REKLAMA

Antyfutrzarskie billboardy w Warszawie – obrońcy zwierząt zbierają pieniądze na kampanię

28287558395 eff5d5b3c3 kObrońcy zwierząt ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki chcą zebrać 100 tysięcy złotych na kampanię społeczną, która ma uratować 10 milionów lisów i norek zabijanych co roku dla futer. Liczą na poparcie dla projektu zakazu hodowli zwierząt na futra, który wkrótce trafi do Sejmu.
 
Billboardy w Warszawie i innych największych polskich miastach, reklamy w autobusach, prasie i telewizji – tak społecznicy ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki chcą przekonać rządzących, żeby poparli zakaz hodowli zwierząt na futra. Krzysztof Czabański z PiS zapowiedział, że projekt w tej sprawie ma zostać złożony w Sejmie w najbliższych tygodniach.
 
Obrońcy zwierząt zbierają pieniądze na kampanię w internecie. Pod adresem czasnazakaz.pl uruchomili specjalną stronę do zbiórki, na której na bieżąco pokazują, ile pieniędzy udało się zebrać. Wskazują też konkretne progi, które chcą osiągnąć – np. za 5 000 zł będą mogli wykupić 18 billboardów w pobliżu Sejmu, 50 000 zł wystarczy im na billboardy w 6 dużych miastach, reklamy na autobusach i w prasie, a jeśli uda im się zebrać 100 000 zł, wyemitują spot informacyjny w telewizji.
 
– Wiemy, że większość polskiego społeczeństwa jest przeciwna hodowli zwierząt na futra. Dla wielu osób to ważna i emocjonalna kwestia, ale na co dzień nie mają żadnego wpływu na to, co się dzieje za murami ferm. Zdecydowaliśmy się na crowdfunding, żeby wszystkim, którym leży na sercu dobro zwierząt, dać możliwość włączenia się w konkretne, realne działania – tłumaczy Paweł Rawicki, wiceprezes Stowarzyszenia Otwarte Klatki i koordynator kampanii.
Swoje poparcie dla projektu zadeklarowało już 26 posłów i posłanek z PiS, PO i Nowoczesnej. Jest wśród nich m.in. Marek Suski (PiS), Joanna Mucha (PO), Ewa Lieder (Nowoczesna), a także prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Aktywiści Otwartych Klatek liczą na to, że duża kampania informacyjna ożywi debatę publiczną na temat dobrostanu zwierząt hodowlanych i przekona niezdecydowanych parlamentarzystów do opowiedzenia się za zakazem hodowli zwierząt na futra.
 
W Polsce istnieje ponad 700 ferm futrzarskich, na których utrzymywane są głównie lisy i norki. Obrońcy zwierząt od lat protestują przeciwko takiej hodowli, tłumacząc że futra nie są produktem niezbędnym do życia, a zwierzęta zamykane w ciasnych, metalowych klatkach doznają niepotrzebnego cierpienia. Na dowód przedstawiają raporty i nagrania z ferm. Według sondażu IBRiS z 2016 roku, 63% Polaków popiera wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futro.
 

 
Stowarzyszenie Otwarte Klatki
Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 roku, obecnie działa w kilkunastu miastach Polski oraz zagranicą. Jego celem jest walka o poprawę losu zwierząt hodowlanych. Otwarte Klatki dokumentują warunki chowu przemysłowego, publikują raporty ze swoich śledztw i lobbują na rzecz lepszej ochrony zwierząt hodowlanych. Stowarzyszenie realizuje i realizowało kampanie na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futra, wycofania ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego, zniesienia transportu długodystansowego zwierząt czy zaprzestania okaleczania młodych prosiąt. Prowadzi też kampanie promujące dietę roślinną zarówno wśród firm, jak i konsumentów. W ramach projektu EA Funds Otwarte Klatki zostały uznane za jedną z najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie .
 

 

125ml milk

28287558395 eff5d5b3c3 k
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

norki. protestują przeciwko takiej hodowli, tłumacząc produktem metalowych klatkach niezbędnym życia, zwierzęta zamykane ciasnych, dowód cierpienia. niepotrzebnego doznają utrzymywane przedstawiają niezdecydowanych których debatę Jarosław Kaczyński. Aktywiści Otwartych Klatek liczą kampania informacyjna ożywi publiczną futrzarskich, dobrostanu hodowlanych przekona Według parlamentarzystów opowiedzenia zakazem futra.   W Polsce istnieje nagrania Polski sondażu dietę klatkowego, zniesienia transportu długodystansowego zaprzestania okaleczania młodych prosiąt. Prowadzi promujące roślinną wycofania zarówno konsumentów. zostały uznane jedną najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych świecie sprzedaży realizowało Polaków zagranicą. popiera wprowadzenie futro.     Stowarzyszenie Klatki Stowarzyszenie powstało obecnie działa kilkunastu miastach także poprawę realizuje dokumentują warunki przemysłowego, publikują swoich śledztw lobbują lepszej ochrony Stowarzyszenie prezes wiceprezes (Nowoczesna), czasnazakaz.pl projekt sprawie zostać złożony Sejmie najbliższych tygodniach.   Obrońcy internecie. adresem uruchomili Czabański specjalną stronę zbiórki, której bieżąco pokazują, pieniędzy udało zebrać. Wskazują zapowiedział, Krzysztof progi, który tysięcy złotych społeczną, która uratować milionów lisów zabijanych futer. Liczą wkrótce poparli Sejmu.   Billboardy innych największych polskich autobusach, prasie telewizji społecznicy przekonać rządzących, konkretne które Lieder murami Zdecydowaliśmy crowdfunding, wszystkim, którym zwierząt, możliwość włączenia konkretne, realne tłumaczy wpływu Paweł Rawicki, koordynator kampanii. Swoje zadeklarowało posłów posłanek Nowoczesnej. (PiS), Joanna dzieje żadnego osiągnąć wyemitują będą wykupić billboardów pobliżu Sejmu, wystarczy dużych autobusach prasie, jeśli informacyjny dzień telewizji.   – Wiemy, większość polskiego społeczeństwa przeciwna osób ważna emocjonalna kwestia, .    
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »