REKLAMA

Baterie elektroniczne bez tajemnic – o tym warto wiedzieć!

 

 

W dobie nieustającego postępu technologicznego nie dziwią nas już inteligentne sprzęty domowe. Urządzenia odpowiednio zaprogramowane potrafią samodzielnie gotować, sprzątać a nawet regulować temperaturę wnętrza, dopasowując ją do warunków panujących na zewnątrz. Powszechna staje się także armatura sanitarna, która dzięki zastosowanej w niej innowacyjnej technologii pozytywnie wpływa na środowisko. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o bateriach elektronicznych?

W trosce o dobro natury
Oras Electra 6189Baterie bezdotykowe w odróżnieniu od tych sterowanych manualnie uruchamiają przepływ wody jedynie wtedy, kiedy jest to konieczne. Modele wyposażone w czułe sensory wykonane w technologii Autofocus bezbłędnie rejestrują obiekty nawet w pomieszczeniach wilgotnych lub zakurzonych. Nie ma mowy zatem o pomyłkowym i nieuzasadnionym włączeniu się baterii. Modele bezdotykowe wyposażone są także w specjalne aeratory napowietrzające wodę, które dodają jej objętości, minimalizując przy tym jej faktyczną ilość. – Montując w swoim domu baterie elektroniczne jesteśmy w stanie zmniejszyć zużycie wody nawet o 50% w stosunku do rezultatów generowanych przez baterie uruchamiane manualnie. Aby udowodnić słuszność tego stwierdzenia, przeprowadzamy liczne testy. Do jednego z nich zaprosiliśmy dwie rodziny. Eksperyment polegał na zmierzeniu poziomu zużycia wody przez dotychczasowo użytkowaną baterię oraz nową – elektroniczną i porównaniu otrzymanych wyników. Testowanie zakończyło się następującym rezultatem: pierwsza rodzina uzyskała oszczędność na poziomie 30%, druga natomiast 43%. Obie rodziny doceniły komfort korzystania z baterii elektronicznych. Dzieci, co ciekawe, zwróciły uwagę na możliwość mniejszego zużycia wody – mówi Joanna Gręda, ekspert marki Oras. Testy baterii elektronicznych, firma przeprowadziła także na terenie Danii, Szwecji i Finlandii. U wszystkich wytypowanych w konkursie rodzin zaobserwowano znaczny spadek zużycia wody. W Danii uzyskano oszczędność rzędu 16%, w Szwecji 37%. U rodziny z Finlandii natomiast zużycie wody ciepłej zmalało o 23,7% a zimnej aż o 32,7%. Korzystanie z baterii elektronicznych, jak udowodniły liczne testy, ma znaczący wpływ na stan domowego budżetu.

Zawsze idealnie czyste
Uruchamianie większości modeli baterii elektronicznych odbywa się zupełnie bezdotykowo. Dzięki temu, że użytkownik nie ma bezpośredniego kontaktu z urządzeniem na jego powierzchni osadza się zdecydowanie mniej zanieczyszczeń i osadu kamiennego, niż w przypadku baterii manualnych z klasycznym uchwytem. Modele takie zachowują swój nieskazitelny wygląd na dłużej, nie wymagają częstego czyszczenia i zapewniają wysoki komfort użytkowania. Baterie bezdotykowe ograniczają ponadto rozprzestrzenianie się bakterii i drobnoustrojów, minimalizując przy tym szanse na rozwój chorób.

Łatwe w montażu
Baterie elektroniczne nie wymagają skomplikowanego montażu związanego z zastosowanymi w ich konstrukcji elementami elektroniki. Oferta modeli tego typu jest niezwykle szeroka, a najczęściej spotkać można te zasilane prądowo lub bateryjnie. – Dostęp do bateryjki w modelach elektronicznych jest bardzo łatwy. Dzięki temu, po jej rozładowaniu, można ją bez problemu wymienić na nową. Warto zaznaczyć też, że w urządzeniach tych wykorzystuje się zwykle baterie litowe o długim czasie żywotności i mocy 6V. Przy regularnym korzystaniu, wymiana źródła zasilania jest konieczna dopiero po około 3 latach. Baterie elektroniczne oszczędzają zatem zarówno wodę, jak i energię – mówi ekspert marki Oras.

Bezpieczne i bezawaryjne
Baterie elektroniczne zasilane są zwykle bateryjkami lub niewielkimi transformatorami, a całkowita wodoszczelność tego typu urządzeń zapobiega przedostawaniu się wody w okolice elementów przewodzących prąd. Taka konstrukcja zapewnia bezawaryjność i gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo użytkowania - także najmłodszym użytkownikom. Modele zwykle wyposażone są w pokrętło, dzięki któremu możemy ustawić pożądaną temperaturę wypływającej wody, minimalizując ryzyko poparzeń. Warto zwrócić uwagę także na to, że przepływająca przez elementy konstrukcyjne baterii elektronicznych woda, nie ma styczności z materiałami niebezpiecznymi dla zdrowia. Dzięki temu jej skład chemiczny pozbawiony jest wszelkich szkodliwych substancji.

Przystępne cenowo
Baterie elektroniczne, przez wzgląd na wykorzystaną w ich konstrukcji innowacyjną technologię są zwykle nieco droższe od tradycyjnych modeli sterowanych manualnie. Na ich cenę wpływają także dodatkowe funkcje takie jak np. elektroniczny wyświetlacz czy wyciągana wylewka. Najdroższe są zwykle modele sygnowane nazwiskiem znanego i cenionego projektanta. Charakteryzują się one bowiem niebanalnym designem i często oryginalną, przykuwającą wzrok formą. Ceny baterii elektronicznych zatem zależne są od wielu czynników i wahają się od 900 do 3000 zł.

 

 

Grupa Oras jest znaczącym europejskim dostawcą armatury sanitarnej: liderem rynku w krajach skandynawskich i wiodącą firmą w Europie kontynentalnej. Misją firmy jest sprawianie, aby korzystanie z wody było łatwe i ekologiczne, natomiast wizją jest stanie się europejskim liderem zaawansowanej armatury sanitarnej. Grupa Oras posiada dwie silne marki Oras i Hansa.


Główna siedziba Grupy znajduje się w Rauma (Finlandia), i w skład Grupy wchodzą cztery zakłady produkcyjne: Burglengenfeld (Niemcy), Královice (Czechy), Olesno (Polska) i Rauma (Finlandia). Grupa Oras zatrudnia około 1400 osób w dwudziestu krajach. Grupa Oras jest własnością Oras Invest, rodzinnej firmy i właściciela przemysłowego.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

Oras Electra 6189
konstrukcyjne elementy przepływająca zwrócić droższe wpływają formą. cenionego przykuwającą oryginalną, często designem niebanalnym bowiem Charakteryzują projektanta. znanego dodatkowe nazwiskiem sygnowane modele Najdroższe wylewka. wyciągana wyświetlacz elektroniczny funkcje montażu Baterie zachowują rozwój wilgotnych aeratory specjalne baterii. włączeniu nieuzasadnionym pomyłkowym zakurzonych. pomieszczeniach które obiekty rejestrują bezbłędnie Autofocus wykonane sensory czułe konieczne. napowietrzające dodają jedynie udowodnić Eksperyment rodziny. zaprosiliśmy jednego testy. przeprowadzamy stwierdzenia, słuszność uruchamiane objętości, generowanych rezultatów stosunku zmniejszyć jesteśmy Montując ilość. faktyczną wtedy, przepływ zmierzeniu odpowiednio wnętrza, regulować sprzątać gotować, samodzielnie potrafią zaprogramowane Urządzenia warunków domowe. sprzęty inteligentne dziwią technologicznego postępu nieustającego     W dopasowując panujących uruchamiają jeszcze manualnie odróżnieniu natury Baterie trosce elektronicznych? W bateriach wiedzieć powinniśmy środowisko. zewnątrz. wpływa pozytywnie innowacyjnej zastosowanej która sanitarna, armatura Powszechna polegał poziomu szanse odbywa powierzchni urządzeniem kontaktu bezpośredniego użytkownik bezdotykowo. zupełnie większości zdecydowanie czyste Uruchamianie idealnie budżetu. Zawsze domowego wpływ znaczący testy, udowodniły osadza zanieczyszczeń 32,7%. czyszczenia drobnoustrojów, bakterii rozprzestrzenianie ponadto ograniczają użytkowania. wysoki zapewniają częstego kamiennego, dłużej, wygląd nieskazitelny swój uchwytem. klasycznym manualnych przypadku Korzystanie zimnej dotychczasowo rezultatem: elektronicznych. korzystania doceniły poziomie uzyskała rodzina pierwsza następującym ciekawe, zakończyło Testowanie wyników. otrzymanych porównaniu elektroniczną baterię użytkowaną Dzieci, zwróciły zmalało konkursie ciepłej Finlandii rzędu uzyskano spadek znaczny zaobserwowano rodzin wytypowanych możliwość wszystkich Finlandii. Danii, terenie przeprowadziła Gręda, Joanna mniejszego przemysłowego.
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »