Z przyjemnością informujemy, że kolejne z serii roboczych tłumaczeń „Zaproszeń do składania wniosków” (ang. „Call for proposals”) w Programie LIFE 2023 jest już dostępne! Tłumaczenie to dotyczy podprogramu „Przejście na czystą energię” (CET). Cieszymy się, że możemy w ten sposób wesprzeć Państwa do zgłaszania projektów i udziału w Programie LIFE.
Do listy dostępnych roboczych tłumaczeń „zaproszeń do składania wniosków” dołączyło właśnie tłumaczenie dotyczące podprogramu "Przejście na Czystą Energię (ang. „Clean Energy Transition” – “CET”) dla naboru 2023. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z dokumentem, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące wymagań, kryteriów oceny projektów oraz procedury składania wniosków. Przypominamy, że nabór wniosków w ramach CET prowadzony przez Komisję Europejską trwa od 11 maja do 16 listopada 2023 r.
Program LIFE jest jednym z najważniejszych instrumentów finansowych Unii Europejskiej. Celem jest wspieranie projektów z zakresu ochrony środowiska i działań na rzecz klimatu. Dzięki LIFE możemy wspólnie osiągać ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, ochrony przyrody, czystego powietrza, efektywności energetycznej i wielu innych obszarach.
Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące podprogramu „Przejście na czystą Energię” bądź chcieliby Państwo skorzystać z przygotowanego materiału z roboczym tłumaczeniem (format pdf), uprzejmie prosimy o e-mail na adres life@nfosigw.gov.pl
Przy okazji przypominamy, że dostępne są również tłumaczenia Zaproszeń dla podprogramów: „Przyroda i różnorodność biologiczna”, „Gospodarka o obiegu zamkniętym i jakości życia” oraz „Łagodzenie zmiany klimatu i przystosowanie się do niej”.
W tłumaczeniach zachowano układ oryginału dla ułatwienia pracy z dwiema wersjami językowymi.
Jednocześnie zwracamy uwagę, że udostępniane przez nas tłumaczenia są wersjami roboczymi, pomocnymi przy pisaniu wniosku. Wiążące są zapisy oryginałów w języku angielskim, publikowane na stronie Komisji Europejskiej. NFOŚiGW nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne różnice wersji polskiej i angielskiej i niezastosowanie się do wersji angielskiej publikowanej na stronie KE.
W przypadku hiperłączy prosimy o korzystanie wyłącznie z hiperłączy zamieszczonych w oryginałach (wersjach anglojęzycznych).
Oryginalne wersje Zaproszeń znajdą Państwo tutaj.
Źródło
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
https://www.nfosigw.gov.pl/