W sobotę, 23 marca br., o godz. 20.30 w budynku Ministerstwa Środowiska na 60 minut zgasną światła. W ten symboliczny sposób MŚ po raz kolejny włączy się w akcję „Godzina dla Ziemi", organizowaną przez organizację ekologiczną WWF.
Ministerstwo Środowiska kolejny raz weźmie udział w akcji „Godzina dla Ziemi”, która ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problem zmian klimatu. Podobnie jak w poprzednich latach w całym budynku zgasną światła. Włączone pozostaną jedynie te, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa.
Gdzie jeszcze w Polsce zgasną światła?
W najbliższą sobotę zgaśnie też oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków i obiektów w całej Polsce. W tym roku udział w akcji potwierdziły m.in. Warszawa, Gdańsk, Kraków, Olsztyn, Poznań, Toruń, Wrocław i Katowice. Na symboliczną godzinę w ciemnościach pogrążą się obiekty takie jak: Stadion Narodowy, Zamek Królewski i Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Złota Brama i Bazylika Mariacka w Gdańsku oraz Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie.
Klimat w centrum uwagi
Temat zmian klimatu będzie w Polsce w tym roku szczególnie ważny. W listopadzie nasz kraj będzie gospodarzem najważniejszego forum dyskusji o światowej polityce klimatycznej - Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP19. Konferencja ONZ COP19 odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach od 11 do 22 listopada br.
O akcji Godzina dla Ziemi” WWF
„Godzina dla Ziemi” WWF to największa na świecie inicjatywa społeczna zapoczątkowana przez organizację ekologiczną WWF. Co roku miliony ludzi na całym świecie gaszą światła, włączając się tym samym w symboliczny apel o działanie na rzecz Ziemi. W ramach akcji w ciemnościach pogrążają się najbardziej rozpoznawalne budynki na całym świecie.
Pierwszy raz „Godzina dla Ziemi” WWF odbyła się w 2007 roku w Sydney. Światło zgasło wówczas w ponad 2 milionach domów w tym mieście. W 2008 roku w akcji wzięło udział około 100 milionów osób w 35 krajach i 370 miastach. Natomiast w 2012 roku w „Godzinę dla Ziemi” zaangażowały setki milionów ludzi z ponad 5 000 miast, w 150 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce w ubiegłym roku do akcji oficjalnie przyłączyło się około 50 miast i ponad 30 000 osób.
Więcej informacji o akcji:
- strona MŚ dla dzieci http://dzieci.mos.gov.pl/index.php?mnu=45&id=210,
Ministerstwo Środowiska
Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl
Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/Zgas-swiatlo--Wlacz-sie-do-zmian-.html