REKLAMA

Nawet 10 000 zł dotacji do pomp ciepła NIBE

Od 1 marca 2018r. do 31 maja 2018r. można się ubiegać o Szwedzką Dotację na system NIBE. Dotacja obejmie 150 sztuk gruntowych pomp ciepła i tyle samo powietrznych pomp ciepła NIBE. Każdy kto chce ekologicznie ogrzać swój dom może ubiegać się o wsparcie. Wsparcie wynosi 5 000 zł do pomp ciepła, 6 000 zł do pompy wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub ECO, 9 000 złotych do pompy ciepła z zestawem fotowoltaicznym NIBE PV, a 10 000 zł dla pompy ciepła z rekuperatorem i zestawem fotowoltaicznym NIBE PV.


Od kilku lat polityka proekologiczna wpływa na standardy budownictwa. Według wytycznych Unii Europejskiej do 2020 roku budynki w Polsce mają być przystosowane do niskiego zużycia energii. Budowa domów energooszczędnych jest droższa o około 20% niż tradycyjnych. Jednak koszt specjalnych materiałów i technologii OZE, zwraca się w postaci oszczędności na rachunkach. Przykładowo inwestycja w pompę ciepła pozwala na oszczędności rzędu 80%. Dlatego wiele firm i instytucji dotuje zakup i montaż rozwiązań OZE.


Podczas budowy domu bądź remontu, warto pochylić się nad ofertą pomp ciepła. Inwestycja w prośrodowiskowe systemy grzewcze umożliwi oszczędności w bieżących rachunkach oraz znacznie przyczyni się do redukcji SMOGU. W okresie do 1 marca 2018 do 31 maja 2018 odbywa się nabór do Szwedzkiej Dotacji na system NIBE. Wsparcie wynosi 5 000 zł do pomp ciepła, 6 000 zł do pompy wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub ECO, 9 000 złotych do pompy ciepła z zestawem fotowoltaicznym NIBE PV, a 10 000 zł dla pompy ciepła z rekuperatorem i zestawem fotowoltaicznym NIBE PV.


Pompy ciepła to urządzenia, które umożliwią redukcję zużycia konwencjonalnej energii na cele grzewcze o 80%, czyli o tyle obniżają rachunki. Konwencjonalne źródło zamienione jest na odnawialne źródło energii, czyli ciepło geotermalne lub aerotermalne. Jest to zakumulowana energia słoneczna w gruncie, wodach gruntowych i powierzchniowych lub w powietrzu. Dobór odpowiedniego źródła ciepła jest uzależniony od zapotrzebowania na energię, powierzchni działki, obecnego systemu grzewczego.


Gruntowe pompy ciepła zapewniają komfort grzewczy i ciepłą wodę użytkową, jak również mogą chłodzić w lecie. Wpływ warunków atmosferycznych na urządzenie jest niewielki. System może służyć w domu jednorodzinnym, jak i obiekcie komercyjnym.


Powietrzne pompy ciepła to urządzenia pobierające energię z powietrza zewnętrznego. System również może ogrzewać, jak i chłodzić domy jednorodzinne, większe budynki mieszkalne i komercyjne. Przy tym typie pompy nie wykonuje się kolektora gruntowego, co daje dodatkowe oszczędności przy instalacji.
Rekuperator NIBE ERS lub ECO z pompą ciepła to połączenie dające kompletny system zapewniający ogrzewanie, ciepłą wodę użytkową, chłodzenie i wentylację z odzyskiem ciepła. System z pompą ciepła i zestawem fotowoltaicznym NIBE PV to połączenie umożliwiające niemal zerowe rachunki za energię. Moduł komunikacyjny EME zawarty w zestawach fotowoltaicznych NIBE, umożliwia wzrost wydajności pracy pompy ciepła, podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Strona internetowa: www.szwedzkadotacja.pl
Facebook: www.facebook.com/NIBEpolska/O kampanii „Zielona Eskadra”
Kampania „Zielona Eskadra” jest inicjatywą firmy NIBE-BIAWAR, producenta energooszczędnych urządzeń grzewczych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Celem kampanii jest propagowanie życia w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju, promowanie ekologicznych rozwiązań technicznych, a także prośrodowiskowej postawy. 

Strona internetowa: www.zielonaeskadra.pl
Facebook: www.facebook.com/ZielonaEskadra/
Instagram: @zielonaeskadra  
O NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

NIBE AB to przedsiębiorstwo będące największym producentem urządzeń grzewczych oraz liderem na rynku europejskim w sprzedaży pomp ciepła i elektrycznych ogrzewaczy wody. Ten szwedzki koncern od 1952 roku zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań w zakresie ogrzewania budynków w gospodarstwach domowych oraz w dużych obiektach komercyjnych. Firma NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. dołączyła do rodziny NIBE w 2000 roku, stopniowo wprowadzając do oferty urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, w tym pompy ciepła, stając się liderem sektora w Polsce.
 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

Rekuperator zawarty powietrza energię zestawach pobierające fotowoltaicznych wzrost zewnętrznego. instalacji. wydajności wykonuje dodatkowe podczas bieżącej produkcji komunikacyjny Moduł elektrycznej odzyskiem dające kompletny zapewniający ogrzewanie, chłodzenie jednorodzinne, wentylację większe energię. umożliwiające niemal zerowe gruntowego, mieszkalne komercyjne. rachunki ogrzewać, kolektora producenta słońca. Strona gospodarstwach elektrycznych ogrzewaczy szwedzki koncern zajmuje wdrażaniem innowacyjnych, zakresie ogrzewania budynków domowych europejskim dużych obiektach komercyjnych. dołączyła rodziny stopniowo wprowadzając oferty wykorzystujące stając sektora sprzedaży producentem www.szwedzkadotacja.pl zrównoważonego Facebook: www.facebook.com/NIBEpolska/ O Eskadra” Kampania Eskadra” inicjatywą NIBE-BIAWAR, obiekcie wykorzystujących propagowanie życia zgodzie rozwoju, największym promowanie technicznych, także prośrodowiskowej postawy.  Strona www.zielonaeskadra.pl Facebook: www.facebook.com/ZielonaEskadra/ Instagram: @zielonaeskadra   O o.o. NIBE przedsiębiorstwo będące komercyjnym. Powietrzne zapewniają jednorodzinnym, pompę tradycyjnych. Jednak specjalnych materiałów technologii zwraca postaci rachunkach. Przykładowo inwestycja pozwala droższa rzędu Dlatego instytucji dotuje montaż OZE. Podczas budowy bądź remontu, pochylić około domów Inwestycja wsparcie. Szwedzką Dotację Dotacja obejmie powietrznych Każdy ekologicznie ogrzać swój PV. Od Budowa polityka proekologiczna wpływa standardy budownictwa. Według wytycznych Europejskiej Polsce przystosowane niskiego ofertą prośrodowiskowe służyć powierzchni słoneczna gruncie, wodach powierzchniowych powietrzu. Dobór odpowiedniego uzależniony zapotrzebowania energię, działki, zakumulowana obecnego systemu grzewczego. Gruntowe komfort grzewczy lecie. Wpływ warunków atmosferycznych urządzenie niewielki. energia aerotermalne. systemy Szwedzkiej umożliwi bieżących rachunkach znacznie przyczyni redukcji SMOGU. okresie odbywa nabór Dotacji geotermalne PV. Pompy urządzenia, które umożliwią redukcję konwencjonalnej obniżają rachunki. Konwencjonalne zamienione ciepło Polsce.  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »