Sterylizacja, wąski zakres tolerancji i łatwość czyszczenia - to rygorystyczne założenia, które musi spełnić każde urządzenie medyczne trafiające na oddział szpitalny czy do prywatnego gabinetu lekarskiego. Aluminium dostarczane przez globalnego potentata, Hydro, od lat z powodzeniem nadaje kształt - w przenośni i dosłownie - tego rodzaju sprzętom.
Wymagający klient
- Tylko niektóre materiały są w stanie spełnić surowe wymogi określone dla sprzętu i urządzeń medycznych. W związku z tym plastyczność aluminium okazuje się tutaj nie do przecenienia. Dzięki łatwej obróbce i wielu możliwościom wykończeniowym materiał ten świetnie sprawdza się w realizacji nawet najbardziej wymagających produktów – mówi Tomasz Dąbrowski, New Business Development Manager z firmy Hydro Extruded Solutions Poland.
Aluminium to nie tylko plastyczność, ale również wytrzymałość, lekkość, odporność na rdzę i możliwość recyklingu. Po stronie samego Hydro leży nie tylko produkcja aluminium, ale także jego integracja z usługami z zakresu wyciskania, malowania, anodowania, obróbki wstępnej, zgrzewania, montażu czy obsługi technicznej, co czyni usługę jeszcze bardziej kompleksową.
Prototypy EDM
Prototypowanie EDM sprawia, że elementy powleczone taką powłoką stają się jeszcze bardziej odporne na zużycie i zarysowanie, co w przypadku często eksploatowanego sprzętu medycznego jest nie bez znaczenia. Co więcej, prototypowanie EDM zapewnia większą atrakcyjność urządzeniom, dzięki czemu stają się wizualnie bardziej przyjazne dla pacjentów w trakcie operacji i zabiegów oraz w czasie rekonwalescencji.
Aluminium remedium dla placówek medycznych
Aluminium to nie tylko maszyny rentgenowskie, przyrządy medyczne, stacje dializ, ale również fotele dentystyczne, szpitalne łóżka czy wózki inwalidzkie, chodziki i balkoniki. Aluminium ze swoim szerokim spektrum możliwości okazuje się prawdziwym panaceum na różne bolączki przemysłu medycznego. Tym bardziej, że 75% wszystkich dotąd wytworzonych aluminiowych zasobów ciągle znajduje się w powszechnym użyciu.