REKLAMA

Odpakujmy ekologię

 

  
BA2 4816Z tygodnia na tydzień coraz więcej mówi się o tym, co każdy z nas może zrobić, aby zmniejszyć zanieczyszczenie Ziemi. Każde nawet najmniejsze działanie jest ważne i cenne. Pójdźmy jednak o krok dalej i zastanówmy się co mogą zmienić firmy, które zajmują się produkcją opakowań – jednego z bardziej pożądanych produktów, których przecież głównym celem jest ochrona zawartości.

 
Wraz ze zmieniającym się światem, zmieniają się również Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które 2-3 kwietnia już po raz 11 odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Wydarzenie podzielone jest na liczne strefy tematyczne, jednak ta, która w ciągu ostatnich lat budzi największe zainteresowanie to EKOPACK. To właśnie tu od kilku lat prezentowane są opakowania eko lub takie, które powstały przy użyciu technologii docenianych przez swoje walory ekologiczne i posiadające wszystkie niezbędne atesty.


Wydarzenie kierowane jest do osób związanych zawodowo z branżą opakowań, która aktualnie stoi przed dużym wyzwaniem. W związku z przyjęciem przepisów przez Parlament UE dotyczących zakazu produkcji plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, mających wejść w życie w 2021r., Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations pragną przyłączyć się do akcji promującej nowe przepisy, które regulują produkcję opakowań w sposób zrównoważony i ekologiczny. Zakaz dotyczący produkcji takich przedmiotów jak plastikowe talerzyki, sztućce, słomki, patyki do balonów, cienkie torby plastikowe oraz polistyrenowe pojemniki fast-food, to kwestia w szczególny sposób dotycząca grupy docelowej targów. Zarówno Wystawcy, jak i Zwiedzający to producenci, dostawcy
i odbiorcy wyżej wymienionych produktów dla kilkunastu branż przemysłu, w tym spożywczej i reklamowej.


Już od kilku lat zauważamy, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się stoiska, na których prezentowane są rozwiązania ekologiczne. Nowe restrykcje Parlamentu UE dotyczące opakowań to temat, którym żyje cała branża. Targi to doskonały moment, aby pokazać przemiany, które już zachodzą w wielu firmach. Ważne jest, aby zmienić swoje codzienne nawyki, ale również ważne jest, aby firmy czynnie zaangażowały się w działania zmierzające do ochrony środowiska. – mówi Katarzyna Banach, Kierownik Zespołu Targów Packaging Innovations.


Wielu z nas patrzy na opakowanie jak na gotowy produkt. To naturalne, idziemy do sklepu, przeglądamy produkty i często decyzje zakupowe zależą właśnie od pudełka. Temat jest jednak głębszy. Często to samo opakowanie, które przed momentem sprawiło, iż klient zdecydował się na dany produkt, po kilku minutach staje się bezużyteczne i ląduje w śmietniku. Ważne jest, aby w tym miejscu przyjrze się całemu procesowi produkcyjnemu. Odwiedzając regularnie Targi Packaging Innovations widać jak zmienia się podejście samych Wystawców, którzy podnoszą standardy produkcji, szukając takich projektów i sposobów wytwarzania, aby były zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jednym z przykładów może być rozwiązanie, które proponuje firma Rebhan Opakowania Sp. z o.o. (by CERTINA PACKAGING) – Wystawca Targów Packaging Innovations, która w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie konsumentów opakowaniami ekologicznymi, przeprowadziła szereg testów, w wyniku których do swojej oferty wprowadziła nowy zielony surowiec (polietylen) wytwarzany z trzciny cukrowej. Materiał wykonany jest w 100% z surowców odnawialnych i nadaje się do recyclingu. Wśród Wystawców strefy Ekopack spotkamy wiele firm, które proponują nowe rozwiązania, m.in.: DS Smith Polska Sp. z o.o., Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o., Modulpac AB, NESTRO  PPHU  Sp. z o.o., Seufert Gesellschaft für transparente Verpackungen mbH, RPC M&H PLASTICS, Z.Z.U.W. Maropak          


Podczas wydarzenia będzie okazja, aby w strefach workShops wziąć udział w prezentacjach i szkoleniach z ekspertami, którzy inicjują wiele zmian w branży. Warto podkreślić, że udział w spotkaniach jest bezpłatny dla wszystkich osób, które odwiedzą targi. Program dobierany jest z dużą starannością a wszystkie zgłaszane tematy są analizowane pod kątem przydatności dla uczestników. Już na początku kwietnia spotkamy się m.in. z: Różą Janusz (MakeGrowLab), która zaprezentuje SCOBY - biodegradowalne i jadalne opakowanie przyszłości, Martą Krawczyk (Rekopol), która poprowadzi warsztaty - jak projektować żeby recyklingować?, Adamem Fotek. (J.S. Hamilton Poland S.A.) który omówi - wymagania zdrowotne dla opakowań do kontaktu z żywnością w tym opakowań ekologicznych. Andrzej Kornecki (FUTAMURA) poprowadzi temat - biodegradowalne i kompostowalne folie celulozowe celofan. Produkty NatureFlex posłużą jako przykład realizacji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Wystąpienie pt. „Projektowanie opakowań, uszlachetnianie i realizacja” wygłoszą członkowie PrintCity Allianz.


Organizatorzy przygotowali również małą ekologiczną niespodziankę dla gości Targów Packaging Innovations. Plastikowa słomka, choć jest z pozoru niegroźnym przedmiotem, stwarza ogromne zagrożenie dla środowiska. Co jednak w sytuacji, gdy nadal w domu lub miejscu pracy posiadamy wiele słomek i nie wiemy co z nimi zrobić? Wystarczy odwiedzić Targi Packaging Innovations i zamienić je na ekologiczny odpowiednik lub odebrać ekotorbę na zakupy.
Wszystkich zainteresowanych tematyką opakowań i rozwiązaniami EKO zapraszamy na Targi Packaging Innovations 2-3 kwietnia w EXPO XXI Warszawa.


Szczegóły na temat wydarzenia www.packaginginnovations.pl
Organizator: Targi w Krakowie Sp. z o.o.

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

BA2 4816
Gospodarki (FUTAMURA) realizacji przykład posłużą NatureFlex Produkty celofan. celulozowe kompostowalne Kornecki Hamilton Andrzej ekologicznych. żywnością kontaktu zdrowotne wymagania omówi który Poland szukając bezużyteczne standardy branżą dotyczących Parlament przepisów przyjęciem związku wyzwaniem. dużym aktualnie zawodowo plastikowych związanych osób kierowane atesty. Wydarzenie niezbędne posiadające ekologiczne walory zakazu jednorazowego technologii produkcję balonów, patyki słomki, sztućce, talerzyki, dotyczący ekologiczny. zrównoważony regulują użytku, przepisy, promującej przyłączyć pragną 2021r., życie wejść mających docenianych użyciu polistyrenowe Każde produkcją zajmują firmy, zastanówmy Pójdźmy cenne. działanie najmniejsze Ziemi. bardziej zanieczyszczenie zmniejszyć zrobić, każdy więcej tydzień tygodnia      Z jednego pożądanych powstały podzielone takie, opakowania EKOPACK. największe ostatnich ciągu tematyczne, liczne Wydarzenie produktów, Warszawa. odbędą zmieniają światem, zmieniającym zawartości.   Wraz ochrona głównym przecież cienkie pojemniki podnoszą idziemy pudełka. zależą zakupowe decyzje często produkty przeglądamy sklepu, naturalne, Często produkt. gotowy patrzy Innovations. Wielu Zespołu Kierownik Banach, Katarzyna głębszy. opakowanie, zmierzające procesowi Wystawców, samych podejście zmienia widać regularnie Odwiedzając produkcyjnemu. całemu momentem przyjrze śmietniku. ląduje minutach produkt, zdecydował klient sprawiło, ochrony fast-food, dostawcy spożywczej przemysłu, branż kilkunastu produktów wymienionych wyżej odbiorcy producenci, zauważamy, Zwiedzający Wystawcy, Zarówno targów. docelowej dotycząca szczególny kwestia reklamowej. Już większym zaangażowały doskonały czynnie nawyki, codzienne firmach. zachodzą przemiany, pokazać moment, branża. zainteresowaniem którym temat, dotyczące Parlamentu restrykcje ekologiczne. rozwiązania stoiska, cieszą o.o.  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »