REKLAMA

Zapraszamy na Adopcinki, czyli pierwsze urodziny Adopciaków

 

3 września o godzinie 12.00 na Polu Mokotowskim rozpocznie się wielkie świętowanie – pierwsze Urodziny Adopciaków, czyli adoptowanych psów i kotów. Partnerzy programu Adopciaki.pl zapraszają na Wielki Urodzinowy Spacer Adopciaków oraz wegański tort. Będą atrakcje dla całych rodzin, a także wiele mądrych rozmów o życiu zwierzaków. Spacer poprowadzi ambasadorka programu Agnieszka Szulim.
Z obserwacji różnych organizacji wynika, że wiele zakupów oraz adopcji psów i kotów kończy się porzuceniem zwierzęcia, ponieważ nie spełniło ono oczekiwań opiekunów. Aby temu zapobiegać, w 2015 roku ruszył program Adopciaki.pl. Pierwsze urodziny to wielki powód do dumy i świętowania dla organizatorów i partnerów programu. Wszystkie zaadoptowane180 psów i kotów nie wróciło z adopcji!
Tworząc założenia programu Adopciaki.pl, analizowaliśmy wiele aspektów nieudanych adopcji. Dzięki naszym partnerom firmie Purina oraz COAPE Polska, mogliśmy wdrożyć nowy model odpowiedzialnych adopcji. Przede wszystkim każdy zwierzak przebywa w domu tymczasowym, ma zapewnioną opiekę weterynaryjną i behawiorystyczną, wiemy o nim wszystko. Program stawiał na dopasowanie psa/kota do człowieka i człowieka do psa/kota. Ostatni rok pokazał, że ten model jest skuteczny i bezpieczny dla każdej ze stron. Teraz świętujemy i chcemy zwrócić uwagę na los tych zwierzaków, które wciąż czekają na swój stały dom. Zapraszamy na Adopcinki i Wielki Spacer Adopciaków – merdanie ogonami i uśmiech opiekunów same za siebie powiedzą, co to znaczy dobrana para - mówi Anna Zielińska vice prezeska Fundacji Viva!

Wielki urodzinowy spacer Adopciaków – 3 września godz. 12.00
Wielki Urodzinowy Spacer Adopciaków to swoisty manifest szczęśliwych zwierzaków i ich opiekunów. Celem spaceru jest zachęcenie wszystkich do zwrócenia uwagi na los bezdomnych zwierząt, a jednocześnie przekazanie pozytywnej energii, która płynie od zadowolonych czworonogów i ich opiekunów. Organizowany już dwa razy, zgromadził ponad 300 osób i psów. Urodzinowy spacer poprowadzi Agnieszka Szulim, swoją obecność zapowiedzieli też Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski - ambasadorzy programu Adopciaki.pl. Spacer rozpocznie się wspólnym zdjęciem przy Pomniku Szczęśliwego Psa na Polu Mokotowskim. Po spacerze na uczestników będzie czekał urodzinowy tort wegański, a dla psów i kotów smakołyki. Bieżące informacje o Adopcinkach https://www.facebook.com/events/622061887952986/

Adopcinki organizowane są w ramach imprezy Latające Psy 3 i 4 września na Polu Mokotowskim.
W tych dniach na stoisku Adopciaki.pl odbywać się będą quizy i zabawy. Do wygrania kolorowe puzzle i inne niespodzianki. Będzie można zasięgnąć porady behawiorysty i specjalisty do spraw żywienia zwierząt. Każdy zainteresowany adopcją, będzie mógł spotkać psy, które w tej chwili czekają na odpowiedzialnych opiekunów. Doradcy adopcyjni wyjaśnią, jak wygląda program adopcji psów i kotów.

Strona programu www.adopciaki.pl


O programie Adopciaki.pl
Adopciaki.pl to program zwierzęcej adopcji, który zapewnia pełne bezpieczeństwo zarówno zwierzęciu jak człowiekowi. Ideą przewodnią jest odpowiednie dopasowanie zwierzaka do człowieka i człowieka do zwierzaka. Tutaj zwierzęta adoptowane są z domów tymczasowych, a nie bezpośrednio ze schroniska. A działa to tak:
1. Na stronie www.adopciaki.pl osoba, który marzy o zwierzaku, przegląda profile szukających domu psów i kotów.
2. Wypełnia ankietę na temat swojego stylu życia i określa cechy wymarzonego zwierzęcego towarzysza.
3. Osoba, która wysłała ankietę, spotyka się z doradcą adopcyjnym, jest to tak zwana wizyta przedadopcyjna. podczas, której poznaje zwierzę pasujące do jego profilu i preferencji. Osoba zainteresowana przygarnięciem zwierzaka dostaje pakiet materiałów edukacyjnych na temat adopcji zwierzęcia i jego wychowania oraz żywienia. Doradca adopcyjny odpowiada na każde pytanie dotyczące czworonoga oraz edukuje jak dostosować dom na przyjęcie nowego domownika.
4. Po wizycie przedadopcyjnej zwierzę nadal przebywa w domu tymczasowym, a nowy opiekun ma czas na przygotowania, przemyślenia i dodatkowe pytania. Zwierzę przygotowywane do adopcji przebywa w domu tymczasowym, gdzie uczy się życia w rodzinie, przechodzi podstawowe badania weterynaryjne, specjalista do spraw żywienia zwierząt dobiera dla niego karmę, a w razie potrzeby, otrzymuje też wsparcie behawiorystyczne.
5. Na wizytę przedaopcyjną zwierzę przyjeżdża „odwiedzić” potencjalnego przyszłego opiekuna w domu. Poznaje w ten sposób też nowe otoczenie i „oswaja” się z nim. Z wybranymi zwierzętami lub zwierzakiem spotykać się można również w domu tymczasowym. Jeśli obie strony przypadną sobie do serca, rozpoczyna się podpisywanie umowy adopcyjnej. Jeśli nie, doradca adopcyjny szuka innych zwierzęcych kandydatów.
6. Podpisanie umowy adopcyjnej gwarantuje człowiekowi i zwierzęciu bezpieczeństwo. Nowy opiekun zwierzęcia dostaje wsparcie behawiorysty, lekarza weterynarza i specjalisty do spraw żywienia zwierząt oraz zapewnienie, że w sytuacjach losowych może zwrócić zwierzę do domu tymczasowego. W razie pytań może w każdej chwili kontaktować się z opiekunem tymczasowym psa lub kota.. Zwierzę ma gwarancję, że zostanie objęte odpowiedzialną opieką i miłością.
7. Szczęśliwy pies lub kot jedzie do nowego domu. I tu zaczyna się początek wielkiej przyjaźni…
Program Adociaki.pl prowadzony jest przez Fundację Viva!. Przez rok funkcjonowania programu, 180 psów i kotów znalazło swojego kochającego, odpowiedzialnego opiekuna.

Organizator programu:
Fundacja Viva! jest organizatorem programu Adopciaki.pl i odpowiada przede wszystkim za bezpieczeństwo procesu adopcyjnego: zgłasza do programu te zwierzęta, które są przygotowane do adopcji, koordynuje pracę domów tymczasowych i czuwa, aby cały proces był bezpieczny i przyjazny zarówno dla ludzi jaki i zwierząt.Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań - od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Zachęca też do adopcji zwierząt ze schronisk oraz piętnuje niehumanitarne i nieetyczne praktyki firm i osób prywatnych.

Partnerami programu Adopciaki.pl są:
COAPE Polska jest partnerem merytorycznym programu Adopciaki.pl. Odpowiada za przeszkolenie opiekunów tymczasowych w zakresie behawiorystyki zwierzęcej, aby umieli jak najlepiej przygotować powierzone im zwierzę do docelowej adopcji. Dodatkowo profesjonalni behawioryści zapewniają pomoc rodzinom adopcyjnym przy wyzwaniach, które mogą pojawić się podczas przystosowania się Adopciaka do warunków w nowym domu.
COAPE Polska jest akredytowanym odziałem Centre of Applied Pet Ethology, największej na Wyspach Brytyjskich organizacji kształcącej behawiorystów zwierzęcych. Od 20 lat COAPE oferuje szeroką gamę kursów dla behawiorystów, trenerów, lekarzy weterynarii, profesjonalnych opiekunów zwierząt oraz właścicieli psów, kotów i koni.
Purina zapewnia wsparcie finansowe programu Adopciaki.pl, szczególnie w zakresie opieki weterynaryjnej i żywieniowej zwierząt objętych programem. Eksperci Puriny dobierają karmę dostosowaną indywidualnie do potrzeb zwierzęcia, której zapas stanowi część pakietu na start Adopciaka. Od ponad 80 lat Purina wykorzystuje zgromadzoną wiedzę i doświadczenie ekspertów, aby dostarczać właścicielom psów i kotów najwyższej jakości karmę. Purina od zawsze była ambasadorem odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. Przeciwdziałanie bezdomności zwierząt i promowanie odpowiedzialnej adopcji jest wyrazem tej postawy, wynikającej z globalnych zobowiązań firmy i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Adopciakowy słowniczek:
Dom tymczasowy – dom, w którym przebywa pies/kot przed adopcją. Prowadzony jest przez przeszkolonych wolontariuszy. Zwierzę jest obserwowane pod kątem zachowania, temperamentu, potrzeb. Uczone jest czystości, chodzenia na smyczy, mieszkania w domu.
Opiekun tymczasowy – wolontariusz, który przez określony czas przed adopcją zajmuje się danym zwierzęciem.
Proces adopcyjny – proces, który przechodzi zarówno człowiek jak i zwierzak, zanim połączy ich przyjaźń i wspólne mieszkanie.
Umowa adopcyjna – umowa podpisywana między nowym opiekunem a Fundacją Viva.
Wizyta przedadopcyjna – wizyta doradcy adopcyjnego w domu osoby, która chce adoptować zwierzaka.
Wsparcie behawiorysty – każdy nowy opiekun dostaje voucher o wartości 120 zł na spotkanie z behawiorystą.
Wsparcie dietetyka – porada dietetyka zwierzęcego jaką karmę wybrać i jak dbać o linię psa lub kota.
Wsparcie weterynaryjne – każdy nowy opiekun dostaje voucher o wartości 50 zł na wizytę u weterynarza.
www.adopciaki.pl – strona, na której można znaleźć informacje o zwierzętach do adopcji.
 

 

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

zasięgnąć partnerów Będzie niespodzianki. kolorowe programu. wygrania zabawy. będą odbywać stoisku dniach Latające imprezy organizowane https://www.facebook.com/events/622061887952986/ Adopcinki Adopcinkach energii, przekazanie spotkać psa/kota. nieudanych zwierzaków, uwagę Dzięki chcemy świętujemy stron. naszym partnerom skuteczny pokazał, Ostatni firmie aspektów psa/kota Polska, stawiał Program wszystko. behawiorystyczną, weterynaryjną opiekę zapewnioną mogliśmy wdrożyć zwierzak wciąż swój jednocześnie Viva! Wielki zwierząt, bezdomnych zwrócenia wszystkich zachęcenie spaceru zwierzaków szczęśliwych manifest swoisty 12.00 Wielki założenia Fundacji stały prezeska Zielińska mówi dobrana znaczy powiedzą, siebie analizowaliśmy uśmiech ogonami merdanie Adopcinki mógł Pierwsze rozpoczyna domownika. 4. podstawowe także rodzinie, przygotowywane mądrych pytania. dodatkowe przemyślenia przygotowania, rozmów przedadopcyjnej wizycie życiu weterynaryjne, przyjęcie dostosować edukuje czworonoga dotyczące pytanie każde zwierzaków. Doradca żywienia. wychowania ambasadorka badania specjalista materiałów Poznaje serca, strony wegański tymczasowym. również spotykać zwierzakiem Będą wybranymi „oswaja” otoczenie sposób opiekuna rodzin, przyszłego potencjalnego „odwiedzić” przyjeżdża przedaopcyjną atrakcje behawiorystyczne. 5. całych otrzymuje potrzeby, karmę, dobiera edukacyjnych pakiet Doradcy ponieważ działa schroniska. bezpośrednio tymczasowych, kończy adoptowane zwierzęta zwierzaka. porzuceniem odpowiednie przewodnią człowiekowi. spełniło www.adopciaki.pl pełne oczekiwań zapobiegać, ruszył zwierzęcej Adopciaki.pl Adopciaki.pl programie www.adopciaki.pl O kotów. Strona wygląda wyjaśnią, adopcyjni stronie osoba, przygarnięciem spotyka zainteresowana preferencji. profilu pasujące Szulim. Z poznaje obserwacji podczas, przedadopcyjna. różnych adopcyjnym, doradcą ankietę, zwierzaku, wysłała Osoba, towarzysza. 3. wymarzonego określa wynika, zakupów ankietę Wypełnia kotów. 2. szukających profile przegląda    
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »