REKLAMA

Pojazdy elektryczne – podstawa transportu przyszłości?

 
VII Targi RENEXPO® Poland 2017
 
Temat pojazdów elektrycznych i rozwoju zrównoważonej infrastruktury od lat obecny w innych krajach, coraz częściej jest podejmowany również w Polsce m.in. w kontekście wypracowania wspólnej polityki transportu ekologicznego. Czy jesteśmy na dobrej drodze? Jaka jest szansa wprowadzenia w najbliższej przyszłości bardziej ekologicznego i wydajnego transportu? Takie i podobne kwestie zostaną poruszone podczas Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 2017, które odbędą się w dniach 25-27 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizatorem wydarzenia jest REECO Poland.
 
Elektromobilność wydaje się głęboko uzasadniona. Z jednej strony pozwala bowiem częściowo uniezależnić się od importu paliw, z drugiej – ograniczyć emisję zanieczyszczeń, będących efektem spalania paliw silnikowych. Istnieje również takie założenie, że podróż samochodem elektrycznym przy rozwiniętej sieci odpowiednich stacji, na których samochód będzie można „naładować”, stanie się po prostu tańsza, na co mają wpływ również niższe koszty eksploatacji pojazdów elektrycznych. Nie bez znaczenia jest także wyższy komfort jazdy – auta napędzane prądem pracują o wiele ciszej w porównaniu do aut zasilanych paliwami tradycyjnymi. Nad wszystkimi atutami górują korzyści ekologiczne – zmniejszenie emisji szkodliwych gazów, a co za tym idzie – ochrona środowiska naturalnego. Aby założenia mogły stać się rzeczywistością, konieczne jest jednak wdrożenie odpowiednich zmian, przede wszystkim na gruncie infrastruktury. Tak istotne zagadnienie nie mogło zostać pominięte na jednym z najważniejszych wydarzeń międzynarodowych w Polsce, poświęconych energii odnawialnej i efektywności energetycznej – Targach RENEXPO® Poland. Podczas najbliższej edycji targów będzie można nie tylko zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i produktami z obszaru elektromobilności, ale również wziąć udział w międzynarodowych spotkaniach, umożliwiających wymianę praktyk i doświadczeń w dziedzinie pojazdów elektrycznych i zrównoważonej infrastruktury. Organizatorzy zapewniają również inne interesujące wydarzenia związane z tym tematem, m.in. jazdy testowe samochodami elektrycznymi.
 
Elektromobilność – wizja i strategia rozwoju
 
Aktualna wizja i strategia rozwoju w dziedzinie elektromobilności zostanie przedstawiona podczas dwóch ważnych spotkań: pierwszego dnia targów, 25 października – „Dni rozwoju inteligentnej i zrównoważonej infrastruktury” (SSIDD Central and East Europe 2017 Warsaw) oraz trzeciego dnia targów, 27 października – spotkania poświęconego samochodom elektrycznym i infrastrukturze „Electric Vehicles and Infrastructure Meeting” (EVIM 2017). – EVIM to cykl międzynarodowych spotkań, z których jedno odbędzie się w tym roku w Warszawie, właśnie podczas Targów RENEXPO® Poland 2017. Celem spotkań jest wskazanie nowych możliwości i kierunków rozwoju na rynku pojazdów elektrycznych, wspieranie firm działających w tej branży i władz w kontekście zrównoważonego ekorozwoju społeczeństwa i gospodarki – mówi Małgorzata Bartkowski, Project Manager Targów RENEXPO® Poland. Z kolei „Dni rozwoju inteligentnej i zrównoważonej infrastruktury” będą okazją do określenia problemów i potrzeb, przedstawienia wizji najlepszych dróg rozwoju, a także do dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami z branży a uczestnikami wykładów. W programie znajdą się m.in. takie zagadnienia, jak: zrównoważone podejście do rozwoju miast; inżynieria i architektura z integracją odnawialnych źródeł energii, e-mobilność w transporcie publicznym i inteligentne rozwiązania; digitalizacja i interaktywność infrastruktury, jakość i bezpieczeństwo życia, a także zarządzanie ruchem. Organizatorami obu wydarzeń są
GreenClinic LifeScience Global OÜ (Estonia) oraz REECO Poland Sp. z o.o.
 
 
 
EV Trophy 2017 Kijów-Warszawa” – rajd pojazdów elektrycznych
 
W tym roku na Targach RENEXPO® Poland będzie mieć swoją metę wyjątkowy rajd, w którym wezmą udział wyłącznie pojazdy elektryczne. Wyścig „EV Trophy 2017” rozpocznie się 21 października w Kijowie i zakończy 25 października w Warszawie. Po przyjeździe uczestnicy i goście rajdu czynnie wezmą udział w spotkaniu EVIM 2017 zaplanowanym trzeciego dnia targów. Wcześniej podobne rajdy odbywały się już na trasach: Kopenhaga – Monte Carlo (2017), Lwów – Monte Carlo (2016) i Kijów – Monte Carlo (2015). Tym razem po raz pierwszy w historii rajd zakończy się w Warszawie, na oczach gości Targów RENEXPO® Poland.
 
 
Targi RENEXPO® Poland od lat stanowią międzynarodową platformę spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii i jednocześnie pokazują potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w Polsce. Wyróżniają się rozbudowaną częścią merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Trzy dni targowe to jednocześnie trzy dni wypełnione międzynarodowymi konferencjami, forami branżowymi i kongresami, podczas których omawiane są istotne dla rynku OZE tematy. Tegoroczne wydarzenia towarzyszące będą dotyczyć najpopularniejszych tematów, wśród których znajdą się: fotowoltaika, energia czerpana z biogazu, energetyka wodna, samochody elektryczne, magazynowanie energii, efektywność energetyczna. Pojawi się również nowe zagadnienie – inteligentne rozwiązania w energetyce. Ponadto tradycyjnie targi umożliwią rozszerzenie sieci cennych kontaktów biznesowych w ramach „Spotkań kooperacyjnych”.
 
 
 
Zasady wstępu na targi i wydarzenia towarzyszące
 
Wstęp na Targi RENEXPO® Poland 2017 jest bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji online na stronie www.renexpo-warsaw.com w zakładce „Odwiedzający”. W „Dniach rozwoju inteligentnej i zrównoważonej infrastruktury” (język polski i język angielski) oraz „Electric Vehicles and Infrastructure Meeting” (tylko język angielski) można uczestniczyć po dokonaniu wcześniejszej rejestracji i zakupie biletu wstępu. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej organizatora targów www.renexpo-warsaw.com.
 

 
Organizator REECO Poland Sp. z o.o. jest częścią grupy REECO z główną siedzibą w Niemczech i oddziałami: Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Nowy Sad/Serbia. Od 1997 roku spotyka się rocznie około 50 000 fachowców z 70 krajów na targach specjalistycznych i kongresach, które organizowane są przez REECO. Wszystkie terminy targów można znaleźć na stronie www.reeco.eu.
 

 

 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

Ponadto energetyce. rozwiązania Pojawi energetyczna. magazynowanie najpopularniejszych elektryczne, samochody wodna, energetyka biogazu, czerpana energia fotowoltaika, wśród tematów, pomiędzy nowych wymiany Istnieje stanie „naładować”, samochód stacji, rozwiniętej samochodem podróż założenie, silnikowych. tańsza, spalania efektem będących zanieczyszczeń, emisję ograniczyć drugiej paliw, prostu wpływ uniezależnić porównaniu ekologiczne korzyści górują atutami wszystkimi tradycyjnymi. paliwami zasilanych ciszej niższe pracują prądem napędzane komfort wyższy znaczenia elektrycznych. eksploatacji koszty importu częściowo emisji wspólnej przyszłości wprowadzenia szansa drodze? dobrej jesteśmy ekologicznego. polityki wypracowania ekologicznego Polsce podejmowany częściej krajach, innych obecny infrastruktury   Temat   VII bardziej wydajnego bowiem Centrum pozwala strony jednej uzasadniona. głęboko wydaje Poland.   Elektromobilność Organizatorem Warszawskim transportu? dniach odbędą Energetycznej Efektywności Odnawialnej Energii poruszone zostaną kwestie zmniejszenie szkodliwych rozwoju, Europe odbędzie spotkań, 2017). infrastrukturze samochodom poświęconego spotkania Warsaw) Central wskazanie (SSIDD pierwszego spotkań: ważnych dwóch przedstawiona zostanie elektromobilności właśnie kierunków   Elektromobilność Project dróg najlepszych przedstawienia potrzeb, problemów określenia okazją Manager Bartkowski, elektrycznych, Małgorzata mówi gospodarki społeczeństwa ekorozwoju zrównoważonego władz działających wspieranie rozwoju   Aktualna elektrycznymi. gazów, przede Polsce, najważniejszych jednym pominięte zostać mogło gruncie wszystkim zmian, odnawialnej wdrożenie jednak konieczne rzeczywistością, mogły założenia naturalnego. środowiska ochrona poświęconych efektywności samochodami umożliwiających testowe tematem, związane interesujące zapewniają Organizatorzy praktyk wymianę spotkaniach, energetycznej wziąć elektromobilności, obszaru produktami rozwiązaniami najnowszymi zapoznać edycji Podczas www.reeco.eu.        
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »