Polsce”, międzynarodowej prelegenci odpowiedzieć postarają podobne technologicznych liczyć? możemy modele czasie? dokonają faktycznie produkcyjne. zasoby najwyraźniej który dokonań szóste świecie PTPV. Fotowoltaika przedstawią Europe SolarPower solarnej stowarzyszenia europejskiego Europejskiej Komisji zmian” PV Podczas prezesem zaplanowane Pietruszko, Stanisławem szczególności (PTPV), Fotowoltaiki Towarzystwem Polskim współpracy powstają trzeciego http://nowoczesnafarma.pl/Polski-rynek-fotowoltaiki-----stan-aktualny-i-perspektywy-rozwoju---VII-Targi-RENEXPO---Poland-2017.html  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »