REKLAMA

Zdążyć na boom fotowoltaiczny w Polsce

Energia słoneczna już niebawem może stać się motorem napędowym gospodarki,
a to dzięki Ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii, która stwarza ogromne możliwości jej rozwoju. Czy warto inwestować już teraz? Czy PV w praktyce przyniesieni korzyści i zysk? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, będzie można uzyskać podczas piątych Międzynarodowych Targów RENEXPO® Poland.

Na boom fotowoltaiczny w Polsce wpływa kilka czynników. Motorem napędowym przemian jest uchwalona w lutym 2015 r. Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE), która wejdzie w życie 1 stycznia 2016 r. Najbardziej oczekiwane zmiany, które wprowadza, to taryfy gwarantowane doprowadzania energii do sieci. Za wyprodukowaną i odsprzedaną energię elektryczną w domowych mikroinstalacjach OZE o mocy do 3 kW ekwiwalent wynosić będzie 0,75 zł/kWh, a 0,65 zł/kWh
w instalacjach do 10 kW. Cena jest prawnie gwarantowana przez okres 15 lat od chwili uruchomienia instalacji.

Regulacja taryf pobudza rynek prosumentów, co widać już obecnie. W Polsce zainstalowanych jest 27 MW instalacji PV, podczas gdy jeszcze dwa lata temu było to jedynie 1,901 MW. Posiadanie przydomowej elektrowni słonecznej jest nie tylko modne, ekologiczne i umożliwia samowystarczalność, ale od przyszłego roku może stać się również źródłem dodatkowego dochodu. Co to oznacza w praktyce? Przy nadwyżce w wysokości 1 tys. kWh instalacja o mocy 3 kW może zasilić domowy budżet nawet w wysokości 750 zł rocznie.

Prosumencka część ustawy o OZE i programy NFOŚiGW, wpłyną pozytywnie na rynek pracy. Zwiększony popyt na systemy solarne skutkuje koniecznością tworzenia nowych miejsc pracy nie tylko w sektorze fotowoltaiki, ale także w branżach optoelektroniki i mikroelektroniki, informatyki oraz telekomunikacji.

Tematy dotyczące m.in. wyzwań jakie czekają branżę fotowoltaiczną będą podejmowane podczas V Międzynarodowej Konferencji Fotowoltaiki w Polsce. Podczas konferencji, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki we współpracy z RECCO, eksperci, przedstawiciele przemysłu PV, władz państwowych i samorządowych oraz operatorów systemów dystrybucyjnych dyskutować będą na temat rozwoju rynków PV w Europie i na świecie. Poruszany będzie również temat jakości instalowanych systemów solarnych i związane z tym działania takie jak Program Certyfikowania Mikroźródeł OZE, certyfikacja instalatorów systemów OZE, a także o zagrożenia związanych z brakiem poprawnego wykonania instalacji prosumenckich PV.

V Konferencja Fotowoltaiki odbędzie się 24 września br. w godz. 8:00 – 17:00 podczas V Międzynarodowych Targów RENEXPO® Poland w Warszawie.

* * *
Międzynarodowe Targi RENEXPO® Poland odbywają się od 2011 r. Przez lata zyskały miano największego i najpopularniejszego w Polsce miejsca spotkań branży PV w Polsce. Na Targach co roku obecni są najważniejsi producenci i dostawcy usług. Obecne są wiodące firmy z branży solarnej – od producentów, przez instalatorów po spółki zarządzające, planistów i branżę finansową. Tylko tu można uczestniczyć w najważniejszych premierach prezentacji osiągnięć i rozwiązań technologicznych. Nawiązać wartościowe kontakty biznesowe i towarzyskie. Dzięki zaangażowanym uczestnikom Targów, stały się one platformą wymiany wiedzy i doświadczeń. Każdego roku znacząco zwiększa się liczba wystawców oraz zwiedzających.

 

Więcej informacji na: www.renexpo-warsaw.com


 


Organizator REECO Poland Sp. z o.o. jest częścią grupy REECO z główną siedzibą w Niemczech i oddziałami w Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Belgrad/Serbia i Arad/Rumunia. Od 1997 roku spotyka się rocznie około 50 000 fachowców z 70 krajów na targach specjalistycznych i kongresach, które organizowane są przez REECO. Wszystkie terminy targów można znaleźć na stronie www.reeco.eu.


Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl

Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/Zdazyc-na-boom-fotowoltaiczny-w-Polsce.html
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

instalowanych solarnych związane Certyfikowania Mikroźródeł certyfikacja zagrożenia związanych brakiem poprawnego wykonania producentów, premierach spółki targach siedzibą Niemczech oddziałami Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Belgrad/Serbia Arad/Rumunia. spotyka rocznie około 50 000 fachowców krajów specjalistycznych częścią kongresach, organizowane REECO. Wszystkie terminy targów znaleźć stronie www.reeco.eu. Informacja uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl Żródło: główną www.renexpo-warsaw.com   Organizator zarządzające, towarzyskie. planistów finansową. uczestniczyć najważniejszych eksperci, prezentacji osiągnięć rozwiązań technologicznych. Nawiązać wartościowe kontakty biznesowe Dzięki informacji zaangażowanym uczestnikom Targów, stały platformą wymiany wiedzy doświadczeń. Każdego znacząco zwiększa liczba wystawców zwiedzających.   Więcej przedstawiciele podejmowane RECCO, odsprzedaną życie stycznia Najbardziej oczekiwane zmiany, wprowadza, taryfy gwarantowane doprowadzania energii sieci. wyprodukowaną energię (OZE), elektryczną domowych mikroinstalacjach ekwiwalent wynosić zł/kWh, zł/kWh instalacjach prawnie gwarantowana chwili uruchomienia wejdzie Energii pobudza teraz? Energia słoneczna niebawem motorem gospodarki, Ustawie Energii, stwarza ogromne możliwości rozwoju. inwestować praktyce Ustawa przyniesieni korzyści Odpowiedzi innych pytań, uzyskać piątych Poland. Na wpływa czynników. Motorem przemian uchwalona instalacji. Regulacja prosumentów, współpracy mikroelektroniki, Zwiększony systemy solarne skutkuje koniecznością tworzenia nowych miejsc sektorze fotowoltaiki, branżach optoelektroniki informatyki pozytywnie telekomunikacji. Tematy dotyczące wyzwań czekają fotowoltaiczną Międzynarodowej Konferencji Podczas konferencji, zorganizowanej Polskie Towarzystwo pracy. wpłyną widać przyszłego obecnie. zainstalowanych jeszcze jedynie Posiadanie przydomowej elektrowni słonecznej modne, ekologiczne umożliwia samowystarczalność, źródłem NFOŚiGW, dodatkowego dochodu. oznacza praktyce? nadwyżce instalacja zasilić domowy budżet rocznie. Prosumencka część ustawy programy http://nowoczesnafarma.pl/Zdazyc-na-boom-fotowoltaiczny-w-Polsce.html  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »