REKLAMA

Meghan Markle otrzyma nietypowy prezent ślubny… od polskich aktywistów

Clipboard01123Stowarzyszenie Otwarte Klatki przekazało przyszłej księżnej luksusową etolę ze sztucznego futra. Prezent ma być podziękowaniem za postawę aktorki, która odmawia noszenia futer naturalnych.

Na kilka dni przed zaślubinami amerykańskiej gwiazdy telewizyjnej Meghan Markle z księciem Harrym – szóstym w kolejce kandydatem do brytyjskiego tronu – Stowarzyszenie Otwarte Klatki wysłało stylowej pannie młodej prezent ślubny, który dowodzi, że sztuczne futro to element garderoby godny księżniczki. Luksusowa szmaragdowozielona etola, autorstwa polskiej projektantki Anety Larysy Knap – założycielki marki FOLK DESIGN – jest już w drodze do przyszłej księżnej. Aktywiści chcą w ten sposób podziękować aktorce za to, że w swoich stylizacjach i na planach zdjęciowych konsekwentnie odmawia noszenia produktów okupionych cierpieniem zwierząt futerkowych.

Narzeczona księcia Harry’ego jest znana ze swojej działalności filantropijnej i aktywizmu, a jej decyzja dotycząca futer podyktowana jest ściśle etycznymi pobudkami. Meghan jest jednocześnie światową ikoną mody – cokolwiek postanowi na siebie założyć, wyprzedaje się w ciągu kilku godzin. Niedawno spekulowano, że ze względu na długą tradycję współpracy marki Burberry z rodziną królewską, to właśnie tzw. „efekt Meghan Markle” mógł spowodować decyzję tego domu mody o rozważeniu całkowitej rezygnacji z futer naturalnych. Byłaby to kolejna luksusowa marka decydująca się na ten krok, po takich gigantach jak Gucci, Armani, Versace czy Hugo Boss. Łącznie grono członków międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer liczy prawie 900 marek i projektantów z całego świata. Jest wśród nich również FOLK DESIGN.

„Po licznych projektach, które realizowałam na potrzebę międzynarodowych pokazów, jestem bardzo podekscytowana możliwością podzielenia się moją wizją mody z piękną Meghan” – mówi Aneta Larysa Knap, projektantka przekazanej w prezencie etoli i zdobywczyni medalu „Polonia Minor”, przyznawanego za promowanie za pośrednictwem mody kultury i tradycji Małopolski. „Moim celem jest udowodnienie, że luksusowa moda może być projektowana w sposób etyczny, z pominięciem okrucieństwa ferm futrzarskich” – dodaje.

Światowy trend odchodzenia od futer naturalnych związany jest m.in. z rosnącą świadomością na temat warunków, w jakich odbywa się hodowla zwierząt futerkowych i licznymi śledztwami przeprowadzonymi przez Otwarte Klatki oraz organizacje partnerskie na setkach ferm futrzarskich w 14 krajach w Europie.

„Meghan Markle będzie pierwszą osobą z brytyjskiej rodziny królewskiej, która otwarcie sprzeciwia się noszeniu futer naturalnych. To ogromne zwycięstwo w walce z przemysłem futrzarskim i niewątpliwy dowód na to, że moda staje się coraz bardziej etyczna” – komentuje Anna Iżyńska, specjalistka ds. komunikacji ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki. „Przesyłamy Meghan nasze najlepsze życzenia z okazji ślubu i nie możemy się doczekać stylizacji, które wybierze, kierując się dobrem zwierząt i inspirując tym samym miliony kobiet na całym świecie do pójścia w jej ślady” – dodaje.


Tekst i zdjęcie: Stowarzyszenia Otwarte Klatki. 


O Stowarzyszeniu Otwarte Klatki
Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 r. po to, by zapobiegać cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Otwarte Klatki działają na terenie całej Polski i mają 14 oddziałów, w takich miastach jak: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław.
Otwarte Klatki mają również zagraniczne oddziały na Litwie, Ukrainie, w Estonii i Wielkiej Brytanii, znane pod szyldem Open Cages. Stowarzyszenie współpracuje z organizacjami z całego świata, w ramach koalicji Fur Free Alliance i Open Wing Alliance.

125ml milk

Clipboard01123
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Otwarte Polski Cages. Alliance koalicji świata, organizacjami współpracuje szyldem zagraniczne Brytanii, Wielkiej Estonii Ukrainie, Litwie, oddziały oddziałów, całej doczekać całym Klatki.  O zdjęcie: Stowarzyszenia dodaje. Tekst ślady” pójścia świecie „Polonia Klatki Stowarzyszenie miliony inspirując dobrem kierując wybierze, stylizacji, Stowarzyszeniu powstało terenie przemysłowego działają zwierząt. postawy pozytywne promującą edukację warunków zapobiegać dokumentowanie społecznych, systemowych wprowadzanie poprzez cierpieniu Minor”, możliwością medalu stylizacjach etola, autorstwa polskiej projektantki Larysy założycielki DESIGN drodze księżnej. Aktywiści podziękować aktorce swoich planach Luksusowa zdjęciowych konsekwentnie produktów okupionych cierpieniem futerkowych. Narzeczona księcia Harry’ego swojej działalności filantropijnej aktywizmu, decyzja dotycząca szmaragdowozielona księżniczki. ściśle telewizyjnej przekazało księżnej luksusową etolę sztucznego futra. Prezent podziękowaniem postawę aktorki, naturalnych. Na zaślubinami amerykańskiej gwiazdy księciem garderoby Harrym szóstym kolejce kandydatem brytyjskiego wysłało stylowej pannie młodej ślubny, który dowodzi, sztuczne element podyktowana etycznymi zdobywczyni realizowałam Versace Łącznie członków międzynarodowego programu Sklepy prawie projektantów świata. wśród DESIGN. „Po licznych projektach, potrzebę Gucci, międzynarodowych pokazów, jestem bardzo podekscytowana podzielenia wizją piękną Meghan” mówi Larysa projektantka przekazanej prezencie Armani, gigantach pobudkami. tradycję jednocześnie światową ikoną cokolwiek postanowi siebie założyć, wyprzedaje ciągu godzin. Niedawno spekulowano, względu długą współpracy decydująca Burberry rodziną królewską, właśnie „efekt Markle” mógł spowodować decyzję rozważeniu całkowitej rezygnacji Byłaby kolejna Alliance.
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »