REKLAMA

Pokażmy Polakom, jak nie śmiecić! Trwa rejestracja na Czyste Tatry 2019

 

 

Czyste Tatry 1Jedna z największych inicjatyw propagujących ochronę środowiska, szykuje się do kolejnego finału. 29 czerwca w Zakopanem tysiące wolontariuszy wyruszy w góry i pokaże, jak bardzo zależy im na pięknie otaczającej nas przyrody. Udział w ósmej odsłonie projektu Czyste Tatry może wziąć każdy. Wystarczy zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie www.czystapolska.org.pl

Co roku pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego usuwają ze szlaków ok. 40-50 ton śmieci pozostawionych przez turystów. Wiele z nich to tworzywa sztuczne, które rozkładają się setki lat, a zawarte w nich toksyny mogą zatruwać wodę, glebę i powietrze. Inicjatywa Czyste Tatry już od 2012 roku stara się przeciwdziałać pozostawianiu śmieci w górach i uświadamiać, jak ważne jest dbanie o ekosystem. Praca tysięcy wolontariuszy przynosi efekty, o czym świadczy fakt, że zmniejsza się ilość odpadów zbieranych w kolejnych edycjach projektu.

- Podczas finału Czystych Tatr pokazujemy, że każdy może zrobić dla środowiska coś dobrego. Małe codzienne gesty, uważność, rozglądanie się wokół siebie i reagowanie na niewłaściwe zachowania, to najprostsza droga do tego, by zadbać o wspólną przestrzeń. To niezwykle budujące, kiedy co roku przyłącza się do nas tysiące zaangażowanych i świadomych ekologicznie osób. Tworzą oni ogromną społeczność ludzi, wzajemnie mobilizującą się do działania nie tylko przez te dwa czerwcowe dni, ale przez cały rok - mówi Rafał Sonik, Prezes Stowarzyszenia Czysta Polska

Rejestracja na ósmą edycję Czystych Tatr ruszyła tradycyjnie w Dzień Ziemi, 22 kwietnia. Aby wziąć w niej udział, należy wypełnić formularz, znajdujący się na stronie http://czystapolska.org.pl/rejestracja. Warto zrobić to już teraz, ponieważ na niektórych szlakach TPN wprowadza ograniczenia w liczbie osób.

Jak co roku, wolontariusze mogą liczyć też na wsparcie Jana Niezbędnego. Największy w Polsce ekspert od sprzątania i partner Czystych Tatr od samego początku projektu, wyposaży wszystkich uczestników w niezbędny do walki ze śmieciami sprzęt - biodegradowalne worki oraz rękawiczki. Na ochotników czekają też unikatowe koszulki tegorocznej edycji.

Razem z wolontariuszami na szlaki wyruszą ambasadorzy projektu - popularni aktorzy, sportowcy, gwiazdy kina i telewizji.

- Najlepszy sposób edukacji to dawanie przykładu, a wspólne sprzątanie pokazuje milionom turystów, że ponosimy zbiorową odpowiedzialność za środowisko. Te kilogramy zniesionych śmieci podczas finału najlepiej przemawiają do wyobraźni, z jaką skalą problemu mamy cały czas do czynienia – mówi Ola Kutz, artystka i dziennikarka.

Na unikatowy charakter polskich gór zwraca natomiast uwagę Bartek Jędrzejak, który podróżując po Polsce i świecie ma okazję odwiedzać wiele wspaniałych miejsc. - Tatry, ze względu na swoją majestatyczność, wzbudzają we mnie szczególne emocje. Powinniśmy je bardziej doceniać i chronić przed ingerencją człowieka. Niezwykle ważne jest też uświadamianie innym, jak poważne są konsekwencje każdego pozostawionego papierka. Dlatego Czyste Tatry to bardzo potrzebny projekt – mówi znany prezenter pogody, który od kilku lat aktywnie wspiera inicjatywę.

Ambasadorów będzie można spotkać nie tylko na górskich szlakach, ale też w miasteczku Czystych Tatr w Zakopanem, gdzie na uczestników wydarzenia czeka wiele dodatkowych atrakcji. Wszystkie informacje na ich temat będą publikowane na stronie czystapolska.org.pl oraz na profilu facebook/CzysteTatry

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

Czyste Tatry 1
czekają unikatowe koszulki tegorocznej edycji. Razem wsparcie wolontariuszami szlaki wyruszą ambasadorzy aktorzy, popularni zwraca artystka konsekwencje każdego pozostawionego papierka. Dlatego potrzebny projekt prezenter pogody, aktywnie wspiera inicjatywę. Ambasadorów spotkać innym, górskich szlakach, miasteczku Zakopanem, wydarzenia dodatkowych atrakcji. Wszystkie informacje będą publikowane czystapolska.org.pl profilu poważne uświadamianie dziennikarka. Na wspaniałych unikatowy charakter polskich gór wolontariusze natomiast uwagę Bartek Jędrzejak, podróżując świecie okazję odwiedzać miejsc. Niezwykle Tatry, względu swoją majestatyczność, wzbudzają szczególne emocje. Powinniśmy bardziej doceniać chronić ingerencją człowieka. liczyć http://czystapolska.org.pl/rejestracja. osób. Jak glebę usuwają szlaków pozostawionych turystów. tworzywa sztuczne, które rozkładają zawarte toksyny zatruwać wodę, powietrze. Tatrzańskiego Inicjatywa przeciwdziałać pozostawianiu górach uświadamiać, dbanie ekosystem. tysięcy przynosi efekty, świadczy zmniejsza ilość Narodowego pracownicy zbieranych góry     Jedna największych inicjatyw propagujących ochronę środowiska, szykuje kolejnego finału. czerwca Zakopanem wyruszy pokaże, www.czystapolska.org.pl Co zależy pięknie otaczającej przyrody. Udział ósmej odsłonie każdy. Wystarczy zarejestrować pomocą formularza dostępnego odpadów kolejnych liczbie tradycyjnie mobilizującą czerwcowe Rafał Sonik, Prezes Stowarzyszenia Czysta Polska Rejestracja ósmą edycję ruszyła Dzień ludzi, Ziemi, kwietnia. udział, należy wypełnić formularz, znajdujący teraz, ponieważ niektórych szlakach wprowadza ograniczenia wzajemnie społeczność edycjach reagowanie projektu. - Podczas pokazujemy, każdy środowiska dobrego. codzienne gesty, uważność, rozglądanie wokół siebie niewłaściwe ogromną zachowania, najprostsza zadbać wspólną przestrzeń. niezwykle budujące, przyłącza zaangażowanych świadomych ekologicznie osób. Tworzą facebook/CzysteTatry
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »