Minister środowiska Henryk Kowalczyk spotkał się z ambasadorem Norwegii Olavem Myklebustem. Celem spotkania było m.in. omówienie możliwości przyspieszenia finalizacji podpisania umowy w sprawie Programu Operacyjnego „Środowisko, Energia, Zmiany Klimatu”.

Strona polska ma nadzieję na szybką finalizację Programu Operacyjnego „Środowisko, Energia, Zmiany Klimatu” i podpisanie umowy w sprawie programu najpóźniej do końca 2019 r. - podkreślił minister środowiska.

Ministerstwo Środowiska już po raz trzeci będzie odpowiadać za wdrożenie funduszy norweskich w sektorze środowiska, klimatu i energii w Polsce.

Jesteśmy zainteresowani realizacją projektu badania wpływu odpadów na środowisko naturalne we współpracy z norweskimi instytucjami badawczymi. Ta inicjatywa jest dla nas szczególnie ważna- dodał minister Kowalczyk.

Na spotkaniu poruszono także kwestie współpracy w zakresie promocji rozwoju budownictwa drewnianego w Polsce.

Budownictwo ekologiczne, a w szczególności budownictwo drewniane, oferuje wiele możliwości zwiększających efektywność energetyczną budynków i obniżających koszty ich utrzymania - powiedział minister.

Ministerstwo Środowiska, w ramach projektu strategicznego „Budownictwo drewniane”, podejmuje szereg działań mających na celu wykreowanie mody na ekologiczne budynki z drewna, prowadząc prace m.in. w obszarach związanych z legislacją.

Minister Henryk Kowalczyk podziękował również stronie norweskiej za aktywne włączenie się w prace nad finalnym dokumentem COP24 - Pakietu katowickiego.

Minister Środowiska na spotkaniu z Ambasadorem Norwegii
Minister Środowiska na spotkaniu z Ambasadorem Norwegii
 
Źródło
Ministerstwo Środowiska
www.gov.pl/srodowisko