REKLAMA

Jarosław Kaczyński popiera zakaz chowu zwierząt na futra

 
futra viva2W listopadzie ruszą prace nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. W proponowanych zmianach jest m.in. wprowadzenie zakazu chowu zwierząt na futra w Polsce. Projekt jako pierwszy podpisał Jarosław Kaczyński


Pod względem liczby zwierząt zabijanych na futro Polska jest drugim krajem na świecie. Zabija się u nas co roku 10 milionów norek amerykańskich i lisów. Hodowcy twierdzą, że zwierzęta na fermach żyją w dobrych warunkach, jednak na nagraniach ze i zdjęciach ze śledztw Fundacji Viva! widać zwierzęta chore i z objawami stereotypii. Na fermach żyją w ścisku, często nie mają dostępu do wody pitnej. Pod ich klatkami piętrzą się niczym nieodizolowane od podłoża odchody. Te nieprawidłowości potwierdzają raporty Najwyższej Izby Kontroli z 2011 i 2014 r.


– Gdzie nie spojrzeć, tam okazuje się, że z tym przemysłem wiąże się bestialstwo i okrucieństwo. A także bezradność ludzi, którzy z tym walczą, ponieważ samo prawo jest częściowo bezradne – mówi Krzysztof Czabański (PIS).


Poseł Krzysztof Czabański zebrał podpisy pod nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Zaznacza, że liczy się z ogromnym oporem, jaki napotkają pewne jej zapisy, przede wszystkim ten o zakazie chowu zwierząt na futra.


– Nieprzypadkowo jest opór przeciwko temu zapisowi w klubach Platformy Obywatelskiej, zwłaszcza w kierownictwie tego klubu, a także w kierownictwie klubu Nowoczesnej. W klubie Prawa i Sprawiedliwości są różne głosy, ale Jarosław Kaczyński jako pierwszy podpisał projekt – komentuje.


Zakaz jest jednak ważny nie tylko dla obrońców zwierząt. Mieszkańcy w całej Polsce protestują przeciwko budowie ferm. Ze względu na smród i uciekające z ferm norki nie chcą ich mieć w swoim sąsiedztwie – ferma to dla nich utrata miejsc pracy, spadek cen ziemi i atrakcyjności turystycznej okolicy.


– Jesteśmy w kontakcie z posłami i wiemy, że szanse na wprowadzenie zakazu są większe niż kiedykolwiek wcześniej. W innych krajach udało się takie zapis w ustawie wprowadzić. Najwyższy czas na Polskę – mówi Martyna Kozłowska, Fundacja Viva!


Według badań przeprowadzonych przez instytut GfK Polonia na zlecenie Fundacji Viva! aż 67% procent Polaków jest za wprowadzeniem takiego zakazu.

Fundacja VIVA

125ml milk

futra viva2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

zwierząt Jarosław Kaczyński – zwierząt. popiera fermach żyją jednak Fundacji mówi także podpisał Czabański przeciwko kierownictwie zwierzęta Krzysztof pierwszy wprowadzenie zakazu ochronie ustawy nowelizacją projekt komentuje. Zakaz ważny obrońców Mieszkańcy całej Polsce protestują budowie względu smród uciekające sąsiedztwie głosy, Sprawiedliwości różne miejsc klubie Nowoczesnej. klubu,   W zwłaszcza Obywatelskiej, Platformy klubach zapisowi listopadzie opór Nieprzypadkowo utrata spadek pracy, Najwyższy takiego wprowadzeniem Polaków procent zlecenie Polonia instytut przeprowadzonych badań Viva! Według Fundacja Kozłowska, Martyna Polskę wprowadzić. zakazie wiemy, atrakcyjności turystycznej okolicy. – Jesteśmy kontakcie posłami szanse ustawie większe kiedykolwiek wcześniej. innych krajach udało futra. – zapisy, wszystkim dobrych klatkami pitnej. dostępu często ścisku, stereotypii. objawami widać zmianach śledztw zdjęciach nagraniach warunkach, Polsce. niczym Projekt twierdzą, Hodowcy lisów. amerykańskich milionów Zabija świecie. krajem drugim Polska zabijanych liczby względem piętrzą nieodizolowane przede ludzi, Kaczyński Pod napotkają oporem, ogromnym Zaznacza, podpisy zebrał (PIS). Poseł ruszą bezradne częściowo ponieważ walczą, którzy bezradność podłoża proponowanych okrucieństwo. bestialstwo wiąże przemysłem okazuje spojrzeć, r. – Kontroli Najwyższej raporty potwierdzają nieprawidłowości odchody. zakazu. Fundacja
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »