W dniach 16-18 sierpnia w Warszawie gościć będą czołowi przedstawiciele organizacji zajmujących się ochroną praw zwierząt. Wszystko za sprawą konferencji CARE, której gospodarzem będzie w tym roku Polska.
CARE, czyli Conference on Animal Rights in Europe, to międzynarodowa konferencja skupiająca osoby zainteresowane tematyką praw zwierząt. W tym roku odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia w Warszawie, w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Organizatorem jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki walczące o prawa zwierząt hodowanych przemysłowo.
– Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni dla aktywistów, prawników i wszystkich już teraz zaangażowanych w ruch prozwierzęcy lub dopiero od niedawna zainteresowanych tematem – mówi Magdalena Motylińska ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki – Wykłady, warsztaty i networking umożliwiają tym grupom wymianę doświadczeń, zdobycie wiedzy i motywacji oraz ustalenie kierunku, w jakim powinien zmierzać europejski ruch prozwierzęcy – dodaje.
Na wydarzeniu poruszane będą takie tematy jak:
-
prawna ochrona zwierząt na Ukrainie
-
negatywne konsekwencje unijnych dotacji dla rolników
-
tworzenie lepszego świata poprzez system edukacji
-
korzyści ze wspierania rozwoju kreatywności w organizacji
-
rola dobrej komunikacji w zwiększaniu zaangażowania pracowników i ich produktywności
-
rozpoznawania w swoim środowisku pracy osób z narcystycznym zaburzeniem osobowości
-
angażowania ruchu feministycznego w walkę o prawa zwierząt
-
idei efektywnego altruizmu
Konferencja odbędzie się w języku angielskim. Więcej informacji i aktualny program znaleźć można na stronie https://www.careconf.eu/.
Dodatkowe materiały:
Strona konferencji: https://www.careconf.eu/
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2308250882795611/
Zdjęcia z konfernecji CARE w Wiedniu: https://www.flickr.com/photos/otwarteklatki/albums/72157662464052148
Otwarte Klatki | Open Cages
Celem Stowarzyszenia Otwarte Klatki jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. | Our goal is to prevent the suffering of animals through the introduction of systemic social change, documenting the conditions of factory farming and education to promote positive attitudes toward animals.