Spółka Polski Eko Chmiel S.A. organizuje spotkanie dla rolników, plantatorów chmielu, specjalistów biotechnologów oraz browarników, piwowarów i producentów leków i kosmetyków na innowacyjnej plantacji chmielu we wsi Panieńszczyzna koło Lublina 18 czerwca tj. wtorek, od godz. 13.00 do 16.30. Na spotkaniu zaprezentowany zostanie działający chmielnik spełniający normy czystości surowca dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego. Browarnicy przedstawią swoje wymagania względem jakości chmielu w nadchodzącym sezonie i kolejnych latach. Rolnicy zapoznają się z pomysłem na przebudowę swoich plantacji i zwiększenie zysków z upraw chmielu. Plantatorzy i browarnicy zapraszani są indywidualnie, ale spotkanie ma charakter otwarty.
Na wydarzeniu będą obecni plantatorzy chmielu, rolnicy, browarnicy, biotechnologowie oraz przedstawiciele spółki PEC. Spotkanie ma wymiar praktyczny, chodzi o dostosowanie upraw chmielu do wymagań klientów – w szczególności browarów kraftowych, regionalnych oraz producentów napoi bezalkoholowych wykorzystujących chmiel. Napoje te wymagają większych ilości chmielu i to chmielu wysokiej czystości i jakości.
– Zmienia się również proces przetwarzania chmielu, jego suszenia w znacznie niższych temperaturach, który pozwala na pozyskanie atrakcyjnych związków zawartych w chmielu, a traconych w procesie suszenia – mówi Grzegorz Łukowiec, wiceprezes zarządu ds. kontraktacji i przerobu chmielu w spółce Polski Eko Chmiel S.A..
– Naszą rolą jest przekazanie plantatorom nowych wymagań przemysłu piwowarskiego, spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego, aby nie było zdziwienia, że polski chmiel nie przejdzie testów czystości WWA, albo zacznie się cofanie całych transportów w związku z nowymi standardami kontroli jakości. Takich sytuacji musimy uniknąć. My widzimy nadchodzącą burzę i informujemy chmielarzy o tym – dodaje Grzegorz Łukowiec.
Z danych ekspertów rynku chmielarskiego na świecie wynika, że nasza bezpośrednia konkurencja chmielarska, czyli Niemcy, intensywnie przygotowują się do nadchodzącej zmiany rynku w zakresie czystości chmielu od WWA (wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych). To ważna informacja dla polskich plantatorów, którzy do tej pory bardzo skutecznie konkurowali z zachodnimi dostawcami tego surowca i swoją pozycją powinni nadal utrzymać.
Jak informowaliśmy już wcześniej, specjaliści ds. kontraktacji chmielu spółki Polski Eko Chmiel S.A. ruszyli w teren. W najbliższych dniach i tygodniach będą spotykać się z plantatorami, głównie w woj. lubelskim, przedstawiać szczegóły oferty i podpisywać długoterminowe umowy na dostawy chmielu. Polski Eko Chmiel S.A. zabezpiecza dostawy chmielu nie tylko dla przemysłu browarniczego, w tym w szczególności browarów kraftowych i regionalnych, ale także dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.
Organizatorzy zapraszają wszystkich rolników, plantatorów, producentów chmielu, którzy są zainteresowani unowocześnieniem swoich gospodarstw, upraw i którzy chcą w efekcie sprzedawać swoje zbiory za wyższą cenę. Łącząc doświadczenie i obecne uprawy plantatorów z nowymi rozwiązaniami powstanie bezkonkurencyjny produkt.
Zaproszenie skierowane jest również do piwowarów, obecnych i przyszłych właścicieli browarów, producentów napoi bezalkoholowych na bazie chmielu oraz producentów leków i kosmetyków.
Zapraszamy na spotkanie do Panieńszczyzny, ul. Chmielowa 5 (parking obok Urzędu Gminy Jastków), 18 czerwca godz. 13:00.
Program spotkania:
Część I – Panieńszczyzna
13.00–13.15 - powitanie uczestników
13.15–14.15 - wizyta na innowacyjnej plantacji
14.15–14.30 - poznaj różnicę
14.30–15.00 - poczęstunek
15.00 - przejazd do Płouszowice-Kolonia 130
Część II - Pouszowice
15.15–15.30 - prezentacja firmy PEC
15.30–16.00 - oferta skierowana do plantatorów i browarów
16.00–16.30 - dyskusja i zakończenie
Więcej informacji pod numerem telefonu: 571 47 99 33
Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl
Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/Chmielarze-i-browarnicy-w-Panienszczyznie-k--Lublina-juz-18-czerwca.html