REKLAMA

Victoria Beckham oficjalnie rezygnuje z futer i egzotycznych skór

 


Kolejni znani projektanci deklarują, że w ich kolekcjach nie będzie dłużej prawdziwych futer i skór egzotycznych zwierząt. Ostatnio taką decyzję podjął między innymi renomowany dom mody CHANEL. Teraz do tego grona dołącza Victoria Beckham.


Marka Victoria Beckham w swoich kolekcjach nigdy nie korzystała z futer, ale przez długi czas oferowała klientom akcesoria wykonane ze skór aligatorów, węży czy jaszczurek. Dzięki oficjalnemu oświadczeniu, które opublikowano w połowie lutego, konsumenci będą mieli pewność, że marka Victoria Beckham jest wolna od futer i egzotycznych skór. Decyzja wchodzi w życie od kolekcji jesień/zima 2019.


Jako firma staramy się od pewnego czasu korzystać z bardziej etycznych surowców, które mają mniejszy wpływ na środowisko – powiedział rzecznik marki Victoria Beckham w rozmowie z Women’s Wear Daily Z radością potwierdzamy, że przestaniemy używać egzotycznych skór we wszystkich przyszłych kolekcjach, zaczynając od sezonu jesień/zima 2019. Decyzja ta odzwierciedla nie tylko podejście marki, ale także oczekiwania naszych klientów – podsumował.


Nie pierwsza i nie ostatnia taka decyzja


Niedawno odbył się pierwszy w historii wegański tydzień mody. Było to wydarzenie przełomowe, ale nie miałoby tak dużego zasięgu bez poprzedzających je znaczących kroków ważnych projektantów i światowych marek.


W 2015 roku głośno było o marce Hugo Boss z powodu całkowitego wycofania futer naturalnych ze wszystkich kolekcji. Później poszło szybko: na taki krok zdecydowała się Grupa Armani, najważniejszy butik online z markami luksusowymi – Net-a-Porter, dom mody Gucci, Versace, Jimmy Choo i Michael Kors, a w 2018 roku zrobił to Jean Paul Gaultier. W międzyczasie zakazano sprzedaży futer w San Francisco, a do ponad 40 chińskich marek modowych zrzeszonych w programie Fur Free Retailer dołączył Michael Wong.


Zmiany legislacyjne


W chwili gdy London Fashion Week stał się wolny od futer naturalnych, a globalny sklep online ASOS poszedł nawet o krok dalej i zupełnie zrezygnował również z piór, jedwabiu, kaszmiru oraz moheru, stało się jasne, że to nie koniec pozytywnych zmian dla zwierząt.


Prawdziwym futrom uwagę poświęcają nie tylko projektanci i sieciówki. Kolejne raporty i badania udowadniają, że futro ze zwierząt nie tylko zawiera związki toksyczne dla ludzi, a jego produkcja zatruwa środowisko, ale dodatkowo hodowla zwierząt futerkowych to dramat osób mieszkających w okolicach ferm – mówi Aleksandra Majchrzak, koordynatorka kampanii Sklepy Wolne Od Futer ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki – W obliczu tych materiałów i ogromnego sprzeciwu społeczeństwa politycy muszą podejmować działania lub składać obietnice, by zyskać sobie sympatię wyborców. Choć w Polsce deklaracje władz w kwestii zakazania tego typu hodowli wciąż pozostają bez pokrycia, to przemysł futrzarski i tak jest w głębokim kryzysie – dodaje.


Fur Free Retailer - Sklepy Wolne od Futer


Stowarzyszenie Otwarte Klatki należy do globalnej koalicji Fur Free Alliance, która jest pomysłodawcą i koordynatorem międzynarodowego programu Fur Free Retailer – obecnie jest on prowadzony w ponad 25 krajach na całym świecie. Jego celem jest namawianie firm odzieżowych do rezygnacji z futer, a jednocześnie zapewnienie konsumentom rzetelnej informacji na temat polityki poszczególnych marek w tej kwestii. W sumie blisko 1000 marek modowych oficjalnie dołączyło do programu i zrezygnowało z używania futer.


 

###

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

chwili zawiera koniec zrezygnował również globalny piór, jedwabiu, kaszmiru moheru, stało naturalnych, jasne, pozytywnych zupełnie – Prawdziwym Fashion uwagę poświęcają sieciówki. Kolejne raporty badania udowadniają, London futrom muszą obliczu odzieżowych Alliance, która pomysłodawcą koordynatorem międzynarodowego obecnie prowadzony krajach całym świecie. namawianie rezygnacji globalnej jednocześnie zapewnienie konsumentom rzetelnej informacji polityki poszczególnych kwestii. blisko dołączyło zrezygnowało używania koalicji należy do materiałów deklaracje ogromnego sprzeciwu społeczeństwa politycy podejmować składać obietnice, zyskać sympatię wyborców. Polsce władz Futer Stowarzyszenie kwestii zakazania hodowli wciąż pozostają pokrycia, przemysł futrzarski głębokim kryzysie dodaje. Fur dołączył Gaultier. programie korzystać lutego, konsumenci będą pewność, skór. wchodzi życie kolekcji 2019. – staramy pewnego bardziej opublikowano etycznych surowców, mniejszy wpływ środowisko powiedział rzecznik rozmowie Women’s radością potwierdzamy, połowie oświadczeniu, używać CHANEL.   Kolejni deklarują, dłużej prawdziwych Ostatnio decyzję podjął między innymi renomowany dołącza oficjalnemu Beckham. Marka swoich korzystała długi oferowała klientom akcesoria wykonane aligatorów, węży jaszczurek. Dzięki przestaniemy przyszłych zrzeszonych się Grupa marek. W głośno powodu całkowitego wycofania naturalnych kolekcji. Później poszło szybko: zdecydowała Armani, projektantów najważniejszy markami luksusowymi Net-a-Porter, Gucci, Versace, zrobił międzyczasie zakazano sprzedaży Francisco, chińskich światowych ważnych kolekcjach, ostatnia zaczynając sezonu odzwierciedla podejście marki, także oczekiwania naszych klientów podsumował. Nie pierwsza decyzja Niedawno kroków odbył pierwszy historii wegański tydzień wydarzenie przełomowe, miałoby dużego zasięgu poprzedzających znaczących futer.   ###
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »