REKLAMA

BIEG WEGAŃSKI „Łatwiej niż myślisz!”, 7 maja 2017 r., niedz., Warszawa, Wybrzeże Gdyńskie 4

BIEG WEGAŃSKI „Łatwiej niż myślisz!”, 7 maja 2017 r., niedz., Warszawa, Wybrzeże Gdyńskie 4
           
Odkryj z nami dziką stronę Warszawę wiosną.
Dla zdrowia, dla zwierząt, dla natury. Spróbuj - będzie ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ.
 
Za oknem już prawie wiosna, najwyższy zatem czas na zapisanie się na majowy Bieg Wegański. Do udziału zapraszamy KAŻDEGO, niezależnie od diety i poglądów. Na uczestników czeka przepiękna nadwiślańska ścieżka, dystanse od 2,5 do 21 km i jeden z największych w Polsce targów roślinnych - Zabiegany Targ Wegański. Biegania i pysznego zielonego jedzenia wystarczy dla wszystkich!
 
Organizatorzy Biegu Wegańskiego zapraszają na 6. edycję Biegu Wegańskiego. 7 maja 2017 r., w niedzielę, na nadwiślańskich błoniach w Warszawie, odbędzie się całodniowy piknik przyciągający biegaczy, sympatyków i aktywistów ruchów pro-zwierzęcych oraz wszystkich, którzy lubią smacznie, ciekawie, a przy tym zdrowo zjeść.  Dla głodnych wiedzy przygotowane będą także wykłady lekarzy i dietetyków w pobliskim Centrum Olimpijskim.
6 Bieg Wegański odbywa się pod patronatem Fundacji Viva! i jest aktywnym wstępem do rozpoczynającego się w dniu 15 maja Wege Tygodnia organizowanego przez Fundację.
 
Dla biegaczy do wyboru są 3 dystanse: 5, 10 oraz 21 km. Wprowadzonyw ubiegłym roku popołudniowy półmaraton cieszył się dużym zainteresowaniem,  co sprawiło, że w tym roku ponownie będzie okazja zmierzyć się z tym dystansem. Na trasie spotkać będzie można ambasadorów wydarzenia, m.in. Paulinę Holtz, która już planuje tegoroczny strój. Warto bowiem przypomnieć, że Organizatorzy gorąco zachęcają do przebiegnięcia wybranej trasy w przebraniu. Dla najciekawiej przebranych uczestników przewidziane są nagrody i pamiątkowe statuetki.
Dla chętnych na wspólny marsz wytyczony jest również krótszy dystans o długości 2,5 km. Spacer po Zdrowie, który odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i międzynarodowej organizacji Exercise in Medicine, poprowadzi Fundacja “Zaskoczeni Wiekiem - Wyćwicz swoje zdrowie”
 
Zaplanowane jest również wsparcie dla debiutantów. Pobiegną z nimi sprawdzone Zające czyli tzw pace-makerzy, którzy z radością zadbają o dotarcie wszystkich do mety w wyznaczonym czasie. Może warto zatem spróbować swych sił i wybrać dystans o oczko dłuższy niż zwykle? Na mecie na wszystkich czekać będzie roślinna i regeneracyjna Kasza Party, z2 rodzajami kasz i 2 roślinnymi sosami do wyboru. Dzięki temu można będzie od razu przekonać się organoleptycznie o smaku i różnorodności wegańskiej kuchni.
Równolegle odbędą się także Biegi Dzieci w czterech grupach wiekowych na dystansach do 400 do 1500 metrów. Wspólne bieganie dzieci i rodziców oraz kolorowe przebrania obu tych grup nadają szczególny koloryt całemu wydarzeniu.
Bieg Wegański ma także ważny aspekt charytatywny i proekologiczny:
 
● Chcesz wesprzeć Schronisko dla zwierząt, ale nie wiesz które?
○         Na Biegu Wegańskim z każdego opłaconego pakietu startowego na 5/10/21 km 5 zł trafia na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva!.  Chętni mogą również kupić on-line symboliczną cegiełkę Biegu Wegańskiego (https://pomagam.pl/bieg6/), wpierającą działanie schroniska - 1 minuta funkcjonowania placówki to ok.2 zł, 1 dzień - ok. 3000 zł. Współpraca ze Schroniskiem przy poprzednich edycje Biegu dała rezultat w postaci zakupu całorocznych bud dla psów, namiotu edukacyjnego dla wolontariuszy, zakupu miesięcznego zapasu siana dla korabiewickich koni i wsparcia projektu leczenia psich seniorów.
 
●      Chcesz pobiec z psem?
○         Organizatorzy zachęcają również do startu z psem na dystansach 5 i 10 km, z odrębną klasyfikacją zawodników.
 
●      Myślisz o adopcji psa?
○         Świetnie się składa! Na linii startu staną również wolontariusze z psami ze Schroniska na Paluchu. Może któryś z tych psiaków zostanie właśnie Twoim towarzyszem?
 
●      Przeszkadzają Ci śmieci nad Wisłą?
o      Włącz się do działania! W sobotę, 6 maja, dzień przed Biegiem Wegańskim, odbędzie się wspólne sprzątanie nadwiślańskich ścieżek na Bielanach i Żoliborzu w ramach akcji „Zabiegam o czystą Polskę”. Dla chętnych z zapasem sił  - po sprzątaniu wspólny trening.
 
Równolegle z aktywnościami na terenie miasteczka sportowego odbędzie się sesja wykładów w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Eksperci, m.in. mgr Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny Instytutu Żywności i Żywienia - opowiedzą o roli diety dla zdrowia oraz jej znaczenia dla wydolności i regeneracji w sporcie. W programie jest również wykład o wpływie przemysłu hodowlanego na przyrodę, pokazujący wyniki raportu ONZ. Odbędą się również wykłady Partnerów wydarzenia, m.in. FootMedica.
 
W ramach imprezy odbędzie się także Zabiegany Targ Wegańskiz ponad 20 wystawcami. Będzie można dobrze zjeść, również pierwsze wiosenne lody!, kupić książki i koszulki, porozmawiać z dietetykiem i wziąć udział w warsztatach fotograficznych.
Wstęp na Zabiegany Targ Wegański i wykłady jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram wykładów i lista wystawców pojawią się już wkrótce na stronieBiegu Wegańskiego
Wolontariat: serdecznie zapraszamy do współdziałania. Zgłoszenia: wolontariat@runvegan.pl
 
 Rejestracja: www.biegweganski.pl
 
Termin:
5 km
10 km
21 km
Bieg Dzieci
2017.01.24 – 2017.03.16
50 zł
60 zł
80 zł
30 zł
2017.03.17 – 2017.04.17
65 zł
75 zł
100 zł
35 zł
2017.04.18 – 2017.05.07
80 zł
90 zł
120 zł
40 zł
 
Osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1946 i poprzednie) zwolnione są z opłaty startowej.
W pakietach dla dzieci: imiennynumer z chipem do pomiaru czasu, medal, upominek, woda, NNW
W pakiecie biegu głównego: imienny numer z chipem do pomiaru czasu, medal, pamiątkowy kubek, woda, izotonik, Kasza Party, NNW
Galeria zdjęć z edycji wrzesień 2016:   https://Bieg Wegański, 9.2015
Film z edycji wiosennej 2016
:  LINK 
 
Organizator: Run Vegan!
 
 
PROGRAM IMPREZY 6 BIEG WEGAŃSKI
7 maja 2017, niedz., Warszawa, Wybrzeże Gdyńskie 4
07:30 – 13:00                Biuro Zawodów – odbiór pakietów startowych.
Wydawanie pakietów na dany dystans kończy się na 60 min przed startem.
UWAGA: Wydawanie pakietów dla dzieci kończy się o godz. 11:00
08:40                           Oficjalne otwarcie imprezy
09:00                           Bieg na dystansie 5 km, limit czasu: 45 min
10:00                           Bieg na dystansie 10 km, limit czasu: 90 min
11:00                           Spacer po Zdrowie na dystansie 2,5 km, limit czasu: 60 min
12:00                           Bieg Dzieci (2010 i młodsi) – dystans ok. 400 m
12:15                           Bieg Dzieci (2007 – 2009) – dystans ok. 600 m
12:30                           Bieg Dzieci (2004 – 2006) – dystans ok. 1,5 km
12:45                           Bieg Dzieci (2001– 2003 dzieci urodzone po 8 maja) – dystans ok. 1,5 km
13:00                           Dekoracje zwycięzców na dystansie 5 i 10 km i w kategorii „bieg z psem”
13:30                           Dekoracje zwycięzców w Biegu Dzieci
14:00                           Bieg na dystansie 21 km, limit czasu: 180 min
16:00                                       Dekoracje zwycięzców na dystansie 21 km i w kategoriach dodatkowych
(najlepsze przebranie, najstarszy uczestnik/uczestniczka, nagrody specjalne)
 
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
09:00 – 17:00                Zabiegany Targ Wegański na terenie Miasteczka Biegu
10:00 – 17:00                Wykłady ekspertów na temat diety roślinnej i aktywności fizycznej, siedziba PKOl
11:00 – 13:00                Wegańska Kasza Party (zawodnicy 5 i 10 km)
16:00 – 17:30                Wegańska Kasza Party (zawodnicy 21 km)
 
Patronat honorowy: Burmistrz Dzielnicy Żoliborz, Polski Komitet Olimpijski
Patronaty: Fundacja Viva!, Schronisko w Korabiewicach
Partnerzy: BioPlanet, Garmin, FootMedica, Fundacja Zaskoczeni Wiekiem
Firmy wspierające: Polsoja, Kruszwica, Falafel Bejrut
Patronaty medialne: magazyn VEGE, magazyn Slowly Veggie, magazyn Dzikie Życie, Nasze Miasto
Organizator: Run Vegan

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

cieszył zainteresowaniem, zdrowo tegoroczny pamiątkowe przewidziane przebranych najciekawiej przebraniu. wybranej przebiegnięcia gorąco przypomnieć, bowiem strój. planuje  co która Holtz, Paulinę ambasadorów spotkać trasie dystansem. zmierzyć okazja ponownie sprawiło, zjeść.  ciekawie, wytyczony MYŚLISZ.   Za nadwiślańska przepiękna poglądów. niezależnie KAŻDEGO, udziału majowy zapisanie najwyższy wiosna, prawie ŁATWIEJ dystanse Spróbuj natury. zdrowia, wiosną. Warszawę stronę dziką Odkryj 4             myślisz!”, „Łatwiej ścieżka, największych smacznie, błoniach lubią wszystkich, pro-zwierzęcych ruchów aktywistów sympatyków biegaczy, przyciągający piknik całodniowy Warszawie, niedzielę, Polsce Wegańskiego. edycję zapraszają   Organizatorzy wszystkich! wystarczy jedzenia zielonego pysznego Biegania roślinnych targów statuetki. Dla krótszy Świetnie Korabiewicach, schroniska działanie wpierającą (https://pomagam.pl/bieg6/), cegiełkę symboliczną on-line Chętni Viva!.  opiekuje którym trafia funkcjonowania 5/10/21 startowego pakietu opłaconego każdego Wegańskim które? ○         wesprzeć proekologiczny:   ● Chcesz charytatywny aspekt minuta placówki wydarzeniu. Bieg projektu ○         adopcji Myślisz zawodników.   ●      klasyfikacją odrębną psem? ○         pobiec Chcesz seniorów.   ●      leczenia wsparcia Współpraca korabiewickich zapasu miesięcznego wolontariuszy, edukacyjnego psów, całorocznych postaci rezultat edycje poprzednich Schroniskiem ważny całemu długości zdrowie”   Zaplanowane czasie. wyznaczonym dotarcie zadbają radością pace-makerzy, Zające sprawdzone Pobiegną debiutantów. wsparcie Wyćwicz wybrać Wiekiem “Zaskoczeni poprowadzi Medicine, Exercise organizacji międzynarodowej Zdrowia Ministerstwa który Zdrowie, spróbować dłuższy koloryt odbędą szczególny nadają przebrania kolorowe rodziców bieganie Wspólne metrów. wiekowych grupach czterech kuchni. Równolegle zwykle? wegańskiej różnorodności organoleptycznie przekonać Dzięki wyboru. sosami roślinnymi rodzajami regeneracyjna roślinna czekać Miasto Organizator:
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »