REKLAMA

Tysiąc szczęśliwych Adopciaków!

 

Gwiazdka to pięcioletnia suczka, która trafiła do schroniska najpewniej z wiejskiego łańcucha. Zwykły mieszaniec w typie rasy żadnej, których pełno w schroniskach. Przez dwa lata nikt nie zwrócił na nią uwagi. Po przeprowadzce do domu tymczasowego sprawy potoczyły się błyskawicznie: Gwiazdka rozkwitła i w ciągu kilku tygodni została adoptowana. Zamieszkała w Warszawie, z czteroosobową rodziną i kotem. Jest wyczekiwanym psiakiem Stasia, który przed adopcją dużo czytał o wychowaniu psów i komunikacji z nimi. Zapowiada się mądra przyjaźń na lata. Malutka Gwiazdka jest tysięcznym Adopciakiem, który znalazł ludzką miłość i własny dom na zawsze.


Tysięczny Adopciak to szczególnie ważna wiadomość w dniu, w którym obchodzimy Dzień Bezdomnych Zwierząt (4 kwietnia). Jak napisał Antoine de Saint-Exupery: stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.

 

Program Adopciaki.pl pomaga bezdomnym psom i kotom znaleźć rodziny. Te zwierzaki są często wylęknione i zaniedbane. Oprócz pomocy specjalistów potrzebna jest im stała obecność troskliwych ludzi. Dlatego zwierzęta objęte programem trafiają do domów tymczasowych prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji Viva! Tu odzyskują radość życia i zaufanie do świata.

Gwiazdka bardzo szybko pokazała, jakim jest niesamowitym, pogodnym, wesołym psiakiem, świetnie dogadującym się z psami i kotami. - mówi Irka Kowalczyk, prowadząca dom tymczasowy w programie Adopciaki.pl. - Oczywisty pies, jakich pełno w schroniskach. Adoptujcie lub bierzcie na tymczas - to dla zwierząt szansa!

Często jest dokładnie tak jak w przypadku Gwiazdki: dopiero "na tymczasie", czyli w domowych warunkach, schroniskowe psy i koty pokazują swój potencjał, świetny charakter, otwartość na ludzi i inne zwierzęta. To niesamowite, jak szybko potrafią uczyć się zwykłego życia, jeżdżenia samochodem i windą, funkcjonowania w mieście.
Podczas pobytu w domu tymczasowym Adopciaki objęte są opieką weterynarza, a dietetyk Puriny, która jest partnerem strategicznym programu, ustawia im odpowiednią dietę. Z kolei behawiorysta certyfikowany przez COAPE Polska (merytoryczny partner Adopciaki.pl) pomaga pracować nad ewentualnymi problemami w zachowaniu np. psim lękiem przed windą lub kocim wycofaniem czy agresją.

Zdarza się, że zwierzęta tuż po przeprowadzce do domu tymczasowego dużo śpią. Nic dziwnego: wreszcie mają ciszę, spokój i własne legowisko, więc mogą "odespać" pobyt w schronisku. Potem przychodzi czas na zwykłe zajęcia, typowe dla domowych zwierzaków, czyli zabawy, przytulanie do człowieka, spacery. I wkrótce Adopciaki SĄ GOTOWE DO ADOPCJI!

Wtedy wolontariusze prowadzący domy tymczasowe zaczynają szukać dla swoich podopiecznych jak najlepszych ludzi, pasujących do temperamentu, wieku i zdrowia zwierzaka. Ludzie i zwierzęta mają tworzyć naprawdę dobrane pary.

To bardzo ważne, żeby proces adopcyjny był prowadzony w sposób odpowiedzialny. - mówi Anna Zielińska, wiceprezeska Fundacji Viva! - organizatora programu Adopciaki.pl - Dlatego u nas nie liczy się kolejność zgłoszeń, nie oddajemy zwierząt jedynie po okazaniu dowodu osobistego przez osobę adoptującą. Nasi wolontariusze dokładnie analizują ankiety adopcyjne, wybierają te najlepiej pasujące do konkretnego zwierzaka, a następnie organizują spotkania przedadopcyjne i wizyty w domach. To trwa. Muszą przekonać się, czy deklaracje z ankiet znajdują potwierdzenie w rzeczywistości, czy jest dobra energia między chcącym zaadoptować człowiekiem i zwierzakiem.

Kiedy już wiadomo, że wszystko świetnie pasuje, podpisywana jest umowa adopcyjna i Adopciak jedzie DO DOMU. Domy stałe dostają od programu Adopciaki.pl vouchery do weterynarza i behawiorysty oraz przekazywany przez Purinę miesięczny zapas ustalonej przez dietetyka karmy. Mają też wsparcie domu tymczasowego i stały z nim kontakt. A dom tymczasowy może przyjąć do siebie następnego zwierzaka, czyli uratować kolejne psie czy kocie życie.
Od września 2015 roku do marca 2018 roku pod opieką programu Adopciaki.pl znalazło się blisko 1400 psów i kotów, czyli mniej więcej pięć schronisk średniej wielkości. 999 psów i kotów oraz nasz tysięczny Adopciak, czyli malutka Gwiazdka ze zdjęcia mają swoje domy już na zawsze. Te domy są starannie dobrane, a zwierzęta dobrze przygotowane do adopcji - to bardzo ważne, bo dzięki temu już nigdy nie wracają do schroniska. Mamy 1000 szczęśliwych zwierzaków. Na razie tysiąc.

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

wracają dzięki adopcji przygotowane dobrze starannie średniej zawsze. zdjęcia malutka Adopciak, tysięczny kotów wielkości. ustalonej Purinę ankiety przedadopcyjne ankiet deklaracje przekonać Muszą domach. wizyty spotkania potwierdzenie organizują następnie konkretnego pracować najlepiej wybierają adopcyjne, znajdują rzeczywistości, przekazywany podpisywana behawiorysty weterynarza vouchery dostają stałe jedzie adopcyjna pasuje, energia wszystko wiadomo, zwierzakiem. Kiedy człowiekiem zaadoptować chcącym między ewentualnymi weterynarza, Adopciaki.pl) zawsze. Tysięczny Dzień obchodzimy którym wiadomość ważna szczególnie własny Zwierząt miłość ludzką znalazł Adopciakiem, tysięcznym Malutka Bezdomnych kwietnia). mądra znaleźć Oprócz zaniedbane. wylęknione często zwierzaki rodziny. bezdomnym napisał oswoiłeś.   Program odpowiedzialny zawsze stajesz Saint-Exupery: Antoine przyjaźń Zapowiada specjalistów łańcucha. uwagi. zwrócił których żadnej, mieszaniec Zwykły wiejskiego potoczyły najpewniej schroniska trafiła suczka, pięcioletnia   Gwiazdka sprawy błyskawicznie: komunikacji kotem. wychowaniu czytał adopcją Stasia, psiakiem wyczekiwanym rodziną rozkwitła czteroosobową Warszawie, Zamieszkała adoptowana. została tygodni ciągu pomocy potrzebna partner zwierzęta. jeżdżenia życia, zwykłego uczyć potrafią niesamowite, otwartość windą, charakter, świetny potencjał, swój pokazują schroniskowe samochodem funkcjonowania tymczasie", ustawia (merytoryczny Polska certyfikowany behawiorysta dietę. odpowiednią programu, mieście. Podczas strategicznym partnerem Puriny, dietetyk tymczasowym pobytu warunkach, "na stała prowadzonych świata. Gwiazdka zaufanie życia radość odzyskują wolontariuszy tymczasowych niesamowitym, domów trafiają programem ludzi. troskliwych obecność pokazała, pogodnym, dopiero jakich Gwiazdki: przypadku szansa! Często tymczas bierzcie Adoptujcie Oczywisty wesołym Adopciaki.pl. programie prowadząca Kowalczyk, kotami. dogadującym psiakiem, tysiąc.
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »