REKLAMA

Niewykorzystany potencjał biogazu w Polsce


 DSC0228W Polsce nadal nie w pełni wykorzystywany i doceniany jest potencjał biogazu. Czy wejście w życie ustawy o OZE będzie ożywi rynek i sprzyjać będzie powstawaniu nowych biogazowni? Jak realizować takie inwestycje, aby przynosiły zyski? Nad tymi oraz wieloma innymi zagadnieniami eksperci będą dyskutować podczas IV Forum Biogazu odbywającego się w ramach piątych Międzynarodowych Targów RENEXPO® Poland.

Biogaz może być wytwarzany wszędzie tam, gdzie duże ilości biomasy lub stały dopływ związków organicznych mogą stanowić w warunkach beztlenowych pożywkę dla bakterii metanowych. W praktyce oznacza to tyle, że darmowym agregatem energii mogą być m.in. oczyszczalnie ścieków, wysypiska odpadów komunalnych czy odpowiednio ukierunkowane gospodarstwa rolno-przemysłowe. Kogeneracja, czyli równoczesne wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej, oparta na biogazie jest wyjątkowo opłacalna w przypadku dostępu do któregoś z tych odnawialnych źródeł energii (OZE).

Produkcja ciepła i energii elektrycznej w jednym procesie technologicznym gwarantuje poprawę sprawności energetycznej oraz prowadzi do znacznie mniejszego zużycia paliwa w procesach rozdzielonych. Zastosowanie biogazu do produkcji elektryczności i ciepła na sprzedaż może stanowić cenne źródło dochodu dla wielu przedsiębiorstw.

Z roku na rok rośnie w Polsce moc zainstalowanych elektrowni na biogaz. Obecnie jest to ponad 190 MW, co jednak plasuje ten rodzaj źródła OZE daleko w tyle za energią wiatrową, wodną czy tą z biomasy. Za kilka miesięcy, 1 stycznia 2016 r., wejdzie w życie ustawa o OZE. Czy nowe przepisy sprzyjać będą rozwojowi elektrowni na biogaz? Czy dostępne technologie spełnią oczekiwania producentów? W końcu, czy klienci zaakceptują ceny i jakość dystrybuowanej energii? To tylko niektóre z ważnych pytań, na które eksperci udzielą odpowiedzi podczas IV Forum Biogazu już 23 września br. w Warszawie.

Praktycy branży z Polski i z zagranicy podzielą się doświadczeniem z zakresu zarządzenia małymi biogazowniami. Przedstawią możliwości pozyskania dodatkowych źródeł dochodów dla instalacji. W trakcie Forum omówione zostaną także nowe zasady wsparcia biogazowni po wejściu w życie ustawy o OZE oraz perspektywy rozwoju branż do 2020 r. przy wsparciu projektów ze środków unijnych.

IV Forum Biogazu realizowane jest we współpracy REECO Poland i Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego.

Wśród wystawców na piątych Międzynarodowych Targach RENEXPO® Poland obecni będą najważniejsi przedstawiciele branży. Najnowsze osiągnięcia technologiczne zaprezentują m.in. Herding Polska, RAV-TECH, NETZSCH Pumpen & Systeme i MWB Power. Eksperci z tych firm doradzą najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie dopasowania technologii do indywidualnych potrzeb inwestorów.

Tematyka dotycząca rozwoju i perspektyw branży biogazu w Polsce poruszana będzie podczas 5-tych Międzynarodowych Targów RENEXPO® Poland. Targi odbędą się 22-24 września br. w Centrum Expo XXI w Warszawie. Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.


 Międzynarodowe Targi RENEXPO® Poland odbywają się od 2011 r. Przez lata zyskały miano największego i najpopularniejszego w Polsce miejsca spotkań branży OZE w Polsce. Na Targach co roku obecni są najważniejsi producenci i dostawcy usług. Obecne są wiodące firmy z branży – od producentów, przez instalatorów po spółki zarządzające, planistów i branżę finansową. Tylko tu można uczestniczyć w najważniejszych premierach prezentacji osiągnięć i rozwiązań technologicznych. Nawiązać wartościowe kontakty biznesowe i towarzyskie. Dzięki zaangażowanym uczestnikom Targów, stały się one platformą wymiany wiedzy i doświadczeń. Każdego roku znacząco zwiększa się liczba wystawców oraz zwiedzających.

 


Organizator REECO Poland Sp. z o.o. jest częścią grupy REECO z główną siedzibą w Niemczech i oddziałami w Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Belgrad/Serbia i Arad/Rumunia. Od 1997 roku spotyka się rocznie około 50 000 fachowców z 70 krajów na targach specjalistycznych i kongresach, które organizowane są przez REECO. Wszystkie terminy targów można znaleźć na stronie www.reeco.eu.


Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl

Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/Niewykorzystany-potencjal-biogazu-w-Polsce.html
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

 DSC0228
oddziałami Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Belgrad/Serbia Arad/Rumunia. spotyka rocznie około 50 000 fachowców targach liczba stronie NowoczesnaFarma.pl Żródło: Rolniczego Portalu uprzejmości dzięki www.reeco.eu. Informacja znaleźć specjalistycznych targów terminy Wszystkie REECO. organizowane kongresach, zwiedzających.   Organizator zwiększa usług. osiągnięć Obecne wiodące – producentów, instalatorów spółki zarządzające, planistów wsparcia finansową. uczestniczyć najważniejszych premierach prezentacji rozwiązań znacząco uczestnikom Każdego doświadczeń. wiedzy wymiany platformą Targów, zaangażowanym technologicznych. Dzięki towarzyskie. biznesowe kontakty wartościowe Nawiązać biogazowni małymi zasady elektrycznej, darmowym agregatem oczyszczalnie ścieków, wysypiska odpadów komunalnych odpowiednio ukierunkowane gospodarstwa rolno-przemysłowe. Kogeneracja, równoczesne wytwarzanie oparta praktyce biogazie wyjątkowo opłacalna przypadku dostępu któregoś odnawialnych (OZE). Produkcja elektrycznej jednym procesie technologicznym gwarantuje poprawę oznacza metanowych. energetycznej innymi pełni wykorzystywany doceniany biogazu. wejście ożywi powstawaniu nowych biogazowni? realizować inwestycje, przynosiły zyski? wieloma zagadnieniami bakterii dyskutować odbywającego Poland. Biogaz wytwarzany wszędzie ilości biomasy dopływ związków organicznych warunkach beztlenowych pożywkę sprawności prowadzi także Polski oczekiwania producentów? końcu, klienci zaakceptują jakość dystrybuowanej energii? niektóre ważnych pytań, udzielą odpowiedzi Warszawie. Praktycy zagranicy technologie podzielą doświadczeniem zakresu zarządzenia biogazowniami. Przedstawią możliwości pozyskania dodatkowych dochodów instalacji. trakcie omówione zostaną spełnią dostępne znacznie biogaz. mniejszego zużycia paliwa procesach rozdzielonych. Zastosowanie produkcji elektryczności sprzedaż źródło dochodu przedsiębiorstw. Z rośnie zainstalowanych Obecnie biogaz? biomasy. rozwojowi przepisy ustawa wejdzie stycznia miesięcy, wodną jednak wiatrową, energią daleko źródła rodzaj plasuje http://nowoczesnafarma.pl/Niewykorzystany-potencjal-biogazu-w-Polsce.html  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »