Generali dostosowuje produkty do zmieniającego się stylu życia swoich Klientów. Obecnie ochroną ubezpieczeniową polisy „Generali, z myślą o domu” są objęte również panele słoneczne i kolektory fotowoltaiczne, a ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dedykowane jest również dla właścicieli i użytkowników m.in. hulajnóg elektrycznych.
Jak wynika z danych Instytutu Energii Odnawialnej1, Polacy przekonują się do fotowoltaiki. Eksperci IEO prognozują, że w 2019 r. Polska może znaleźć się na 4. miejscu pod względem rocznych przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych. Byłby to znaczny awans w stosunku do 9. miejsca zajmowanego pod koniec 2018 r.
W związku z rosnącą popularnością odnawialnych źródeł energii, ubezpieczenie „Generali z myślą o domu” rozszerza zakres ochrony o panele solarne i kolektory fotowoltaiczne. Solary i fotowoltaika na dachu oraz ścianie budynku objęte są ochroną w ramach definicji budynku, ale jest również możliwość ubezpieczenia powyższych urządzeń zamontowanych na terenie posesji jako budowla (muszą być trwale połączone z gruntem). Oznacza to, że polisa obejmuje od teraz urządzenia, które zostały zainstalowane w dowolnym miejscu na posesji. Nie muszą być one, jak do tej pory, przymocowane do ścian lub dachu budynku.
Generali ponosi odpowiedzialność za te urządzenia w granicach sumy ubezpieczenia, ale nie więcej niż 30 000 zł. Dostępna jest również opcja od kradzieży zwykłej, przy zakupie polisy wystarczy rozszerzyć pakiet o opcję: Budowle od kradzieży zwykłej.
Generali reaguje także na trend wykorzystywania zeroemisyjnych źródeł transportu. Szybkość, wygoda i chęć dbania o środowisko sprawiają, że mieszkańcy miast coraz częściej korzystają z alternatywnych, ale też ogólnodostępnych pojazdów osobistych. Wynikające z tego ryzyka zostały ujęte w ubezpieczeniu „Generali, z myślą o domu”.
Polisa, w ramach dodatkowego OC w życiu prywatnym, obejmuje ochroną szkody wyrządzone w związku z użytkowaniem UTO, czyli elektrycznych hulajnóg, rowerów, a także pojazdów typu segway, segway shoes i skymaster. Ubezpieczenie jest skierowane do właścicieli urządzeń i osób wypożyczających hulajnogi elektryczne na minuty.
- Chcemy być dla naszych klientów partnerem na całe życie, dlatego dopasowujemy ofertę w taki sposób, żeby zakres ubezpieczeń chronił ich przed realnymi zagrożeniami związanymi ze zmieniającym się stylem życia, nawet jeżeli nie jest to wymóg ustawowy, jak w przypadku UTO. Generali od lat wyznacza trendy w ubezpieczeniach, ponieważ proponuje klientom polisy, które otaczają ich możliwie najszerszą i odpowiadającą rzeczywistości ochroną – komentuje Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU.
GRUPA GENERALI
Generali Polska jest ważną grupą ubezpieczeniową w Polsce oraz częścią Grupy Generali - niezależnej, włoskiej Grupy, o silnej pozycji międzynarodowej. Założona w 1831 roku, Grupa Generali znajduje się wśród wiodących na świecie ubezpieczycieli i działa w 50 krajach, z przypisem składki przekraczającym 67 miliardów euro w 2018 roku. Z niemal 71 000 pracowników na świecie i 57 milionami klientów, Grupa zajmuje wiodącą pozycję w Zachodniej Europie i jej obecność coraz bardziej liczy się w Europie Centralnej i Wschodniej oraz w Azji. Generali działa w Polsce od 1998 roku. Oferuje ubezpieczenia majątkowe i osobowe klientom indywidualnym oraz korporacyjnym, a także ubezpieczenia na życie, prowadzi także działalność w segmencie funduszy emerytalnych.
W Austrii, Europie Centralnej i Wschodniej oraz w Rosji Grupa prowadzi działalność poprzez jej Biuro Regionalne Austria, CEE i Rosja z siedzibą w Pradze, będąc w 12 krajach jednym z trzech wiodących ubezpieczycieli w regionie.