REKLAMA

Rolnik z energią. OZE przyszłością polskiego rolnictwa

Nie od dziś wiadomo, że rolnictwo to podstawa każdej gospodarki. Współczesne rolnictwo już dawno nie przypomina tego tradycyjnego a jego zapotrzebowanie na ciepło i energię wzrasta. Według ekspertów polskie rolnictwo zużywa około 6% energii w bilansie krajowym. Rolnictwo ma jednak wyjątkowo duży potencjał w dziedzinie wykorzystania energii odnawialnej, woda, wiatr i słońce to ich najwięksi sprzymierzeńcy, którzy mogą pomóc zmniejszyć koszty zużycia energii a nawet mogą być dodatkowym źródłem dochodu.

Inenerg16 600x105px PL 1


Odbiorcy energii na wsi płacą za energię więcej niż odbiorcy miejscy czy przemysłowi. Wiejskie sieci rozdzielcze wymagają często modernizacji, co sprawia, że straty na dystrybucji energii są stosunkowo wyższe. Zastosowanie OZE zdecydowanie przyczynia się do poprawienia bezpieczeństwa energetycznego rolników.


Polityka energetyczna Unii Europejskiej idzie w kierunku przekształcenia sektora energetyki opartej na paliwach kopalnych na energetykę wykorzystująca odnawialne źródła energii (OZE).


Dyrektywa unijna wyznacza ogólny cel do osiągnięcia 20% energii odnawialnej do 2020 r. w całkowitej energii finalnej; Polska ma do osiągnięcia 15% udziału OZE w finalnym zużyciu energii. Taka polityka to również wyzwanie dla rolnictwa, bo jak już wyżej wspomniano, rolnictwo zużywa dużo energii ale może ją i wytwarzać, a przez to właśnie przyczynić się do ograniczenia zużycia paliw kopalnianych.


Energia odnawialna pochodząca z sektora rolnictwa ma dużą szansę odegrać kluczową rolę w przekształceniu polskiego rolnictwa. Przede wszystkim rolnicy otrzymają dodatkowe źródło dochodu, zostaną stworzone nowe miejsca pracy i oczywiście przyczyni się to do redukcji CO2. To wszystko razem sprawi, że zmniejszy się uzależnienie kraju od dostaw energii z zewnątrz.

"Rolnicy nie są chętni do inwestycji pozarolniczych, jednak jeśli zobaczą, jakie to niesie dla nich korzyści z pewnością się przekonają" mówi Małgorzata Bartkowski, Project Manager targów InEnerg® OZE + Energia Odnawialna, które odbędą się w dniach 13-14 kwietnia 2016 na Stadionie we Wrocławiu. W ramach targów odbędzie się już druga edycja Dnia Rolnictwa, w ramach którego będą omówione wyżej wspomniane tematy. "Celem tego przedsięwzięcia jest pokazanie rolnikom korzyści płynących z inwestowania w OZE" zapewnia Organizator. Ideę Dnia Rolnictwa w ramach InEnerg® aktywnie wspiera Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz wielu partnerów medialnych i stowarzyszeń powiązanych z rolnictwem i widzących potrzebę szerzenia idei energii odnawianej w środowisku rolniczym. Program przewiduje wystąpienia ekspertów na takie tematy jak: finansowanie inwestycji w odnawialne źródła energii w rolnictwie, zastosowanie fotowoltaiki i pomp ciepła w rolnictwie, mikrobiogazownie.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa przedstawi swoje działania mające na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich ze szczególnym uwzględnieniem projektów edukacyjno-informacyjnych z zakresu odnawialnych źródeł energii.
Udział w Dniu Rolnictwa w ramach InEnerg® może być dla wielu rolników początkiem nowej przygody, przygody z OZE, która może okazać się kluczem do sukcesu - tak Organizator InEnerg® zaprasza do udziału w tym wydarzeniu. Udział w II Dniu Rolnictwa jest bezpłatny po rejestracji online na: http://www.inenerg.com/545.html lub na miejscu.

Osoby zainteresowane również zwiedzeniem targów InEnerg®, po rejestracji online na http://www.inenerg.com/targi.html otrzymają bezpłatną kartę wstępu.

Więcej na: www.inenerg.com


 

 


Organizator targow InEnerg®


Organizator REECO Poland Sp. z o.o. jest częścią grupy REECO z główną siedzibą w Niemczech i oddziałami: Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Nowy Sad/Serbia. Od 1997 roku spotyka się rocznie około 50 000 fachowców z 70 krajów na targach specjalistycznych i kongresach, które organizowane są przez REECO. Wszystkie terminy targów można znaleźć na stronie www.reeco.eu.


Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl

Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/Rolnik-z-energia--OZE-przyszloscia-polskiego-rolnictwa.html
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

Inenerg16 600x105px PL 1
Ośrodek Doradztwa partnerów medialnych stowarzyszeń powiązanych rolnictwem zrównoważonego edukacyjno-informacyjnych rozwoju krajów Poland częścią główną siedzibą Niemczech oddziałami: Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Sad/Serbia. spotyka rocznie 50 000 fachowców targach targow specjalistycznych kongresach, organizowane REECO. Wszystkie terminy znaleźć stronie www.reeco.eu. Informacja dzięki uprzejmości Portalu NowoczesnaFarma.pl Żródło: InEnerg® Organizator www.inenerg.com     Organizator obszarów okazać wiejskich szczególnym uwzględnieniem projektów kwietnia zakresu odnawialnych źródeł energii. Udział rolników początkiem przygody, przygody która kluczem wstępu. Więcej sukcesu Organizator zaprasza wydarzeniu. Udział bezpłatny http://www.inenerg.com/545.html miejscu. Osoby zainteresowane zwiedzeniem InEnerg®, http://www.inenerg.com/targi.html bezpłatną kartę Stadionie przekonają" dniach stosunkowo więcej odbiorcy miejscy przemysłowi. Wiejskie rozdzielcze wymagają często modernizacji, sprawia, straty dystrybucji wyższe. dochodu. Odbiorcy Zastosowanie zdecydowanie przyczynia poprawienia bezpieczeństwa energetycznego rolników. Polityka energetyczna Europejskiej kierunku przekształcenia energetyki opartej płacą źródłem kopalnych bilansie wiadomo, podstawa każdej gospodarki. Współczesne przypomina tradycyjnego zapotrzebowanie ciepło wzrasta. Według polskie krajowym. dodatkowym Rolnictwo wyjątkowo potencjał dziedzinie wykorzystania odnawialnej, słońce najwięksi sprzymierzeńcy, którzy pomóc zmniejszyć koszty paliwach energetykę odbędą dostaw źródło dochodu, zostaną stworzone miejsca oczywiście przyczyni redukcji wszystko sprawi, zmniejszy uzależnienie zewnątrz. "Rolnicy rolnicy chętni pozarolniczych, jeśli zobaczą, niesie pewnością mówi Małgorzata Bartkowski, Project Manager Energia Odnawialna, dodatkowe wszystkim wykorzystująca rolnictwa, (OZE). Dyrektywa unijna wyznacza ogólny odnawialnej całkowitej finalnej; Polska finalnym zużyciu energii. polityka wyzwanie wspomniano, Przede wytwarzać, właśnie przyczynić ograniczenia kopalnianych. Energia odnawialna pochodząca dużą szansę odegrać kluczową przekształceniu rolnictwa. http://nowoczesnafarma.pl/Rolnik-z-energia--OZE-przyszloscia-polskiego-rolnictwa.html  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »