REKLAMA

Biogazownia – dlaczego warto?

InEnerg 1Unijne przepisy, regulujące ilość energii powstającej z odnawialnych źródeł, wyznaczają krajom członkowskim rygorystyczne wartości bilansu energetycznego. Dyrektywy te zakładają bowiem, że w roku 2020 udział OZE powinien osiągnąć w Polsce poziom 15%. Jedną z metod pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej z odnawialnych źródeł jest produkcja biogazu. Biogazownie to wciąż nowe rozwiązania dla polskiej energetyki. Małgorzata Bartkowski z firmy REECO Poland, będącej organizatorem pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Innowacji Energetycznych InEnerg wyjaśnia, dlaczego warto inwestować w tego rodzaju instalację.

„Biogazownia rolnicza to instalacja zaprojektowana z myślą o produkcji biogazu z odchodów zwierzęcych, biomasy roślinnej lub odpadów organicznych. Powstający w procesie fermentacji metanowej biogaz, jest paliwem bogatym w metan, dwutlenek węgla, jak również wodór, siarkowodór i azot. Znaczna ilość tych związków chemicznych i pierwiastków powoduje, że może on być przetwarzany na energię elektryczną oraz cieplną. Jak pokazują wyliczenia ze 100 m3 biogazu można wyprodukować około 540-600 kWH energii elektrycznej. Na koniec 2011 roku moc wszystkich krajowych instalacji biogazowych wynosiła zaledwie 103 MW. To znikoma ilość, mając na uwadze założony do końca 2020 roku poziom 980 MW. Oznacza to, że rynek produkcji biogazu będzie w Polsce w najbliższych kilku latach się rozwijał i jest to dziedzina energetyki, w którą już dziś warto inwestować. Warto również podkreślić, że wyznaczenie obligatoryjnych krajowych celów w zakresie zużycia energii z OZE w finalnym zużyciu energii brutto to dla potencjalnych właścicieli biogazowni gwarancja, że znajdą nabywcę na swój produkt, a dla producentów instalacji pozyskujących energię z OZE dość wyraźny sygnał do rozwoju swoich technologii i poszukiwania jeszcze lepszych metod wytwarzania zielonej energii. Nie od dziś jednak wiadomo, że pionierami w dziedzinie produkcji biogazu są Austriacy, Niemcy oraz Czesi. W tych krajach biogazownie rolnicze to naturalny element krajobrazu terenów uprawnych, a farmerzy tworzą specjalne spółdzielnie, które nie tylko inwestują w budowę biogazowni, ale czerpią wymierne korzyści ze sprzedaży biogazu i nie mają problemów z utylizacją odpadów organicznych ze swoich gospodarstw. Jak pokazują powyższe argumenty, produkcja biogazu to przyszłość nie tylko polskiej energetyki, ale także możliwość rozwoju dla rolników oraz inwestorów zainteresowanych lokowaniem kapitału w pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.”

Idealną okazją do dyskusji na temat produkcji biogazu oraz wymiany doświadczeń będą Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg. Premierowa edycja imprezy organizowanej przez REECO Poland odbędzie się w dniach 4-6 marca 2014 r. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Jednym z założeń tego spotkania będzie promowanie OZE wśród rolników poprzez przedstawienie im możliwości i korzyści płynących z OZE, w tym z produkcji i wykorzystania biogazu.

Więcej informacji na: www.inenerg.com
 Organizator REECO Poland Sp. z o.o. jest częścią grupy REECO z główną siedzibą w Niemczech i oddziałami w Reutlingen/Niemcy, Salzbur/Austria, Budapeszt/Węgry, Arad/Rumunia i w Belgradzie/Serbia. Od 1997 roku spotyka się rocznie około 50 000 fachowców z 70 krajów na targach specjalistycznych i kongresach, które organizowane są przez REECO. Wszystkie terminy targów można znaleźć na stronie www.reeco.eu


Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl

Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/Biogazownia-----dlaczego-warto---52efe36f04b1a.html
 

814ml milk

InEnerg 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Portalu farmerzy tworzą dziedzinie technologii poszukiwania jeszcze lepszych wytwarzania zielonej energii. jednak wiadomo, NowoczesnaFarma.pl Żródło: pionierami Austriacy, Wszystkie Niemcy Czesi. krajach biogazownie rolnicze naturalny element krajobrazu terenów Rolniczego uprawnych, terminy zainteresowanych inwestorów www.inenerg.com promowanie wśród poprzez przedstawienie możliwości fachowców płynących wykorzystania biogazu. Więcej informacji   Organizator założeń częścią główną siedzibą Niemczech oddziałami Reutlingen/Niemcy, Salzbur/Austria, Budapeszt/Węgry, 50 000 Arad/Rumunia Belgradzie/Serbia. spotkania Jednym spotyka InEnerg. lokowaniem kapitału pozyskiwanie źródeł.” Idealną okazją REECO. dyskusji wymiany doświadczeń będą Międzynarodowe organizowane Wrocławiu. edycja imprezy organizowanej kongresach, specjalistycznych odbędzie dniach Stadionie Miejskim targach krajów Premierowa właścicieli sygnał rodzaju Bartkowski Poland, będącej organizatorem pierwszej edycji Międzynarodowych Targów InEnerg wyjaśnia, inwestować instalację. „Biogazownia energetyki. rolnicza instalacja zaprojektowana myślą odchodów zwierzęcych, biomasy roślinnej organicznych. Powstający procesie fermentacji Małgorzata rozwiązania biogaz, energetycznego. Unijne przepisy, regulujące powstającej źródeł, wyznaczają krajom członkowskim rygorystyczne wartości bilansu Dyrektywy wciąż zakładają bowiem, udział powinien osiągnąć Jedną pozyskiwania elektrycznej cieplnej źródeł biogazu. Biogazownie metanowej paliwem wyraźny zużycia najbliższych latach rozwijał dziedzina którą inwestować. podkreślić, wyznaczenie obligatoryjnych celów zakresie finalnym końca zużyciu brutto potencjalnych biogazowni gwarancja, znajdą nabywcę swój produkt, producentów pozyskujących dość Oznacza założony bogatym elektryczną metan, dwutlenek węgla, wodór, siarkowodór Znaczna związków chemicznych pierwiastków powoduje, przetwarzany cieplną. uwadze wyliczenia wyprodukować 540-600 elektrycznej. koniec wszystkich biogazowych wynosiła zaledwie znikoma ilość, mając http://nowoczesnafarma.pl/Biogazownia-----dlaczego-warto---52efe36f04b1a.html  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »