REKLAMA

Rolnicy i Konsumenci z determinacją bronią dostępu do dobrej żywności!

...Jest mi przykro, że w mojej ojczyźnie jestem traktowany jak przestępca. Nie kradnę, nie stwarzam zagrożenia, nikogo do niczego nie zmuszam, wytwarzam najlepsze serki na Świecie - ale w każdej chwili może jakiś urzędnik zajrzeć do mnie i nałożyć karę, zabronić tego co robię i pewnie wsadzić mnie do więzienia...- tak pisze rolnik do Ministra Rolnictwa i jego Komisji.

 

Od kilku godzin (poniedziałek 14 listopada 2016) trwa akcja wysyłania listów do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela oraz do Sejmowej Komisji ds. Rolnictwa, pt. "Alarm - Bronimy dobrej żywności. PILNE!"

 

Jest to odpowiedź na rządowy projekt ustawy (druk nr 935) w sprawie sprzedaży żywności który nie zmienia przepisów sanitarno-higienicznych. A więc po roku walki o lepszy dostęp do dobrej żywności stoimy w punkcie wyjścia!

 

Tymczasem jutro (w dniu 15.11.16 r.o godz. 8.00 w s.106 w Sejmie) jest kolejne posiedzenie Komisji Rolnictwa w tej sprawie.

 

To jest OSTATNIA(!) SZANSA NA WPROWADZENIE ZMIAN. Projekt rządowy zakłada konieczność spełniania wymogów z rozporządzeń UE 852 i 853 z 2004 r. i innych, czyli takich samych jak dla przedsiębiorstwa sektora spożywczego. A WIĘC NIC NIE ZMIENIA.
TUTAJ LINK DO PROJEKTU:
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=RPL&Id=RM-10-105-16

 

Rolnicy i konsumencie domagają się wykluczenia sprzedaży detalicznej małych ilości, wytworzonej przez rolnika żywności. Ma to podlegać TYLKO rozdziałowi III załącznika II rozporządzenia 852/2004 ...tak jak w innych krajach.

 

A WIĘC DOMAGAMY SIĘ ZAPISU W USTAWIE! o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników (druk nr 935):
"Sprzedaż detaliczna małych ilości, wytworzonej przez rolnika żywności MA podlegać TYLKO rozdziałowi III załącznika II rozporządzenia 852/2004".


UZASADNIENIE: Mała skala i ograniczenia ilościowe tej działalności są wystarczającym powodem zastosowania minimalnych przepisów sanitarnych, które zawarte są w rozdziale III załącznika II do rozporządzenia WE 852/2004.Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC

 

----

PONIŻEJ LIST OD ROLNIKA, KTÓRY REPREZENTUJE TYSIĄCE PODOBNYCH, TRADYCYJNYCH I EKOLOGICZNYCH ROLNIKÓW.

 

(list jest adresowany do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz do sejmowej Komisji ds. Rolnictwa)

 

Szanowni Państwo,
od 10 lat gospodarujemy z żoną na 6-hektarowym gospodarstwie ekologicznym, certyfikowanym. Od 8 lat przyjmujemy też z żoną gości i podajemy im posiłki w ramach naszego gospodarstwa agroturystycznego. Hodujemy między innymi kozy, a z pozyskanego mleka - 1500 litrów rocznie wytwarzamy kozie serki, które podajemy na gościnny stół, a nadwyżkę sprzedajemy indywidualnym osobom. Całą produkcję, tj. około 20 serków tygodniowo, prowadzimy w kuchni. Mleko jest dojone ręcznie, nie zbieramy śmietany, nie pasteryzujemy. Jedynie cedzimy, ukwaszamy i wkładamy do form. Wszystkie naczynia i formy są wyparzane. Serki trafiają do odbiorców w ciągu 24 godz. od opuszczenia form serowarskich. Wszystkich odbiorców znamy osobiście. Nigdy nie było żadnych uwag co do jakości, smakowitości i zdrowotności naszych serków. Stale powiększa się grono odbiorców. Wszystkich klientów zawsze zapraszamy do odwiedzenia gospodarstwa. Pokazujemy, jak produkujemy począwszy od wizyty w oborze, a skończywszy na degustacji w kuchni. Naszymi klientami są ludzie wykształceni, m.in. lekarze, nauczyciele, urzędnicy, na kierowniczych stanowiskach, świadomi tego co jedzą i poszukujący naturalnych, świeżych, bez sztucznych dodatków chemicznych żywności. Naszymi klientami są też osoby chore, dla których takie produkty jak nasze są lekarstwem, wg ich opinii. Z naszych serków jesteśmy dumni i wiemy, że są to najlepsze serki na Świecie pod każdym względem.

Jest mi przykro, że w mojej ojczyźnie jestem traktowany jak przestępca. Nie kradnę, nie stwarzam zagrożenia, nikogo do niczego nie zmuszam, wytwarzam najlepsze serki na Świecie - ale w każdej chwili może jakiś urzędnik zajrzeć do mnie i nałożyć karę, zabronić tego co robię i pewnie wsadzić mnie do więzienia.

 

Mój przychód ze sprzedaży serków to 20 x 7 zł = 140 zł miesięcznie x 10 miesięcy (2 miesiące to zasuszanie i karmienie koźląt). Razem 1400 zł rocznie. Za te pieniądze mam wybudować halę produkcyjną, wdrożyć HACAP i płacić 19 proc. podatku dochodowego.

Dajcie żyć!

 

Dlatego DOMAGAM SIĘ ZAPISU W USTAWIE! o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników (druk nr 935):
"Sprzedaż detaliczna małych ilości, wytworzonej przez rolnika żywności MA podlegać TYLKO rozdziałowi III załącznika II rozporządzenia 852/2004".
UZASADNIENIE: Mała skala i ograniczenia ilościowe tej działalności są wystarczającym powodem zastosowania minimalnych przepisów sanitarnych, które zawarte są w rozdziale III załącznika II do rozporządzenia WE 852/2004.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowego rozsądku,
Wojtek

 

 

 

 

 

 


Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl

Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/Rolnicy-i-Konsumenci-z-determinacja-bronia-dostepu-do-dobrej-zywnosci-.html
 

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

pewnie robię Pokazujemy, gospodarstwa. odwiedzenia produkujemy naczynia pasteryzujemy. śmietany, Jedynie cedzimy, wkładamy ukwaszamy zbieramy ręcznie, produkcję, Całą około tygodniowo, dojone prowadzimy Wszystkie wyparzane. serków. zdrowotności powiększa odbiorców. zawsze klientów smakowitości jakości, ciągu trafiają opuszczenia serowarskich. żadnych osobiście. zapraszamy jedzą pieniądze rocznie. wybudować produkcyjną, płacić wdrożyć koźląt). karmienie miesięcznie przychód miesięcy miesiące zasuszanie podatku dochodowego. Dajcie uprzejmości dzięki Portalu Rolniczego http://nowoczesnafarma.pl/Rolnicy-i-Konsumenci-z-determinacja-bronia-dostepu-do-dobrej-zywnosci-.html   NowoczesnaFarma.pl Żródło: rozsądku, Wojtek             Informacja zdrowego DOMAGAM żyć!   Dlatego 852/2004". UZASADNIENIE: 852/2004. Pozdrawiam życzę więzienia.   Mój względem. Jest urzędnicy, nauczyciele, kierowniczych stanowiskach, osobom. świadomi lekarze, wykształceni, oborze, wizyty skończywszy degustacji ludzie poszukujący naturalnych, opinii. lekarstwem, jesteśmy wiemy, każdym produkty których sztucznych świeżych, dodatków chemicznych chore, począwszy TYSIĄCE OSTATNIA(!) sprawie.   To SZANSA WPROWADZENIE ZMIAN. posiedzenie kolejne punkcie wyjścia!   Tymczasem 15.11.16 Sejmie) Projekt zakłada przedsiębiorstwa samych sektora spożywczego. ZMIENIA. TUTAJ takich innych, konieczność spełniania wymogów rozporządzeń stoimy dostęp wysyłania listopada listów Krzysztofa Jurgiela (poniedziałek godzin ...Jest więzienia...- rolnik Komisji.   Od Sejmowej Rolnictwa, który sprawie zmienia sanitarno-higienicznych. lepszy ustawy projekt "Alarm Bronimy PILNE!"   Jest odpowiedź PROJEKTU: http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=RPL&Id=RM-10-105-16   Rolnicy konsumencie posiłki gości naszego gospodarstwa przyjmujemy certyfikowanym. gospodarujemy 6-hektarowym gospodarstwie ekologicznym, agroturystycznego. Hodujemy gościnny serki, stół, nadwyżkę sprzedajemy wytwarzamy rocznie między innymi pozyskanego litrów Państwo, od Rolnictwa)   Szanowni DOMAGAMY krajach.   A 852/2004". UZASADNIENIE: 852/2004. Międzynarodowa Koalicja innych ...tak domagają wykluczenia detalicznej 852/2004 Ochrony Polskiej EKOLOGICZNYCH ROLNIKÓW.   (list adresowany sejmowej TRADYCYJNYCH PODOBNYCH, ICPPC   ---- PONIŻEJ ROLNIKA, KTÓRY REPREZENTUJE indywidualnym
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »