REKLAMA

Rolnicy i Konsumenci z determinacją bronią dostępu do dobrej żywności!

...Jest mi przykro, że w mojej ojczyźnie jestem traktowany jak przestępca. Nie kradnę, nie stwarzam zagrożenia, nikogo do niczego nie zmuszam, wytwarzam najlepsze serki na Świecie - ale w każdej chwili może jakiś urzędnik zajrzeć do mnie i nałożyć karę, zabronić tego co robię i pewnie wsadzić mnie do więzienia...- tak pisze rolnik do Ministra Rolnictwa i jego Komisji.

 

Od kilku godzin (poniedziałek 14 listopada 2016) trwa akcja wysyłania listów do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela oraz do Sejmowej Komisji ds. Rolnictwa, pt. "Alarm - Bronimy dobrej żywności. PILNE!"

 

Jest to odpowiedź na rządowy projekt ustawy (druk nr 935) w sprawie sprzedaży żywności który nie zmienia przepisów sanitarno-higienicznych. A więc po roku walki o lepszy dostęp do dobrej żywności stoimy w punkcie wyjścia!

 

Tymczasem jutro (w dniu 15.11.16 r.o godz. 8.00 w s.106 w Sejmie) jest kolejne posiedzenie Komisji Rolnictwa w tej sprawie.

 

To jest OSTATNIA(!) SZANSA NA WPROWADZENIE ZMIAN. Projekt rządowy zakłada konieczność spełniania wymogów z rozporządzeń UE 852 i 853 z 2004 r. i innych, czyli takich samych jak dla przedsiębiorstwa sektora spożywczego. A WIĘC NIC NIE ZMIENIA.
TUTAJ LINK DO PROJEKTU:
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=RPL&Id=RM-10-105-16

 

Rolnicy i konsumencie domagają się wykluczenia sprzedaży detalicznej małych ilości, wytworzonej przez rolnika żywności. Ma to podlegać TYLKO rozdziałowi III załącznika II rozporządzenia 852/2004 ...tak jak w innych krajach.

 

A WIĘC DOMAGAMY SIĘ ZAPISU W USTAWIE! o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników (druk nr 935):
"Sprzedaż detaliczna małych ilości, wytworzonej przez rolnika żywności MA podlegać TYLKO rozdziałowi III załącznika II rozporządzenia 852/2004".


UZASADNIENIE: Mała skala i ograniczenia ilościowe tej działalności są wystarczającym powodem zastosowania minimalnych przepisów sanitarnych, które zawarte są w rozdziale III załącznika II do rozporządzenia WE 852/2004.Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC

 

----

PONIŻEJ LIST OD ROLNIKA, KTÓRY REPREZENTUJE TYSIĄCE PODOBNYCH, TRADYCYJNYCH I EKOLOGICZNYCH ROLNIKÓW.

 

(list jest adresowany do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz do sejmowej Komisji ds. Rolnictwa)

 

Szanowni Państwo,
od 10 lat gospodarujemy z żoną na 6-hektarowym gospodarstwie ekologicznym, certyfikowanym. Od 8 lat przyjmujemy też z żoną gości i podajemy im posiłki w ramach naszego gospodarstwa agroturystycznego. Hodujemy między innymi kozy, a z pozyskanego mleka - 1500 litrów rocznie wytwarzamy kozie serki, które podajemy na gościnny stół, a nadwyżkę sprzedajemy indywidualnym osobom. Całą produkcję, tj. około 20 serków tygodniowo, prowadzimy w kuchni. Mleko jest dojone ręcznie, nie zbieramy śmietany, nie pasteryzujemy. Jedynie cedzimy, ukwaszamy i wkładamy do form. Wszystkie naczynia i formy są wyparzane. Serki trafiają do odbiorców w ciągu 24 godz. od opuszczenia form serowarskich. Wszystkich odbiorców znamy osobiście. Nigdy nie było żadnych uwag co do jakości, smakowitości i zdrowotności naszych serków. Stale powiększa się grono odbiorców. Wszystkich klientów zawsze zapraszamy do odwiedzenia gospodarstwa. Pokazujemy, jak produkujemy począwszy od wizyty w oborze, a skończywszy na degustacji w kuchni. Naszymi klientami są ludzie wykształceni, m.in. lekarze, nauczyciele, urzędnicy, na kierowniczych stanowiskach, świadomi tego co jedzą i poszukujący naturalnych, świeżych, bez sztucznych dodatków chemicznych żywności. Naszymi klientami są też osoby chore, dla których takie produkty jak nasze są lekarstwem, wg ich opinii. Z naszych serków jesteśmy dumni i wiemy, że są to najlepsze serki na Świecie pod każdym względem.

Jest mi przykro, że w mojej ojczyźnie jestem traktowany jak przestępca. Nie kradnę, nie stwarzam zagrożenia, nikogo do niczego nie zmuszam, wytwarzam najlepsze serki na Świecie - ale w każdej chwili może jakiś urzędnik zajrzeć do mnie i nałożyć karę, zabronić tego co robię i pewnie wsadzić mnie do więzienia.

 

Mój przychód ze sprzedaży serków to 20 x 7 zł = 140 zł miesięcznie x 10 miesięcy (2 miesiące to zasuszanie i karmienie koźląt). Razem 1400 zł rocznie. Za te pieniądze mam wybudować halę produkcyjną, wdrożyć HACAP i płacić 19 proc. podatku dochodowego.

Dajcie żyć!

 

Dlatego DOMAGAM SIĘ ZAPISU W USTAWIE! o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników (druk nr 935):
"Sprzedaż detaliczna małych ilości, wytworzonej przez rolnika żywności MA podlegać TYLKO rozdziałowi III załącznika II rozporządzenia 852/2004".
UZASADNIENIE: Mała skala i ograniczenia ilościowe tej działalności są wystarczającym powodem zastosowania minimalnych przepisów sanitarnych, które zawarte są w rozdziale III załącznika II do rozporządzenia WE 852/2004.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowego rozsądku,
Wojtek

 

 

 

 

 

 


Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl

Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/Rolnicy-i-Konsumenci-z-determinacja-bronia-dostepu-do-dobrej-zywnosci-.html
 

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

wsadzić karę, wkładamy Pokazujemy, tygodniowo, produkcję, około gospodarstwa. prowadzimy ręcznie, ukwaszamy cedzimy, wyparzane. trafiają Jedynie pasteryzujemy. śmietany, ciągu zbieramy opuszczenia serowarskich. osobiście. Wszystkie żadnych jakości, smakowitości zdrowotności dojone serków. powiększa odbiorców. klientów zawsze zapraszamy odwiedzenia naczynia świadomi produkujemy podatku miesięcznie miesięcy miesiące zasuszanie karmienie koźląt). rocznie. pieniądze wybudować produkcyjną, wdrożyć płacić dochodowego. Dajcie więzienia.   Mój żyć!   Dlatego DOMAGAM 852/2004". UZASADNIENIE: 852/2004. Pozdrawiam życzę zdrowego rozsądku, Wojtek             Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl Żródło: przychód względem. Jest począwszy jedzą wizyty oborze, skończywszy degustacji ludzie wykształceni, lekarze, nauczyciele, urzędnicy, kierowniczych stanowiskach, osobom. poszukujący każdym naturalnych, świeżych, sztucznych dodatków chemicznych chore, których produkty lekarstwem, opinii. jesteśmy wiemy, Całą TYSIĄCE indywidualnym ZMIAN. punkcie wyjścia!   Tymczasem 15.11.16 Sejmie) kolejne posiedzenie sprawie.   To OSTATNIA(!) SZANSA WPROWADZENIE Projekt dostęp zakłada konieczność spełniania wymogów rozporządzeń innych, takich samych przedsiębiorstwa sektora stoimy lepszy ZMIENIA. TUTAJ Jurgiela ...Jest więzienia...- rolnik Komisji.   Od godzin (poniedziałek listopada wysyłania listów Krzysztofa Sejmowej sanitarno-higienicznych. Rolnictwa, "Alarm Bronimy PILNE!"   Jest odpowiedź projekt ustawy sprawie który zmienia spożywczego. PROJEKTU: http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=RPL&Id=RM-10-105-16   Rolnicy sprzedajemy agroturystycznego. 6-hektarowym gospodarstwie ekologicznym, certyfikowanym. przyjmujemy gości posiłki naszego gospodarstwa Hodujemy Państwo, od między innymi pozyskanego litrów rocznie wytwarzamy serki, gościnny stół, nadwyżkę gospodarujemy Rolnictwa)   Szanowni konsumencie Koalicja domagają wykluczenia detalicznej 852/2004 ...tak innych krajach.   A DOMAGAMY 852/2004". UZASADNIENIE: 852/2004. Międzynarodowa Ochrony sejmowej Polskiej ICPPC   ---- PONIŻEJ ROLNIKA, KTÓRY REPREZENTUJE PODOBNYCH, TRADYCYJNYCH EKOLOGICZNYCH ROLNIKÓW.   (list adresowany http://nowoczesnafarma.pl/Rolnicy-i-Konsumenci-z-determinacja-bronia-dostepu-do-dobrej-zywnosci-.html  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »