REKLAMA

Zakaz coraz bliżej! 8 czerwca obchodzimy szósty Ogólnopolski Dzień Cyrku bez Zwierząt.

 

Fundacja Viva! od lat walczy o wprowadzenie zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach na terenie Polski. W 2016 roku przeprowadziła śledztwo w cyrkach na terenie Polski, którego efektem był nie tylko raport dotyczący warunków przetrzymywania i prezentowania zwierząt, ale także pierwszy w Polsce interwencyjny odbiór z cyrku niedźwiedzia, 3 żółwi i krokodyla. Ta interwencja udowodniła nie tylko to, że zwierzęta w cyrkach cierpią na choroby wynikające z braku warunków bytowych. Niedźwiedź Baloo miał zanik mięśni, próchnicę w kanałach zębowych i głęboką stereotypię, krokodyl i żółwie cierpiały na krzywicę, miały miękkie pancerze i inne liczne schorzenia.

– Komisja do Spraw Petycji rozpatrzyła pozytywnie naszą petycję dotyczącą zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach, pod którą podpisało się ponad 125 tysięcy osób – mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva.

Zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach jest częścią kompleksowej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, której projekty złożyli posłowie zarówno PiS, jak również PO i Nowoczesnej. Nowelizacja ustawi Polskę wśród państw, które o zwierzętach i ich prawach myślą szeroko i nowocześnie.

– Mamy nadzieję, że już po wakacjach ustawa wejdzie w życie. Fundacja Viva zadeklarowała przejęcie opieki i znalezienie miejsca w schroniskach i azylach dla wszystkich zwierząt, które “stracą pracę” w cyrkach – dodaje Wyszyński.

Symboliczne akcje z okazji Dnia Cyrku bez Zwierząt odbędą się w Bełchatowie, Łodzi, Poznaniu, Słupsku, Szczecinie, Rzeszowie i Warszawie.

VIVA

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

cyrkach wykorzystywania czerwca zwierząt, zwierząt bliżej! Zwierząt. Dzień szósty Ogólnopolski obchodzimy zakazu które terenie – warunków zwierzętach państw, prawach wśród Polskę ustawi Nowelizacja Nowoczesnej. również zarówno ustawy posłowie złożyli projekty której ochronie szeroko nowelizacji kompleksowej częścią Viva. Zakaz Fundacji prezes Wyszyński, myślą Fundacja nowocześnie. – pracę” Rzeszowie Szczecinie, Słupsku, Poznaniu, Łodzi, Bełchatowie, odbędą Zwierząt okazji Wyszyński. Symboliczne dodaje “stracą nadzieję, wszystkich azylach schroniskach miejsca znalezienie opieki przejęcie zadeklarowała życie. wejdzie ustawa wakacjach Cezary dotyczącą mówi także cierpią zwierzęta udowodniła interwencja krokodyla. żółwi niedźwiedzia, odbiór interwencyjny Polsce pierwszy prezentowania wynikające przetrzymywania dotyczący raport efektem którego Polski, śledztwo przeprowadziła Polski. wprowadzenie walczy   Fundacja choroby bytowych. osób liczne tysięcy podpisało którą cyrkach, petycję naszą pozytywnie rozpatrzyła Petycji Komisja schorzenia. – pancerze Niedźwiedź miękkie miały krzywicę, cierpiały żółwie krokodyl stereotypię, głęboką zębowych kanałach próchnicę mięśni, Warszawie. VIVA
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »