REKLAMA

Akcja FRONTMANI dla SCHRONISK z Marcinem Dorocińskim rusza wiosną

W pierwszy dzień wiosny zainaugurowano ogólnopolską akcję FRONTMANI dla SCHRONISK.

333Marcin Dorociński, Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! i firma Boehringer Ingelheim zwracają nią uwagę na konieczność stałej ochrony zdrowia zwierząt oraz rolę mądrego wolontariatu na rzecz schronisk. Organizatorzy akcji zachęcają, by dołączyć do ekip FRONTMANÓW (doświadczonych wolontariuszy) poprzez wypełnienie krótkiego formularza zamieszczonego na stronie FRONTMANIdlaSCHRONISK.pl Według Najwyższej Izby Kontroli w polskich schroniskach przebywa ponad 100 tysięcy psów i 24 tysiące kotów . Wszystkie one potrzebują odpowiedniej opieki oraz ochrony zdrowia. Z początkiem wiosny pojawiają się groźne dla zdrowia zwierząt kleszcze i pchły. Rok po roku wśród ludzi i zwierząt wzrasta zachorowalność na choroby odkleszczowe. Zgodnie z zaleceniami ESCCAP (European Scientific Counsel Companion Animal Parasites) czynności profilaktycznie powinno się powtarzać co miesiąc. O ile w domowych warunkach sprawa jest prosta, o tyle w schronisku wymaga sporego zaangażowania. Wiele schronisk dla zwierząt boryka się z poważnymi niedoborami finansowymi, a duża część z nich utrzymuje się wyłącznie z darowizn. Schroniska rzadko mogą zatrudnić tyle osób, by w pełni zadbać o wszystkie potrzeby zwierząt. Tutaj, jak w wielu innych przypadkach, pomóc mogą odpowiednio przygotowani wolontariusze.

„Bardzo doceniam wolontariuszy, tym bardziej, że w naszym kraju jest to wciąż stosunkowo nieliczna grupa - mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, patrona akcji – Są oni niezwykle ważni dla prawidłowego funkcjonowania schronisk. Pomagają w pracach porządkowych i budowlanych, dbają o higienę zwierząt, wyprowadzają psy na spacery, tworzą ogłoszenia adopcyjne, ale przede wszystkim dają zwierzętom bliskość i troskę. Oni też często jako pierwsi są w stanie zauważyć pierwsze objawy tych najbardziej podstępnych, bo najszybciej postępujących chorób”. Wolontariuszami w schroniskach są również pracownicy firmy Boehringer Ingelheim Polska -„Zespół, który prowadzę to ludzie kochający zwierzęta i od lat aktywnie im pomagający. To właśnie oni wpadli na pomysł akcji. Zauważyli bowiem, że w Polsce prawie nie mówi się o tym, jak ważna jest ochrona zdrowia zwierząt przebywających w schroniskach oraz jak wielką w niej rolę odgrywają wolontariusze” – powiedział Tristan de Maisonneuve, Head of Companion Animal Health, Boehringer Ingelheim Polska. „Mam nadzieję, że akcja ta spotka się z dobrym przyjęciem i będziemy mogli kontynuować ją w przyszłości rozszerzając jej zasięg”. „Moje dwa cudne kundle pochodzą właśnie ze schroniska. Nie przygarnę wszystkich potrzebujących zwierząt, ale kiedy mogę coś zrobić, by im pomóc, to robię to” – mówi ambasador akcji, Marcin Dorociński.

- Akcja FRONTMANI dla Schronisk jest fajna dlatego, że zwraca uwagę na konieczność dbania o zdrowie schroniskowych zwierząt w równym stopniu, w jakim dbamy o nasze domowe psy i koty. Gorąco zachęcam do przyłączenia się do nas. Razem możemy zrobić wiele dobrego!” Chcąc dołączyć do akcji wystarczy wypełnić krótki formularz zamieszczony na stronie www.FRONTMANIdlaSCHRONISK.pl wybrać schronisko, któremu chce się pomagać. Ono odpowie umawiając spotkanie z ekipą FRONTMANÓW – czyli doświadczonych wolontariuszy wprowadzających nowych ludzi w jego świat. Założeniem jest, by ekipy FRONTMANÓW spotykały się raz w miesiącu i wspólnie działały. W miarę zdobywania doświadczenia i potrzeb konkretnego schroniska będzie można odwiedzać je częściej. Schroniska wspieramy również dokonując dla swoich podopiecznych zakupów w placówkach biorących udział w akcji. -Złotówka ze sprzedaży produktów partnera akcji zostanie przeznaczona na zabezpieczanie zwierząt w schroniskach. W tym roku akcją FRONTMANI dla Schronisk zostanie objętych pięć schronisk: Przystań Ocalenie z Tych, Schronisko w Korabiewicach, Schronisko w Opocznie, Schronisko w Kiczarowie koło Stargardu i Schronisko w Żyrardowie.

O Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań - od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Zachęca też do adopcji zwierząt ze schronisk oraz piętnuje niehumanitarne i nieetyczne praktyki firm i osób prywatnych. O Boehringer Ingelheim Grupa Boehringer Ingelheim jest jedną z 20 wiodących firm farmaceutycznych na świecie. Działa globalnie za pośrednictwem 146 podmiotów zależnych i zatrudnia ponad 50.000 pracowników. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych o wysokiej wartości terapeutycznej, przeznaczonych do stosowania w medycynie i weterynarii. Firma, założona w roku 1885 pozostaje nieprzerwanie własnością rodziny Boehringer, a jej centrala zlokalizowana jest w Ingelheim w Niemczech.

Głównym elementem kultury Boehringer Ingelheim jest zobowiązanie do działań zgodnych z zasadami odpowiedzialności społecznej. Trwałym fundamentem działalności firmy jest zaangażowanie w projekty społeczne, jakim jest np. globalny projekt Making More Health, opieka nad pracownikami i ich rodzinami oraz zapewnianie wszystkim pracownikom równych szans. Współpraca i wzajemny szacunek oraz ochrona środowiska i zrównoważony rozwój stanowią nieodłączną część wszystkich przedsięwzięć firmy Boehringer Ingelheim. W 2015 roku firma Boehringer Ingelheim odnotowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości około 14,8 mld euro. 20,3% wartości przychodów netto zainwestowane zostało w badania i dalszy rozwój.  

Film promujący akcję: https://www.youtube.com/watch?v=QyakvvqUfv0 

125ml milk

333
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

przeznaczonych zatrudnia terapeutycznej, wysokiej leczniczych innowacyjnych sprzedaż produkcję badawczo-rozwojowe, Prowadzi pracowników. 50.000 zachęcam przygarnę domowe domowych boryka zaangażowania. sporego wymaga schronisku prosta, sprawa warunkach miesiąc. niedoborami powtarzać powinno profilaktycznie czynności Parasites) Counsel Scientific (European ESCCAP poważnymi finansowymi, Zgodnie innych bardziej, wolontariuszy, doceniam wolontariusze. „Bardzo przygotowani odpowiednio pomóc przypadkach, Tutaj, utrzymuje potrzeby wszystkie zadbać pełni osób, zatrudnić rzadko darowizn. wyłącznie zaleceniami odkleszczowe. wciąż wolontariatu formularza krótkiego wypełnienie poprzez wolontariuszy) (doświadczonych zachęcają, Organizatorzy mądrego FRONTMANIdlaSCHRONISK.pl stałej zwracają Dorociński, SCHRONISK. Marcin akcję ogólnopolską zainaugurowano dzień pierwszy zamieszczonego Według choroby opieki zachorowalność wzrasta wśród pchły. kleszcze groźne pojawiają początkiem zdrowia. odpowiedniej Najwyższej potrzebują Wszystkie kotów tysiące psów tysięcy przebywa polskich Kontroli naszym stosunkowo stopniu, powiedział przyjęciem dobrym spotka nadzieję, „Mam Polska. Maisonneuve, Tristan wolontariusze” kontynuować odgrywają wielką przebywających ważna prawie Polsce bowiem, Zauważyli pomysł będziemy przyszłości pomagający. ambasador równym schroniskowych zdrowie dbania zwraca dlatego, Dorociński. - Marcin akcji, to” rozszerzając robię pomóc, zrobić, potrzebujących schroniska. pochodzą kundle „Moje zasięg”. wpadli aktywnie nieliczna pracach ogłoszenia tworzą spacery, wyprowadzają higienę dbają budowlanych, porządkowych Pomagają przede funkcjonowania prawidłowego ważni niezwykle patrona Viva!, prezes Wyszyński, Cezary adopcyjne, zwierzętom zwierzęta postępujących kochający ludzie prowadzę który -„Zespół, Polska pracownicy Wolontariuszami chorób”. najszybciej bliskość podstępnych, najbardziej objawy pierwsze zauważyć stanie pierwsi często troskę. https://www.youtube.com/watch?v=QyakvvqUfv0 
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »