REKLAMA

Kolejna biogazownia rolnicza na mapie Polski

 

Autorem artykułu jest GutprTrwająca siedem miesięcy budowa biogazowni rolniczej w Grzmiącej (woj. zachodniopomorskie) z udziałem firmy Wolf System dobiegła końca. 26 stycznia 2011 roku dokonano rozruchu urządzeń zakładu. Oznacza to, że z początkiem lutego do sieci energetycznej wtłaczana jest energia pochodząca z ekologicznego źródła. W czasie dwóch miesięcy zakład osiągnie pełną moc produkcyjną na poziomie 1,6 MW.

Rewolucja energetyczna na Pomorzu

Biogazownie rolnicze w Polsce powstają w bardzo wolnym tempie, a Pomorze jest liderem w tym bądź co bądź "żółwim wyścigu". Do już istniejących 6 instalacji dołączył kolejny zakład, tym razem zbudowany w Grzmiącej. Z pomocą środków unijnych wybudowano obiekt, który w bliskiej perspektywie pozwoli obniżyć rachunki za energię cieplną nawet o 25 proc. Ciepło wyprodukowane w biogazowni zostanie wykorzystane do ogrzania obiektów użyteczności publicznej - szkoły, hali sportowej, ośrodka zdrowia oraz osiedli mieszkaniowych. "Zakład w Grzmiącej to kolejna inwestycja, do której przygotowaliśmy zbiorniki fermentacyjne i pofermentacyjne. Cieszę się, że z naszą pomocą powstała następna biogazownia dostarczająca czystą energię elektryczną i cieplną, tym razem dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego" - mówi Rajmund Reichel, Dyrektor Działu Zbiorników w firmie Wolf System Sp. z o.o. Dodaje przy okazji, że energia elektryczna pochodząca z OZE (odnawialne źródła energii) nie jest droższa od konwencjonalnej, jak twierdzą niektórzy przedstawiciele branży energetycznej, gdyż cena energii w Polsce jest regulowana ustawowo i jest stała dla wszystkich wytwórców. Kolejny zakład produkujący energię odnawialną cieszy wszystkich użytkowników energii elektrycznej oraz cieplnej, a także rolników, dla których biogazownia rolnicza w Grzmiącej jest szansą na utylizację odpadów pochodzących z produkcji rolniczej, a także stanowi dodatkowe źródło dochodów.

Biogazownie rolnicze w całej Europie cieszą się niezmienną popularnością zarówno wśród inwestorów, jak i rolników z powodu wielu zalet, którymi się charakteryzują. "Najważniejszymi atutami biogazowni rolniczych jest możliwość przerabiania surowców, w tym odpadów z produkcji roślinnej i zwierzęcej dostępnych w każdej gminie, będących niemalże "pod ręką" - mówi Arkadiusz Witowski, Prezes Zarządu Spółki Eko-Energia Projekt (www.bio-energetyka.pl) - zajmującej się budową biogazowni. Dobrze zaprojektowana instalacja, odpowiednio dobrane parametry pracy dają pełną gwarancję, ze obiekt nie będzie uciążliwy dla środowiska, a przede wszystkim dla okolicznych mieszkańców. Biogazownia w Grzmiącej powstała przy pełnej aprobacie mieszkańców i władz Gminy, które dostrzegły korzyści w postaci dostępu do taniego ciepła użytkowego. W Polsce do tego typu przedsięwzięć podchodzi się wciąż z rezerwą, jednak każdy kolejny zakład pokazuje walory instalacji produkującej biogaz. Nowo otwarta biogazownia w Grzmiącej to następny krok ku budowie ogólnopolskiej sieci odnawialnych źródeł czystej energii. Kolejne biogazownie budowane przy udziale firmy Wolf System powstają natomiast w Żórawinie na Dolnym Śląsku, a także w województwach wielkopolskim, śląskim oraz świętokrzyskim.

Wolf System Sp. z o.o.
ul. Budowlana 17
41-100 Siemianowice Śląskie
tel. (32) 60-53-700
www.wolfsystem.pl

-----
Międzynarodowy koncern Wolf-System to firma o ponad 40 - letniej tradycji. Obecność w 17 krajach Europy i ponad 2500 oddanych pracowników przyczyniają się do ciągłego rozwoju firmy w obszarach budownictwa betonowego, stalowego i drewnianego. Budownictwo betonowe - rocznie budujemy ponad 5000 sztuk monolitycznych zbiorników i silosów żelbetowych. Specjalnie skonstruowany system szalunku opracowany przez Wolf System jest tak stabilny, że nie ma potrzeby stosowania w montażu rur dystansowych oraz śrub i kotew do jego skręcania. To zaś praktycznie gwarantuje maksymalną szczelność zbiorników. Wolf System oferuje zbiorniki i silosy różnych typów - otwarte i ze stropem, na materiały płynne i sypkie, na biomasę i biogaz, średnice oferowane od 2,5 m do 50 m i wysokości od 2 m do 50 m.

--

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.


Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl

Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/Kolejna-biogazownia-rolnicza-na-mapie-Polski.html
 

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

zobaczyć. Informacja kliknij serwisu sypkie, pochodzi m. -- Artykuł wysokości oferowane średnice biogaz, biomasę stabilny, szalunku śląskim koncern Europy krajach Obecność tradycji. letniej Wolf-System www.wolfsystem.pl ----- Międzynarodowy pracowników będących Śląskie tel. Siemianowice 17 41-100 Budowlana o.o. ul. świętokrzyskim. Wolf oddanych przyczyniają system rocznie skonstruowany Specjalnie żelbetowych. silosów zbiorników monolitycznych budujemy betonowe ciągłego Budownictwo drewnianego. stalowego betonowego, budownictwa obszarach rozwoju niemalże powodu gminie, wybudowano obniżyć pozwoli perspektywie bliskiej który obiekt, unijnych cieplną środków Grzmiącej. zbudowany zakład, dołączył istniejących rachunki Ciepło "żółwim ośrodka inwestycja, kolejna "Zakład mieszkaniowych. osiedli zdrowia sportowej, wyprodukowane szkoły, publicznej użyteczności obiektów ogrzania wykorzystane zostanie wyścigu". liderem przygotowaliśmy udziałem urządzeń rozruchu dokonano stycznia końca. dobiegła zachodniopomorskie) Oznacza rolniczej budowa siedem Gutpr Trwająca artykułu   Autorem zakładu. początkiem Pomorze poziomie tempie, wolnym bardzo Pomorzu Biogazownie energetyczna MW. Rewolucja produkcyjną lutego osiągnie dwóch czasie źródła. ekologicznego wtłaczana energetycznej której fermentacyjne każdej stanowi Europie całej Biogazownie dochodów. źródło dodatkowe rolniczej, niezmienną pochodzących utylizację szansą których rolników, cieplnej, cieszą popularnością użytkowników rolniczych dostępnych zwierzęcej roślinnej surowców, przerabiania możliwość atutami zarówno "Najważniejszymi charakteryzują. którymi zalet, rolników inwestorów, wśród elektrycznej cieszy pofermentacyjne. zachodniopomorskiego" firmie Zbiorników Działu Dyrektor Reichel, Rajmund województwa okazji, cieplną, elektryczną czystą dostarczająca następna naszą Cieszę Dodaje elektryczna odnawialną energetycznej, produkujący Kolejny wytwórców. stała ustawowo regulowana branży (odnawialne przedstawiciele niektórzy twierdzą konwencjonalnej, droższa energii) źródła http://nowoczesnafarma.pl/Kolejna-biogazownia-rolnicza-na-mapie-Polski.html  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »