REKLAMA

Niewykorzystany potencjał biogazu w Polsce


 DSC0228W Polsce nadal nie w pełni wykorzystywany i doceniany jest potencjał biogazu. Czy wejście w życie ustawy o OZE będzie ożywi rynek i sprzyjać będzie powstawaniu nowych biogazowni? Jak realizować takie inwestycje, aby przynosiły zyski? Nad tymi oraz wieloma innymi zagadnieniami eksperci będą dyskutować podczas IV Forum Biogazu odbywającego się w ramach piątych Międzynarodowych Targów RENEXPO® Poland.

Biogaz może być wytwarzany wszędzie tam, gdzie duże ilości biomasy lub stały dopływ związków organicznych mogą stanowić w warunkach beztlenowych pożywkę dla bakterii metanowych. W praktyce oznacza to tyle, że darmowym agregatem energii mogą być m.in. oczyszczalnie ścieków, wysypiska odpadów komunalnych czy odpowiednio ukierunkowane gospodarstwa rolno-przemysłowe. Kogeneracja, czyli równoczesne wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej, oparta na biogazie jest wyjątkowo opłacalna w przypadku dostępu do któregoś z tych odnawialnych źródeł energii (OZE).

Produkcja ciepła i energii elektrycznej w jednym procesie technologicznym gwarantuje poprawę sprawności energetycznej oraz prowadzi do znacznie mniejszego zużycia paliwa w procesach rozdzielonych. Zastosowanie biogazu do produkcji elektryczności i ciepła na sprzedaż może stanowić cenne źródło dochodu dla wielu przedsiębiorstw.

Z roku na rok rośnie w Polsce moc zainstalowanych elektrowni na biogaz. Obecnie jest to ponad 190 MW, co jednak plasuje ten rodzaj źródła OZE daleko w tyle za energią wiatrową, wodną czy tą z biomasy. Za kilka miesięcy, 1 stycznia 2016 r., wejdzie w życie ustawa o OZE. Czy nowe przepisy sprzyjać będą rozwojowi elektrowni na biogaz? Czy dostępne technologie spełnią oczekiwania producentów? W końcu, czy klienci zaakceptują ceny i jakość dystrybuowanej energii? To tylko niektóre z ważnych pytań, na które eksperci udzielą odpowiedzi podczas IV Forum Biogazu już 23 września br. w Warszawie.

Praktycy branży z Polski i z zagranicy podzielą się doświadczeniem z zakresu zarządzenia małymi biogazowniami. Przedstawią możliwości pozyskania dodatkowych źródeł dochodów dla instalacji. W trakcie Forum omówione zostaną także nowe zasady wsparcia biogazowni po wejściu w życie ustawy o OZE oraz perspektywy rozwoju branż do 2020 r. przy wsparciu projektów ze środków unijnych.

IV Forum Biogazu realizowane jest we współpracy REECO Poland i Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego.

Wśród wystawców na piątych Międzynarodowych Targach RENEXPO® Poland obecni będą najważniejsi przedstawiciele branży. Najnowsze osiągnięcia technologiczne zaprezentują m.in. Herding Polska, RAV-TECH, NETZSCH Pumpen & Systeme i MWB Power. Eksperci z tych firm doradzą najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie dopasowania technologii do indywidualnych potrzeb inwestorów.

Tematyka dotycząca rozwoju i perspektyw branży biogazu w Polsce poruszana będzie podczas 5-tych Międzynarodowych Targów RENEXPO® Poland. Targi odbędą się 22-24 września br. w Centrum Expo XXI w Warszawie. Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.


 Międzynarodowe Targi RENEXPO® Poland odbywają się od 2011 r. Przez lata zyskały miano największego i najpopularniejszego w Polsce miejsca spotkań branży OZE w Polsce. Na Targach co roku obecni są najważniejsi producenci i dostawcy usług. Obecne są wiodące firmy z branży – od producentów, przez instalatorów po spółki zarządzające, planistów i branżę finansową. Tylko tu można uczestniczyć w najważniejszych premierach prezentacji osiągnięć i rozwiązań technologicznych. Nawiązać wartościowe kontakty biznesowe i towarzyskie. Dzięki zaangażowanym uczestnikom Targów, stały się one platformą wymiany wiedzy i doświadczeń. Każdego roku znacząco zwiększa się liczba wystawców oraz zwiedzających.

 


Organizator REECO Poland Sp. z o.o. jest częścią grupy REECO z główną siedzibą w Niemczech i oddziałami w Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Belgrad/Serbia i Arad/Rumunia. Od 1997 roku spotyka się rocznie około 50 000 fachowców z 70 krajów na targach specjalistycznych i kongresach, które organizowane są przez REECO. Wszystkie terminy targów można znaleźć na stronie www.reeco.eu.


Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl

Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/Niewykorzystany-potencjal-biogazu-w-Polsce.html
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

 DSC0228
krajów fachowców Belgrad/Serbia Salzburg/Austria, główną częścią zwiedzających.   Organizator siedzibą Niemczech Reutlingen/Niemcy, oddziałami targach specjalistycznych uprzejmości dzięki www.reeco.eu. Informacja Portalu Rolniczego http://nowoczesnafarma.pl/Niewykorzystany-potencjal-biogazu-w-Polsce.html   NowoczesnaFarma.pl Żródło: stronie znaleźć organizowane kongresach, REECO. Wszystkie targów terminy liczba zwiększa uczestniczyć wsparcia branżę najważniejszych premierach osiągnięć prezentacji planistów zarządzające, wiodące Obecne usług. – producentów, spółki instalatorów rozwiązań technologicznych. wymiany platformą Targów, wiedzy doświadczeń. znacząco Każdego uczestnikom zaangażowanym wartościowe Nawiązać kontakty biznesowe Dzięki towarzyskie. dostawcy zarządzenia rolno-przemysłowe. gospodarstwa ukierunkowane Kogeneracja, równoczesne elektrycznej, wytwarzanie odpowiednio komunalnych agregatem darmowym oczyszczalnie ścieków, odpadów wysypiska oparta biogazie technologicznym procesie jednym gwarantuje poprawę energetycznej sprawności elektrycznej (OZE). Produkcja opłacalna wyjątkowo przypadku dostępu odnawialnych któregoś oznacza praktyce inwestycje, realizować biogazowni? przynosiły zyski? innymi wieloma nowych powstawaniu wykorzystywany pełni doceniany biogazu. ożywi wejście zagadnieniami dyskutować warunkach organicznych związków beztlenowych pożywkę metanowych. bakterii dopływ biomasy odbywającego Poland. Biogaz wytwarzany ilości wszędzie prowadzi znacznie ważnych niektóre energii? pytań, udzielą Warszawie. Praktycy odpowiedzi dystrybuowanej jakość oczekiwania spełnią producentów? końcu, zaakceptują klienci Polski zagranicy instalacji. dochodów dodatkowych trakcie omówione także zostaną pozyskania możliwości doświadczeniem podzielą zakresu małymi Przedstawią biogazowniami. technologie dostępne dochodu źródło sprzedaż przedsiębiorstw. Z rośnie biogaz. zainstalowanych elektryczności produkcji zużycia mniejszego paliwa procesach Zastosowanie rozdzielonych. Obecnie jednak wejdzie stycznia miesięcy, ustawa przepisy biogaz? rozwojowi biomasy. wodną rodzaj plasuje źródła daleko wiatrową, energią zasady
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »