REKLAMA

Nowe standardy dla techniki grzewczej

 

Zmiany klimatu to obecnie jeden z najważniejszych tematów poruszanych przez Unię Europejską. Zanieczyszczenie środowiska wpływa nie tylko niekorzystnie na rośliny oraz zwierzęta, ale także na ludzi. Ogromne znaczenie w walce ze smogiem ma wybór urządzenia grzewczego, a spośród dostępnych na rynku rozwiązań można wybrać takie, które nie wytwarza szkodliwych substancji i jest przyjazne dla środowiska.

Główny kierunek polityki klimatycznej Unii Europejskiej to efektywna elektryfikacja ogrzewania, która znacznie ograniczy wysoki poziom CO2 w powietrzu. W związku z tym w 2021 roku zostaną wprowadzone nowe warunki techniczne dla urządzeń grzewczych oraz stopniowo będzie rosło znaczenie budynków plus-energetycznych. Dodatkowo w przeciągu kilku miesięcy UE ogłosi główny cel neutralności klimatycznej, który ma zostać osiągnięty do 2050 roku. Zakłada on redukcję gazów cieplarnianych do takiego poziomu, z którym będą mogły sobie radzić lasy znajdujące się na terenie krajów wspólnoty.

Większość krajów UE rozpoczęła już zmiany w sektorze ogrzewania i chłodzenia. W Polsce w najbliższych miesiącach powstanie Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK), który umożliwi realizację ambitnych celów klimatycznych do 2030. Natomiast rok później ma powstać kolejny plan zakładający rozwój polskiej gospodarki niskoemisyjnej do 2050 roku.

Pompa ciepła- idealne rozwiązanie

Odnawialne źródła energii to najlepsze rozwiązanie, by wyeliminować duże stężenie pyłów zawieszonych i węglowodorów aromatycznych, które nasila się za sprawą palenia paliwem stałym. Idealnym urządzeniem przetwarzającym dostępną bez ograniczeń energię w ekologiczne ogrzewanie i podgrzewanie ciepłej wody, z którego mogą korzystać mieszkańcy domów, jest pompa ciepła. Najchętniej wybierane przez użytkowników sprężarkowe pompy ciepła wymagają zasilenia sprężarki energią elektryczną. Warto wspomnieć, że pobór energii elektrycznej stanowi jedynie ok. 20%, natomiast pozostała część ciepła dostarczanego do obiektu czerpana jest ze źródeł odnawialnych, czyli jest darmowa. Co ważne, w miejscu eksploatacji urządzenia nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszcza środowiska naturalnego i nie wpływa niekorzystnie na zdrowie mieszkańców.

Spaliny wydobywające się z elektrowni podczas produkcji energii elektrycznej, zużywanej przez pompę ciepła są o wiele mniej szkodliwe niż zanieczyszczenia emitowane z kominów domków jednorodzinnych. Właściciele domów chcąc ograniczyć zużycie energii elektrycznej w czasie codziennej eksploatacji domu oraz pracy pompy ciepła, mogą zdecydować się na rozwiązanie umożliwiające na jej produkcję poprzez uzupełnienie instalacji pompy ciepła o panele fotowoltaiczne.

Marka De Dietrich na VIII Kongresie PORT PC

Sytuacja na rynku dynamicznie się rozwija, dlatego ogromne znaczenie mają ogólnopolskie kongresy, na których omawiane są najnowsze zmiany w przepisach oraz prognozy na kolejne lata. Jednym z takich wydarzeń jest Kongres PORT PC, który odbędzie się 27 lutego 2020 roku w ramach Targów ENEX w Kielcach. Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła to najważniejsze w Polsce wydarzenie dla branży pomp ciepła. Co roku ponad 300 osób z branży techniki grzewczej i budynkowej spotyka się w jednym miejscu, by wymienić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Najbliższe spotkanie będzie dotyczyło najnowszych standardów w technice grzewczej budynków. Omówiona zostanie na nim aktualna sytuacja rynku europejskiego z punktu widzenia czołowych organizacji branżowych pomp ciepła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O MARCE DE DIETRICH:

De Dietrich to jedna z najstarszych marek w branży grzewczej na świecie. W 2009 roku, po połączeniu grupy De Dietrich Remeha i Baxi Group, powstało trzecie co wielkości przedsiębiorstwo w Europie w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań klimatycznych, wytwarzania ciepłej wody i usług pod nazwą BDR THERMEA.

Marka koncentruje się na zapewnieniu swoim Klientom wysokiego komfortu, oszczędności energii oraz ograniczeniu emisji substancji szkodliwych do środowiska.
Więcej informacji: www.dedietrich.pl

 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

zostanie aktualna sytuacja europejskiego punktu widzenia czołowych organizacji branżowych ciepła.                       ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ O najstarszych dotyczyło świecie. połączeniu Remeha Group, nazwą usług powstało wytwarzania trzecie co wielkości przedsiębiorstwo klimatycznych, Europie dziedzinie najnowszych spotkanie przepisach Technologii innowacyjnych prognozy kolejne Jednym takich wydarzeń odbędzie lutego jedynie Targów Kielcach. Polskiej Organizacji Rozwoju Ciepła THERMEA. Marka najważniejsze wydarzenie zapewnieniu koncentruje osób budynkowej spotyka jednym miejscu, wymienić swoją wiedzą doświadczeniem. Najbliższe sprężarkowe stanowi przeciągu poziom powietrzu. związku zostaną wprowadzone warunki techniczne urządzeń grzewczych stopniowo rosło budynków plus-energetycznych. Dodatkowo miesięcy ograniczy ogłosi główny neutralności klimatycznej, zostać osiągnięty Zakłada redukcję gazów cieplarnianych takiego poziomu, którym będą wysoki znacznie radzić wybór   Zmiany klimatu obecnie najważniejszych tematów poruszanych Europejską. Zanieczyszczenie rośliny zwierzęta, także ludzi. Ogromne smogiem grzewczego, która kierunek ogrzewania, elektryfikacja efektywna Europejskiej klimatycznej polityki środowiska. Główny spośród przyjazne wytwarza takie, wybrać dostępnych mogły znajdujące pobór energię pyłów zawieszonych węglowodorów aromatycznych, nasila sprawą palenia paliwem stałym. Idealnym urządzeniem przetwarzającym dostępną ograniczeń ekologiczne wyeliminować użytkowników wspomnieć, elektryczną. energią sprężarki zasilenia wymagają wybierane ogrzewanie Najchętniej domów, mieszkańcy korzystać którego podgrzewanie stężenie rozwiązanie, terenie ambitnych wspólnoty. Większość rozpoczęła sektorze ogrzewania chłodzenia. najbliższych miesiącach powstanie Krajowy Energii Klimatu (KPEiK), umożliwi realizację celów najlepsze gospodarki źródła rozwiązanie Odnawialne idealne ciepła- roku. Pompa niskoemisyjnej polskiej klimatycznych rozwój zakładający kolejny powstać później Natomiast www.dedietrich.pl    
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »