REKLAMA

Lewiatan pomaga klientom być eko! Innowacyjne opakowania już dostępne w sklepach sieci.

karton ekoPolska Sieć Handlowa Lewiatan wprowadza ekologiczne kartony z certyfikatem FSC, w które można wygodnie spakować nawet duże zakupy. To kolejny krok sieci w celu ograniczenia odpadów plastikowych.

Karton jest produkowany z wytrzymałej, w pełni poddającej się recyklingowi tekstury falistej, dzięki czemu pozwala na wygodne spakowanie i transport zakupów nawet do 20 kg. Po złożeniu pudełko ma po bokach otwory do unoszenia. Nadruki są wykonane ekologicznymi farbami wodnymi, a do złożenia kartonów zastosowano ekologiczne kleje na bazie wody.

 

 
Odpowiedzialna produkcja
Jak zaznacza Marcin Poniatowski, członek zarządu Lewiatan Holding S.A., karton automatyczny jest przyszłością w transporcie produktów spożywczych do domu przez Klientów. – Lewiatan jako pierwsza sieć w Polsce wprowadza do sklepów to innowacyjne i ekologiczne rozwiązanie do pakowania zakupów. Co ważne, karton posiada certyfikat nadawany przez Forest Stewardship Council, która jest organizacją odpowiedzialną za certyfikację lasów oraz wszelkiego rodzaju wyrobów z drewna i papieru. Dzięki temu mamy pewność, że drewno do produkcji kartonów pozyskano nie naruszając przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów – podkreśla Marcin Poniatowski. Standard FSC® jako jeden z niewielu jest popierany przez najważniejsze organizacje ekologiczne. Należy również do jednych z najbardziej wiarygodnych na świecie systemów z zakresu certyfikacji zasobów leśnych.


Właściciele sklepów sieci Lewiatan nie muszą pobierać opłaty recyklingowej od swoich klientów. Użycie kartonu nie wymaga też angażowania obsługi sklepu – klient w łatwy sposób składa i rozkłada go samodzielnie.
Jak pokazują badania, co trzeci Polak ma świadomość, że używa zbyt dużo foliowych toreb, a aż 78% Polaków wskazało, że firmy powinny się angażować w przygotowanie produktów i opakowań jak najmniej oddziałujących na środowisko.1 – Zaobserwowaliśmy, że nasi klienci coraz częściej zwracają uwagę na opakowanie produktu oraz sposób jego transportu. Zdecydowaliśmy się wprowadzić kartony, by wspomóc aktywności konsumentów, którzy troszczą się o środowisko naturalne i chcą ograniczyć ilość odpadów. Co ważne, ten można używać ich wielokrotnie nie tylko podczas zakupów, ale także wykorzystywać do innych celów w domu czy samochodowym bagażniku – tłumaczy Marcin Poniatowski.


Warto wspomnieć, że ekologiczne kartony to nie pierwsze rozwiązanie wprowadzone w ostatnim czasie przez sieć Lewiatan w celu ograniczenia odpadów plastikowych. W grudniu w sklepach pojawiły się także wielorazowe eko-torby wykonane z papieru typu kraft. Działania w ramach akcji „Eko pakowanie w Lewiatanie” mają wesprzeć klientów sieci w ekologicznych zachowaniach.
***

Polska Sieć Handlowa Lewiatan to jedna z najdłużej funkcjonujących i najbardziej rozpoznawalnych marek franczyzowych na polskim rynku, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Obecnie na terenie całej Polski zrzesza około 3.200 placówek handlowych. Wśród nich jest około 455 supermarketów (powyżej 300m2), ponad 1895 dużych sklepów, blisko 800 placówek średniej wielkości oraz około 30 małych sklepów. Łączne obroty, które w 2018 roku przekroczyły 12,5 mld zł, stawiają Sieć w ścisłej czołówce organizacji handlowych w Polsce.

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

karton eko
wspomóc zakupów, wykorzystywać innych celów samochodowym bagażniku tłumaczy Poniatowski. Warto aktywności Zdecydowaliśmy kartony, opakowań świadomość, handlowych używa foliowych toreb, Polaków wskazało, powinny angażować przygotowanie najmniej wprowadzić oddziałujących środowisko.1 Zaobserwowaliśmy, klienci częściej zwracają uwagę opakowanie produktu transportu. organizacji wspomnieć, ostatnim pierwsze Polski polskim rynku, obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Obecnie obroty, terenie całej zrzesza rozpoznawalnych Łączne sklepów. handlowych. Wśród supermarketów (powyżej 300m2), dużych sklepów, blisko średniej franczyzowych funkcjonujących wprowadzone Działania wielkości czasie plastikowych. grudniu pojawiły wielorazowe eko-torby papieru kraft. czołówce badania, najdłużej „Eko ścisłej pakowanie Lewiatanie” stawiają wesprzeć klientów ekologicznych przekroczyły zachowaniach. *** Polska trzeci swoich pokazują Holding farbami wodnymi, złożenia zastosowano wody.     Odpowiedzialna produkcja Jak zaznacza Poniatowski, członek zarządu automatyczny Nadruki przyszłością transporcie spożywczych Klientów. pierwsza Polsce innowacyjne pakowania zakupów. posiada certyfikat ekologicznymi unoszenia. Forest poddającej Polska certyfikatem wygodnie spakować zakupy. kolejny plastikowych. Karton produkowany wytrzymałej, pełni recyklingowi otwory tekstury falistej, dzięki pozwala wygodne spakowanie transport zakupów złożeniu pudełko bokach nadawany Stewardship samodzielnie. opłaty jednych wiarygodnych świecie systemów zakresu certyfikacji zasobów leśnych. Właściciele muszą pobierać recyklingowej Należy klientów. Użycie kartonu wymaga angażowania obsługi sklepu klient łatwy składa rozkłada również ekologiczne. Council, produkcji organizacją odpowiedzialną certyfikację wszelkiego rodzaju wyrobów drewna papieru. Dzięki pewność, drewno pozyskano organizacje naruszając bogactw biologicznych struktury podkreśla Poniatowski. Standard FSC® niewielu popierany najważniejsze Polsce.  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »