Minister środowiska Henryk Kowalczyk wziął udział w pikniku ekologicznym z okazji Dnia Ziemi, który odbył się 5 maja 2019 r. w Pułtusku.

To kolejna edycja proekologicznego festynu rodzinnego organizowanego z okazji Dnia Ziemi, który ma na celu przypomnieć, jak ważne jest dbanie o środowisko.
Kolejna edycja Dnia Ziemi w Pułtusku pokazuje, że resort środowiska sumiennie realizuje misję ochrony środowiska poprzez edukację. Chcemy, aby świadomość ekologiczna wśród mieszkańców Polski stale rosła, ponieważ przyniesie to wymierne efekty w walce ze skutkami zmian klimatu, czy nadmierną ilość wytwarzanych odpadów. - powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk.
Przygotowany przez organizatorów program pikniku zapewnił możliwość aktywnego uczestnictwa dzieciom i dorosłym w wielu zabawach, grach, konkursach i warsztatach. Dużą popularnością cieszyły się edukacyjne stoiska Ministerstwa Środowiska oraz współorganizatorów pikniku, gdzie można było dowiedzieć się, w jaki sposób każdy z nas może dbać o otaczającą nas przyrodę, a także jak przyczynić się do poprawy stanu środowiska.
Piknik ekologiczny w Pułtusku
Piknik ekologiczny w Pułtusku
Piknik ekologiczny w Pułtusku
Piknik ekologiczny w PułtuskuŹródło
Ministerstwo Środowiska
www.gov.pl/srodowisko