REKLAMA

Polacy nie ufają samolotom? Nowy raport o stresie podczas wyjazdów

 

stres w podrozy 1Co drugi Polak odczuwa stres podczas wakacyjnych wyjazdów – wpływa na to m.in. wybrany przez nas środek transportu. Zdecydowanie najpewniej czujemy się w pociągu.

Samolot to według Polaków najmniej bezpieczna metoda podróżowania – tak wynika z nowego raportu opublikowanego przez portal Triverna.pl. Jego autorzy prezentują wyniki badania, w którym wzięło udział ponad tysiąc osób. Wśród nich aż co druga przyznaje, że podczas lotu odczuwa stres.

W gronie najbardziej stresujących środków transportu znalazły się też statki i promy: obawy związane z podróżami morskimi wyraża 43 proc. Nieco rzadziej (40 proc.) stresują nas autobusy. Za najbezpieczniejszy Polacy uznali pociąg – podróż koleją generuje stres zaledwie u co trzeciego badanego.

Autorzy raportu odnotowali, że wśród 47 proc. badanych stres pojawia się głównie na etapie samej podróży. Stresujemy się przede wszystkim na myśl o nieszczęśliwym wypadku lub ataku choroby – takie obawy wyraża 37 proc. badanych.

Triverna.pl spytała również Polaków o najbardziej stresujących współpasażerów. Jak wynika z raportu, w podróży narzekamy przede wszystkim na dzieci (65 proc.) i zwierzęta (55 proc.)

38 proc. respondentów przyznaje, że podczas wyjazdów odczuwa stres na myśl o możliwych opóźnieniach lub odwołanych połączeniach. W raporcie pojawia się nawet historia jednej z ankietowanych, która na swój samolot czekała blisko 17 godzin.

Autorzy raportu podkreślają, że stresujemy się nie tylko w trakcie samej podróży, ale i po dotarciu na miejsce. Uczestnicy badania Triverna.pl przyznają, że obawiają się m.in. o standard hotelu (45 proc. odpowiedzi) oraz niekorzystną pogodę (ok. 25 proc.). Wśród osób starszych zdecydowanie największe obawy wywołują zaś kwestie związane z finansami (77 proc. odpowiedzi wśród osób w wieku 50+).

Co jeszcze psuje humor Polakom na wakacjach? Jak radzimy sobie ze stresem w podróży? Sprawdź w najnowszym raporcie serwisu Triverna.pl: https://triverna.pl/blog/co-stresuje-nas-na-wyjezdzie-raport/

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

stres w podrozy 1
podczas Polacy – raport odczuwa stresie ufają samolotom? wyjazdów raportu osób raporcie wszystkim wynika przede wśród proc.) wyraża związane stresujących najbardziej przyznaje, Wśród pojawia Polaków wyjazdów metoda która miejsce. dotarciu podróży, trakcie stresujemy podkreślają, godzin. Autorzy blisko czekała samolot swój ankietowanych, badania jednej historia wakacyjnych połączeniach. odwołanych opóźnieniach możliwych respondentów proc.) 38 zwierzęta dzieci narzekamy Uczestnicy Triverna.pl raportu, finansami Triverna.pl: serwisu najnowszym Sprawdź podróży? stresem radzimy wakacjach? Polakom jeszcze 50+). Co odpowiedzi kwestie przyznają, wywołują największe zdecydowanie starszych   Co proc.). pogodę niekorzystną odpowiedzi) hotelu standard obawiają podróży również współpasażerów. tysiąc najpewniej promy: statki znalazły transportu środków czujemy pociągu. Samolot gronie stres. W według osób. udział morskimi wzięło którym badania, wyniki prezentują autorzy Triverna.pl. portal opublikowanego najmniej nowego bezpieczna podróżami Zdecydowanie podróżowania środek spytała badanych. Triverna.pl choroby wypadku nieszczęśliwym wpływa Stresujemy podróży. etapie głównie wybrany badanych odnotowali, rzadziej badanego. Autorzy trzeciego zaledwie generuje koleją podróż pociąg uznali najbezpieczniejszy autobusy. stresują transportu. https://triverna.pl/blog/co-stresuje-nas-na-wyjezdzie-raport/
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »