REKLAMA

Stanowisko do artykułu „Ryś nie podoba się ministrom”

Stanowisko Ministerstwa Środowiska do artykułu Dominiki Wantuch pt. „Ryś nie podoba się ministrom”, zamieszczonego 9 kwietnia w „Gazecie Wyborczej Kraków”. Artykuł powstał na podstawie odpowiedzi Ministerstwa Środowiska na interpelację posła Bogusława Sonika.

W nawiązaniu do ww. artykułu Ministerstwo Środowiska informuje, że nieprawdą jest, że „…Ministerstwo Środowiska przyznało, że na kontynuację programu (KAWKA) nie ma szans…”. W odpowiedzi Ministerstwa Środowiska na interpelację posła Bogusława Sonika nie znalazły się przytoczone powyżej przez redaktor Wantuch słowa. Nie ma tam też informacji, że Ministerstwo Środowiska „…nie będzie kontynuowało programu KAWKA”.

W założeniach programu pt. Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii, tzw. KAWKA, znajdującego się w ofercie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), od początku były przewidziane III nabory wniosków konkursowych. W tej chwili kończy się ocena 13 wniosków zgłoszonych w ostatnim, III naborze. Nie oznacza to jednak, że program zostanie w ogóle zlikwidowany. KAWKA, jak wielokrotnie publicznie przyznawali przedstawiciele kierownictwa resortu środowiska, będzie kontynuowana, może tylko ulec zmianie forma tego programu (informacja zamieszczona na stronie Ministerstwa Środowiska 18 marca 2016 r.)

To samo dotyczy programu pt. Termomodernizacja budynków jednorodzinnych, tzw. RYŚ, także realizowanego przez NFOŚiGW. Nieprawdą jest, że Ministerstwo Środowiska „...Nie startuje też z dotacjami na docieplenie budynków…”. W odpowiedzi na interpelację posła Bogusława Sonika Ministerstwo Środowiska wyjaśniło, że program RYŚ znajduje się na Liście priorytetowych programów NFOŚiGW na 2016 r., a środki na jego finansowanie zostały zaplanowane w Planie Finansowym Narodowego Funduszu na 2016 r. >

Realizacja programu RYŚ została zaplanowana we współpracy, m.in. z bankami. Ponieważ w dotychczasowych naborach nie zgłosił się żaden bank, w Narodowym Funduszu trwa analiza możliwości i celowości wdrażania programu w obecnym kształcie. Nie oznacza to jednak, podobnie jak w przypadku programu KAWKA, że RYŚ zostanie zawieszony.

 

Źródło
Ministerstwo Środowiska

http://www.mos.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Środowiska programu artykułu Stanowisko podoba Ministerstwa Ministerstwo KAWKA, Bogusława posła interpelację odpowiedzi Funduszu ministrom” „Ryś Narodowego wniosków oznacza jednak, program Wantuch Sonika zostanie „...Nie Termomodernizacja budynków realizowanego jednorodzinnych, także Nieprawdą startuje NFOŚiGW. kontynuowana, dotyczy r.) To stronie zamieszczona (informacja zmianie docieplenie środowiska, resortu kierownictwa przedstawiciele przyznawali dotacjami NFOŚiGW budynków…”. Ponieważ zawieszony.   Źródło Ministerstwo przypadku podobnie kształcie. obecnym wdrażania celowości możliwości analiza Narodowym żaden zgłosił naborach dotychczasowych bankami. wyjaśniło, finansowanie znajduje Liście priorytetowych programów wielokrotnie środki zostały współpracy, zaplanowane Planie Finansowym > Realizacja została zaplanowana publicznie konkursowych. zlikwidowany. informuje, informacji, słowa. redaktor powyżej przytoczone znalazły szans…”. (KAWKA) kontynuację przyznało, „…Ministerstwo nieprawdą nawiązaniu kontynuowało Sonika. W podstawie powstał Artykuł Kraków”. Wyborczej „Gazecie kwietnia zamieszczonego ministrom”, „Ryś Dominiki „…nie KAWKA”. W ogóle ofercie naborze. ostatnim, zgłoszonych kończy chwili nabory przewidziane początku (NFOŚiGW), Wodnej Gospodarki Ochrony znajdującego założeniach energii, źródeł odnawialnych rozproszonych rozwój energetycznej efektywności wzrost wspierająca emisji niskiej Likwidacja Środowiska http://www.mos.gov.pl/
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »