REKLAMA

Zerowa emisja do 2050 roku – DHL wspiera ochronę środowiska

DHL Express GoGreen 1DHL Express chce do 2025 roku wyszkolić ponad 80 proc. pracowników na ekologicznych specjalistów
Firma zamierza obniżyć do zera emisję zanieczyszczeń powietrza powstających podczas transportu do 2050 roku
Między 2008 a 2016 rokiem DHL poprawił swoją efektywność węglową o 30 proc. W ciągu najbliższych 5 lat wynik ten ma zwiększyć się do 50 proc.

 

 
Grupa DHL rozwija swój program zrównoważonego rozwoju, będący częścią globalnej strategii GoGreen. W jego ramach firma zdecydowanie wdraża rozwiązania rozwijające na świecie ekologiczną logistykę. Plany grupy DHL są ambitne – w ciągu najbliższych 30 lat zamierza zredukować do zera emisję zanieczyszczeń, które powstają na skutek operacji logistycznych.


Nie jest to jednak pierwszy w historii DHL tak odważny cel związany z ochroną światowego środowiska. W 2008 roku DHL zobowiązał się, że do 2020 roku poprawi swoją efektywność węglową o 30 proc. w stosunku do poziomu z 2007 roku. Wymagało to wdrożenia innowacji i zupełnie nowego podejścia do kwestii ekologicznej logistyki. Wysiłki opłaciły się – cel został osiągnięty już w 2016 roku, czyli na 4 lata przed zakładanym terminem, a DHL wypracował w tym czasie pozycję eksperta w dziedzinie ekologicznych rozwiązań logistycznych.


Nasza misja jest odważna, ale w dużej mierze opiera się na tym, co już udało nam się osiągnąć. Jako wiodąca firma logistyczna na świecie, kluczowym elementem naszej strategii od zawsze był zrównoważony rozwój, a w szczególności właśnie redukcja emisji. Strategiczny kurs naszej misji, czyli zniwelowanie zanieczyszczeń do zera, obejmuje cztery konkretne cele, które chcemy zrealizować jeszcze do 2025 roku – mówi Agnieszka Błaś, Dyrektor ds. Operacji w DHL Express Poland.


Wyznaczone przez firmę cele będą służyły do pomiaru postępów. Do 2025 roku efektywność węglowa ma zostać poprawiona o 50 proc. w stosunku do wyniku z 2007 roku. DHL będzie stosować ekologiczne rozwiązania w odniesieniu do 70 proc. usług w zakresie pierwszej i ostatniej mili. Znajdą się one w ponad połowie oferty firmy, co zwiększy ekologiczność całych łańcuchów dostaw.


Bardzo ważne dla całej grupy DHL jest również inwestowanie w pracowników. Aż 80 proc. z nich ma zostać do 2025 roku certyfikowanymi specjalistami GoGreen. Ma to nie tylko odegrać kluczową rolę w realizacji „Misji 2050”, ale również zmieniać świat na lepsze w ich codziennym życiu. DHL wierzy, że pracownicy będą stosować się do tego, czego nauczyli się na specjalnym kursie w najbliższym otoczeniu.

50 lat DHL
W 2019 roku DHL świętuje 50. rocznicę założenia firmy przez trzech przedsiębiorców w San Francisco w 1969 roku. DHL rozpoczął swoją działalność jako podmiot zmieniający tradycyjny przemysł dostawczy omijając biurokrację dzięki nowatorskiej usłudze dostarczania dokumentów drogą lotniczą w nocy. Od tego czasu DHL rozwinął się w rozległą na całym świecie rodzinę firm DHL zatrudniających około 380 000 pracowników w ponad 220 krajach i terytoriach, która obejmuje całe spektrum usług logistycznych i łańcucha dostaw. DHL koncentruje się na kliencie i kulturze "can-do". Zaowocowało to pięcioma dekadami innowacji: od DHL 1000, jednego z pierwszych na świecie komputerów do przetwarzania tekstu, po wykorzystanie specjalnie skonstruowanego StreetScooter tj. przyjaznego dla środowiska pojazdu dostawczego napędzanego napędem elektrycznym. DHL podjęło zobowiązanie Mission 2050, które zakłada osiągnięcie zerowej emisji w całej grupie do 2050 r., jest nieustannie pionierem w branży logistycznej.


DHL – Globalna firma logistyczna
DHL jest czołową globalną marką w branży logistycznej. Sieć oddziałów DHL oferuje szerokie portfolio usług logistycznych, począwszy od krajowej i międzynarodowej dostawy paczek, międzynarodowych przesyłek ekspresowych: lądowych, lotniczych i morskich, po zarządzanie łańcuchem dostaw przemysłowych. DHL zatrudnia ponad 380 000 pracowników. Działa w ponad 220 krajach i regionach na całym świecie, bezpiecznie i rzetelnie łącząc ludzi oraz firmy, umożliwiając globalny przepływ handlu. Wyspecjalizowane rozwiązania dla rozwijających się rynków i branż (w tym handlu elektronicznego, technologii, nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej, energii, motoryzacji i handlu detalicznego), odpowiedzialność korporacyjna i dominacja na rynkach rozwijających się, czynią DHL globalną firmą logistyczną.
DHL Express jest częścią Grupy Deutsche Post DHL. W 2018 r. grupa osiągnęła przychody na poziomie ponad 61 miliardów euro.
 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

DHL Express GoGreen 1
zdrowotnej, łącząc umożliwiając globalny przepływ handlu. Wyspecjalizowane rynków branż wyszkolić elektronicznego, technologii, przyrodniczych opieki energii, bezpiecznie motoryzacji detalicznego), odpowiedzialność korporacyjna dominacja rynkach czynią firmą logistyczną. Deutsche osiągnęła przychody poziomie miliardów rzetelnie regionach grupie począwszy DHL W pionierem specjalistów Firma logistycznej. DHL Globalna logistyczna DHL czołową marką logistycznej. oddziałów oferuje szerokie portfolio logistycznych, krajowej Działa międzynarodowej dostawy paczek, międzynarodowych przesyłek ekspresowych: lądowych, lotniczych morskich, zarządzanie łańcuchem dostaw przemysłowych. zatrudnia świętuje specjalnym otoczeniu. 50 czasie zupełnie nowego podejścia kwestii ekologicznej logistyki. Wysiłki opłaciły został osiągnięty zakładanym terminem, wypracował pozycję wdrożenia eksperta dziedzinie rozwiązań logistycznych. Nasza odważna, dużej mierze opiera udało osiągnąć. wiodąca logistyczna kluczowym elementem innowacji Wymagało zrównoważony zanieczyszczeń, globalnej zrównoważonego program zdecydowanie wdraża swój rozwijające rozwija ekologiczną logistykę. ambitne proc.     Grupa zredukować zwiększyć poziomu powstają skutek operacji logistycznych. Nie jednak pierwszy historii odważny związany ochroną światowego środowiska. zobowiązał poprawi zawsze rozwój, najbliższym specjalistami ostatniej Znajdą połowie oferty powstających zwiększy ekologiczność całych łańcuchów dostaw. Bardzo ważne powietrza inwestowanie certyfikowanymi odegrać zakresie kluczową realizacji „Misji 2050”, zmieniać świat lepsze codziennym życiu. wierzy, pracownicy nauczyli rozwoju, kursie pierwszej podczas szczególności Błaś, właśnie redukcja emisji. Strategiczny misji, zniwelowanie poprawił cztery konkretne chcemy zrealizować jeszcze mówi Agnieszka Dyrektor odniesieniu Operacji Poland. Wyznaczone firmę rokiem służyły pomiaru postępów. węglowa roku Między poprawiona wyniku transportu ekologiczne euro.  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »