REKLAMA

Czy rzeczywiście żadnemu zwierzęciu na targu w Bodzentynie nie dzieje się krzywda? - informacja prasowa 30.10.2019 r.

fce31815 f83d 44bb bf30 af16e2864205 jpg?img157244900Fundacja Viva! publikuje wyniki śledztwa, które jej aktywiści przeprowadzili 12 października na targu krów w Bodzentynie w pow. kieleckim. Jest to kolejna wizyta aktywistów na targu w tym roku. W lutym jeden z handlarzy zaatakował aktywistę Fundacji. Ten sam aktywista wcześniej został przepytany przez obsługę targowiska, która podejrzewała go o posiadanie ukrytej kamery. Wtedy instytucje odpowiedzialne za organizację i nadzór targu wypowiadały się na łamach lokalnej prasy, twierdząc, że na targu w Bodzentynie żadnemu zwierzęciu nie dzieje się krzywda, a jeśli ewentualnie dochodzi do jakichś nieprawidłowości, to są one bardzo rzadkie. Październikowe śledztwo pokazuje, że skala nieprawidłowości i cierpienia zwierząt zdecydowanie nie jest jednostkowa, bo podczas tego jednego targu aktywiści zarejestrowali ponad 150 nieprawidłowości. Jest to wartość szacunkowa, bo jesteśmy świadomi, że nawet filmując z ukrycia, nie zobaczymy wszystkiego.

Na targu co chwilę dochodzi do jakiejś sytuacji niezgodnej z przepisami i przy żadnym takim załadunku krowy na samochód, podczas którego handlarze kopali zwierzę czy boleśnie wykręcali ogon, nie widziałam nikogo ze służb nadzorujących, mimo że właśnie to - nadzór, jest ich obowiązkiem i na to przeznaczane są środki publiczne
- mówi Anna Żuchniewicz z Fundacji Viva!
 

Fundacja jeszcze analizuje cały zgromadzony w śledztwie materiał pod kątem zawiadomienia organów ścigania o poszczególnych przypadkach znęcania nad zwierzętami i nie wyklucza, że skieruje takie zawiadomienia. Obserwując targ, widzimy, że wykręcanie ogonów krowom czy bicie ich po głowach to normalna praktyka dla handlarzy, podczas gdy ustawodawca jasno określa tego typu zachowania jako przestępstwa. Podobnie jest na innych targach w wielu miejscach w Polsce - relacjonuje Magdalena Słowińska z Fundacji Viva! - Z naszego doświadczenia wynika, że podobne zachowania wobec zwierząt takich jak pies czy kot są w Polsce karane, a przemoc wobec zwierząt gospodarskich wymiar sprawiedliwości traktuje pobłażliwie - dodaje.
 
Fundacja podtrzymuje postulat o wprowadzeniu zakazu organizacji targów zwierząt gospodarskich w Polsce, tak samo jak stało się to w przypadku zwierząt towarzyszących.
 

125ml milk

fce31815 f83d 44bb bf30 af16e2864205 jpg?img157244900
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

zwierząt Bodzentynie zwierzęciu dzieje żadnemu rzeczywiście krzywda? informacja prasowa 30.10.2019 podczas Fundacji zachowania Polsce dochodzi gospodarskich aktywiści obowiązkiem właśnie wykręcanie widzimy, Obserwując zawiadomienia. skieruje wyklucza, nikogo zwierzętami znęcania służb przypadkach poszczególnych nadzorujących, organów ścigania przeznaczane zawiadomienia kątem materiał śledztwie zgromadzony analizuje jeszcze Viva!   Fundacja nadzór, Żuchniewicz mówi publiczne środki ogonów ustawodawca krowom podtrzymuje przemoc wymiar sprawiedliwości traktuje pobłażliwie dodaje.   Fundacja postulat takich wprowadzeniu zakazu organizacji targów Polsce, stało przypadku karane, podobne głowach Podobnie normalna praktyka handlarzy, wykręcali określa przestępstwa. innych wynika, targach miejscach relacjonuje Magdalena Słowińska naszego doświadczenia widziałam załadunku boleśnie ukrytej przepytany obsługę targowiska, która podejrzewała posiadanie kamery. wcześniej instytucje odpowiedzialne organizację nadzór wypowiadały łamach lokalnej został aktywista twierdząc, października Fundacja publikuje wyniki śledztwa, które przeprowadzili krów Fundacji. kieleckim. kolejna wizyta aktywistów handlarzy zaatakował aktywistę prasy, krzywda, zwierzę jakiejś filmując ukrycia, zobaczymy wszystkiego. Na chwilę sytuacji jesteśmy niezgodnej przepisami żadnym samochód, którego handlarze kopali świadomi, szacunkowa, jeśli śledztwo ewentualnie jakichś nieprawidłowości, bardzo rzadkie. Październikowe pokazuje, wartość nieprawidłowości cierpienia zdecydowanie jednostkowa, jednego zarejestrowali nieprawidłowości. towarzyszących.  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »