REKLAMA

Hodowca skazany za okrutny ubój lisów Zwycięstwo obrońców zwierząt


Sąd Rejonowy w Kościanie przyznał rację aktywistom Stowarzyszenia Otwarte Klatki, którzy walczyli o sprawiedliwy wyrok w sprawie znęcania się nad zwierzętami i dokonywanie uboju lisów niezgodnie z przepisami.

Nagrania pochodzące z fermy w Kościanie zostały zarejestrowane za pomocą ukrytych kamer pod koniec 2015 roku. Przedstawiony materiał jest wyjątkowo drastyczny: Lisy były zabijane w klatkach na oczach przerażonych współtowarzyszy, a ich zwłoki wyrzucane są bezpośrednio obok klatek. - mówi Ilona Rabizo, wiceprezeska Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Skala cierpienia, która spotkała te zwierzęta, przeraziła nawet nas, aktywistów, którzy na co dzień walczą z okrucieństwem wobec zwierząt.

W toku śledztwa okazało się, że hodowca nie miał odpowiednich kwalifikacji i uprawnień do wykonywania uboju, co wg opinii biegłych mogło znacznie przyczynić się do cierpienia zwierząt oraz przedłużania ich agonii. Aktywiści mieli przekonanie, że doszło do złamania ustawy o ochronie zwierząt, stąd zawiadomienie do prokuratury i trwający 2,5 roku proces.

Dziś Sąd Rejonowy w Kościanie skazał hodowcę na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 5 letni zakaz hodowli zwierząt oraz 5000 zł grzywny na rzecz Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Wyrok jest nieprawomocny.

Ten wyrok jest dowodem na to, że hodowla zwierząt na futro wiąże się z okrucieństwem. Dzięki ukrytym kamerom udało nam się upublicznić to, co dzieje się na jednej z setek ferm w Polsce - komentuje Bogna Wiltowska, aktywistka Otwartych Klatek. Sąd właśnie zadecydował o zamknięciu jednej z ferm. Teraz czas na następne. Obecnie toczy się żywa debata publiczna dotycząca wprowadzenia zakazu. Mamy nadzieję, że politycy pochylą się nad losem zwierząt i zagłosują za nowelizacją ustawy.

 

Otwarte Klatk| Open Cages

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

zwierząt Hodowca skazany Otwarte Stowarzyszenia Kościanie obrońców Zwycięstwo lisów okrutny Rejonowy Klatki. którzy jednej miesięcy pozbawienia wolności zawieszeniu grzywny hodowli skazał nieprawomocny. Ten dowodem hodowla hodowcę ochronie proces. Dziś trwający prokuratury zawiadomienie zwierząt, okrucieństwem. ustawy złamania doszło przekonanie, Aktywiści agonii. przedłużania wiąże dzieje Dzięki następne. ustawy.   Otwarte nowelizacją zagłosują pochylą politycy nadzieję, zakazu. wprowadzenia dotycząca publiczna debata Obecnie zamknięciu ukrytym zadecydował właśnie Klatek. Otwartych aktywistka Wiltowska, komentuje Polsce przyczynić upublicznić udało kamerom cierpienia uprawnień znacznie przepisami. Nagrania zabijane drastyczny: wyjątkowo materiał Przedstawiony koniec ukrytych pomocą zarejestrowane zostały pochodzące niezgodnie oczach lisów dokonywanie zwierzętami znęcania sprawie sprawiedliwy walczyli Klatki, aktywistom rację przyznał Sąd klatkach przerażonych mogło dzień biegłych opinii uboju, wykonywania kwalifikacji odpowiednich hodowca okazało śledztwa zwierząt. W okrucieństwem walczą aktywistów, współtowarzyszy, przeraziła zwierzęta, spotkała która cierpienia, wiceprezeska Rabizo, mówi klatek. bezpośrednio wyrzucane zwłoki Klatki | Open Cages
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »