REKLAMA

Człowiek – gatunek zagrożony?

Aż 80% Polaków zgadza się ze stwierdzeniem, że człowiek jest częścią natury, a dbając o przyrodę dbamy o siebie - wynika z badania opinii przeprowadzonego dla marki Clochee1. Czy mamy świadomość, co faktycznie stanowi największe zagrożenie dla środowiska? Czy wiemy, jak temu zapobiec? Jakich wyborów dokonujemy w trosce o swoją przyszłość? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące trendów, które pomagają żyć w zgodzie z naturą, znajdziemy w raporcie „Człowiek pod ochroną”.
Koncepcją przeprowadzonego badania było poznanie stopnia świadomości Polaków na temat ochrony środowiska, które otacza człowieka. Okazuje się, że myśląc o zagrożeniach dla natury, myślimy także o przyszłości naszej planety.
Czy i jak dbamy o środowisko?
Jako niebezpieczeństwo dla rozwoju ludzkości, ankietowani najczęściej wskazują zanieczyszczone środowisko (28%). Wśród zagrożeń pojawia się emisja CO2 (34%), ścieki (33%) oraz odpady (32%).
Z kolei zapytani o wyrażenie „zagrożone gatunki”, spontanicznie wymieniają zwierzęta i rośliny. Czy w związku z tym wiemy, jak możemy je chronić? Ponad połowa badanych deklaruje takie działania jak: sadzenie drzew (57%) i dbanie o czystość lasów oraz terenów zielonych (57%), a także segregację odpadów (55%), z czego na to ostatnie w praktyce decydujemy się najczęściej (65%). Warto podkreślić, że 2/3 respondentów zwraca uwagę na to, aby nie marnować żywności i postępuje tak na co dzień. Jednocześnie, ponad połowa badanych ogranicza zużycie wody, a co drugi ankietowany korzysta z produktów energooszczędnych.
Czy jesteśmy odpowiedzialni wobec natury?
Celem powstania raportu „Człowiek pod ochroną” było zwrócenie uwagi na nas samych, jako element współistniejący i współtworzący środowisko. Jako ludzie zaingerowaliśmy w naturę do tego stopnia, że mamy obowiązek wykonywać wszelkie możliwe działania, aby ją chronić, ponieważ nie jesteśmy w stanie przetrwać bez natury. Z badania, które przeprowadziliśmy wynika, że potrafimy wskazać, co negatywnie wpływa na przyrodę, wiemy jak możemy o nią dbać, i co najważniejsze – działamy
- mówi Daria Prochenka, założycielka Clochee, marki polskich kosmetyków naturalnych.
 
 
 
Współczesna cywilizacja, rozwój gospodarczy i przemysłowy stawia przed człowiekiem nowe, liczne wyzwania w obszarze ochrony środowiska oraz otoczenia, w którym on żyje. Postęp jest czymś całkowicie naturalnym i istotnym z punktu widzenia społecznego, ale nie może przeszkadzać naturze i ingerować w nią, powinien to być zrównoważony rozwój, który w odpowiedzialny sposób przyczynia się do zmiany sposobu i jakości życia.
 
 
Radykalnie rośnie skala wyzwań, przed jakimi stoimy, zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. Na szczęście rośnie też świadomość potrzeby całościowego podejścia do tych wyzwań. Stało się oczywiste, że rozwój gospodarczy nie powinien naruszać w sposób istotny i nieodwracalny środowiska życia człowieka, a może nawet przyczyniać się do pozytywnych zmian w dużej skali. Dziś odpowiedzialność polega nie tylko na tym, by zmniejszać szkodliwość swoich działań w biznesie i w życiu, ale także – a może przede wszystkim – by zwiększać pozytywny wpływ – wyjaśnia prof. Bolesław Rok, Akademia Leona Koźmińskiego.
 
W odpowiedzi na rosnące potrzeby ochrony człowieka i jego miejsca w naturze, powstała firma Clochee, która już od pięciu lat wyznaje filozofię życia w zgodzie z naturą.
 
Nasza marka wywodzi się z miłości do natury. Sięgamy tylko po sprawdzone receptury i naturalne składniki, z których korzystali nasi przodkowie, bierzemy odpowiedzialność za proces tworzenia i opakowania, które pochodzą z surowców wtórnych lub można je poddać recyklingowi. Naszą misją jest pokazanie, w jak łatwy i przyjemny sposób można dbać o środowisko. Wierzymy, że życie w zgodzie z przyrodą jest naturalne i  niejako „wpisane w nasze DNA”, dlatego warto ją chronić, dbać o środowisko i po prostu dbać o siebiedodaje Daria Prochenka.
 
W jaki sposób dbamy o siebie?
Zdecydowana większość badanych (80%) uważa, że dbanie o przyrodę oznacza dbanie o siebie. Co to oznacza w rzeczywistości? Okazuje się, że zdrowe odżywianie, wysypianie się oraz ubiór odpowiedni do panujących warunków atmosferycznych to najczęściej wymieniane przez respondentów formy dbania o siebie (38%). Na drugim miejscu, ankietowani wskazują sport i aktywność fizyczną (34%), a na trzecim plasuje się stosowanie produktów, w tym kosmetyków naturalnych (19%).
 
Nasza świadomość dotycząca ochrony środowiska rośnie z każdym dniem. Troska o zdrowie, o świat w którym żyjemy, zarówno w wymiarze globalnym, jak i lokalnym, to trendy, które stają się coraz powszechniejsze. Konsumenci stają się bardziej uważni, wybiórczy, czytają etykiety, sprawdzają składy. Jak wynika z badania opinii, aż 86 % z nas kupuje produkty naturalne, ekologiczne, a ponad połowa (54%) kieruje się przy ich wyborze składem.
 
Jako konsumenci i klienci, stajemy się coraz bardziej odpowiedzialni, dokonując przemyślanych, „naturalnych” wyborów, które są konsekwencją poczucia przynależności do szerszego ekosystemu. Ponad połowa Polaków stawia na lokalność produktów, które kupuje. Dzięki temu dobry skład oraz pochodzenie jedzenia czy kosmetyków mają coraz większy wpływ na decyzje zakupowe. Większa
 
 
 
 
 
świadomość konsumencka wpływa na świadomość producentów, a co za tym idzie, na nasz rynek trafiają produkty zdrowsze, naturalne i ekologiczne.
Pełen raport „Człowiek pod ochroną” dostępny pod linkiem: www.clochee.com/raport
 
Informacje o Clochee
Clocheeto polska firma produkująca kosmetyki naturalne i organiczne do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.Oferuje kosmetyki, które są zdrowe, ekologiczne, skuteczne, a także eleganckie.
Siła Clochee to doskonała jakość produktów i ekologiczne podejście do świata. Misją firmy jest życie w zgodzie z naturą i świadome korzystanie z niej. Dlatego część z kosmetyków Clochee już posiada certyfikat VEGAN SOCIETY.
Produkty Clochee składają się z naturalnych i certyfikowanych składników roślinnych, dzięki czemu są idealne dla wegan i wegetarian. Firma stosuje także ekologiczne opakowania: po recyklingu z materiałów PCR (Post Consumer Recycling), nadające się do recyklingu (aluminium, szkło) oraz oksybiodegradowalne słoiki z domieszką materiału d2w. Kosmetyki produkowane są w Polsce. W czerwcu 2018 r. firma otrzymała certyfikat marki „Zrobione w Szczecinie”, przyznawany produktom i usługom lokalnym wyróżniającym się najwyższą jakością.
 
 
 
1Badanie zrealizowane na zlecenie marki kosmetyków naturalnych Clochee, w dniach 10-13.09.2018 r. przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. Do udziału w badaniu zaproszono osoby powyżej 18. roku życia. Zebrano łącznie 1006 ankiet.
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

sadzenie deklaruje w związku ostatnie i rośliny. zwierzęta wymieniają spontanicznie gatunki”, „zagrożone wyrażenie zapytani (32%). odpady (55%), praktyce emisja zużycie element samych, zwrócenie raportu powstania natury? Celem odpowiedzialni energooszczędnych. Czy korzysta ankietowany ogranicza decydujemy Jednocześnie, na co dzień. postępuje żywności marnować uwagę zwraca podkreślić, (65%). się najczęściej ścieki pojawia współtworzący największe Odpowiedzi przyszłość? swoją trosce dokonujemy wyborów Jakich zapobiec? środowiska? zagrożenie stanowi dotyczące co faktycznie świadomość, Clochee1. opinii dbając częścią człowiek stwierdzeniem, się ze zgadza pytania trendów, zagrożeń myślimy Wśród (28%). zanieczyszczone ludzkości, rozwoju niebezpieczeństwo środowisko? Jako planety. Czy naszej o przyszłości zagrożeniach pomagają myśląc człowieka. otacza środowiska, świadomości stopnia poznanie ochroną”. Koncepcją raporcie znajdziemy naturą, współistniejący ludzie Sięgamy Stało polega skali. dużej pozytywnych przyczyniać człowieka, nieodwracalny istotny naruszać się oczywiste, wyzwań. szkodliwość podejścia całościowego szczęście globalnym. stoimy, jakimi wyzwań, życia.     Radykalnie jakości sposobu zmniejszać swoich przyczynia człowieka się z miłości wywodzi naturą.   Nasza filozofię wyznaje pięciu która powstała naturze, miejsca rosnące działań odpowiedzi Koźmińskiego.   W Akademia Bolesław wyjaśnia pozytywny zwiększać wszystkim przede i w życiu, zmiany odpowiedzialny zaingerowaliśmy przetrwać działamy najważniejsze dbać, przyrodę, co negatywnie wskazać, potrafimy wynika, przeprowadziliśmy badania, w stanie Prochenka, ponieważ działania, możliwe wszelkie wykonywać obowiązek że mamy stopnia, do tego naturę mówi założycielka który całkowicie rozwój, zrównoważony i ingerować naturze przeszkadzać społecznego, widzenia punktu istotnym naturalnym czymś polskich Postęp żyje. którym otoczenia, obszarze wyzwania liczne człowiekiem przemysłowy cywilizacja, naturalnych.       Współczesna ankiet.
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »