REKLAMA

Tragiczny wypadek konia na trasie do Morskiego Oka

8420bb03 3f1d 4874 807e 607e71ce5cbc jpg?img159249512
We czwartek, 18 czerwca w okolicach południa konie oczekujące na kurs z Morskiego Oka na postoju na Włosienicy spłoszyły się i pobiegły w dół trasy. Kilkaset metrów dalej uderzyły w bariery okalające drogę. Jeden z koni w stanie ciężkim podobno miał trafić do ubojni.
 
 
Z ustaleń Fundacji Viva wynika, że podczas postoju na Polanie Włosienica dwa konie spłoszyły się i pobiegły w dół trasy. W końcu na śliskiej drodze przed zakrętem wpadły wprost na bariery okalające drogę. Jeden z koni wylądował w rowie, na plecach, z poważnymi obrażeniami ciała, w tym pęcin i ścięgien.
 
– Udało nam się dowiedzieć w Tatrzańskim Parku Narodowym, że lekarz weterynarii wezwany na miejsce nie podjął decyzji o eutanazji na miejscu – mówi Anna Plaszczyk z Fundacji Viva! – Koń miał zostać przewieziony do rzeźni. Ja tego nie rozumiem, w Polsce można transportować tylko zwierzęta które się do transportu nadają. Ten ewidentnie cierpiał. W takim przypadku wyjątkiem jest transport do lecznicy, ale rzeźnia lecznicą nie jest – dodaje.
 
Cierpiącego konia z rowu wyciągały 3 zastępy straży pożarnej. Po tej operacji koń, prawdopodobnie z uszkodzonymi ścięgnami i licznymi obrażeniami kończyn, został załadowany do samochodu i miał być przetransportowany do rzeźni. 
 
– Zawiadomimy organa ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad koniem poprzez transport rannego, cierpiącego zwierzęcia do ubojni – mówi mecenas Katarzyna Topczewska – Transport cierpiących i leżących zwierząt jest sprzeczny nie tylko z przepisami unijnymi, ale także polską ustawą o ochronie zwierząt. W tym przypadku można, a nawet trzeba było natychmiast skrócić cierpienie tego konia poprzez eutanazję na miejscu – tłumaczy.
 
Drugi koń żyje i doznał mniejszych obrażeń. Turyści, będący świadkami tego wypadku, relacjonują, że tylko cudem nikt z idących drogą ludzi nie ucierpiał. Kiedy konie wbiegły w barierki – furmana nie było na wozie. 
 
Fundacja Viva zbiera podpisy pod petycją na rzecz likwidacji transportu konnego na trasie do Morskiego Oka: https://www.ratujkonie.pl/petycja-dot-morskiego-oka/ 

d488467c d1f2 4498 9242 0860e13e7e4f jpg?img159249512


Fundacja VIVA

125ml milk

8420bb03 3f1d 4874 807e 607e71ce5cbc jpg?img159249512
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

– Morskiego trasie Tragiczny wypadek obrażeniami miejscu mówi poprzez Fundacji drogę. okalające bariery przypadku transportu trasy. pobiegły dół spłoszyły transport postoju ubojni kończyn, licznymi zwierzęcia ścięgnami mecenas Katarzyna cierpiącego Topczewska – Transport cierpiących został znęcania rannego, załadowany koniem przestępstwa popełnienia samochodu podejrzeniu ścigania organa zwierząt Zawiadomimy rzeźni.    – przetransportowany leżących ustawą sprzeczny barierki wypadku, relacjonują, idących drogą ucierpiał. wbiegły furmana będący wozie.    Fundacja zbiera podpisy petycją likwidacji konnego świadkami Turyści, przepisami można, unijnymi, także polską prawdopodobnie ochronie zwierząt. trzeba obrażeń. natychmiast skrócić cierpienie eutanazję tłumaczy.   Drugi doznał mniejszych uszkodzonymi wyjątkiem operacji ustaleń poważnymi plecach, rowie, wylądował wprost wpadły zakrętem drodze śliskiej końcu Włosienica Polanie podczas wynika, ubojni.     Z pęcin trafić podobno ciężkim stanie uderzyły metrów Kilkaset Włosienicy oczekujące południa okolicach czerwca czwartek, We ciała, ścięgien.   – pożarnej. Polsce straży zastępy wyciągały dodaje.   Cierpiącego lecznicą rzeźnia lecznicy, cierpiał. ewidentnie nadają. które zwierzęta transportować rozumiem, Udało rzeźni. przewieziony zostać Plaszczyk eutanazji decyzji podjął miejsce wezwany weterynarii lekarz Narodowym, Tatrzańskim dowiedzieć Oka: https://www.ratujkonie.pl/petycja-dot-morskiego-oka/ Fundacja
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »