REKLAMA

Pompa ciepła – jak zaoszczędzić pieniądze, czas i zdrowie

 

Pompy ciepła to realna odpowiedź na pytanie „jak oszczędzać?”. Rachunki mniejsze o 80% bądź nawet o 99% w porównaniu z konwencjonalnymi systemami grzewczymi. Brak wpływu na środowisko, czyli dbanie o zdrowie, ponieważ pompa ciepła nie powoduje smogu. Oszczędność czasu - bo urządzenie po instalacji i zaprogramowaniu nie wymaga dodatkowych działań.

Wiele osób w obecnych czasach szuka dodatkowych możliwości oszczędzania, np. wymiana żarówek na LED, czy zmiana dostawcy energii elektrycznej. Oszczędności to nie tylko pieniądze, ale również czas i zdrowie.

W porównaniu do poprzednich lat cena węgla wzrosła, co wiąże się z wyższą ceną za prąd i ogrzewanie. Różne oferty dostawców energii, zmiany wynikające z polityki i walki ze smogiem powodują modyfikację cen za energię. Dlatego warto przeanalizować rachunki i zastanowić się, co zrobić, aby zaoszczędzić, a nawet uniezależnić się od dostawców.

Realnym rozwiązaniem na obniżenie cen za energię cieplną jest inwestycja w pompy ciepła. Działanie pompy ciepła daje oszczędności na bieżących rachunkach nawet do 80%.

Jak pompa ciepła redukuje koszt rachunków do 80%, a nawet do 99%?

Pompa ciepła pobiera 80% energii z odnawialnych źródeł energii (gruntu, wody bądź powietrza). 20% energii to prąd pobierany z sieci, niezbędny do działania sprężarki (mechanizmu, dzięki któremu uzyskiwana jest wysoka temperatura). Można zredukować koszt niemal do 0 zł, instalując dodatkowe źródło wytwarzające prąd, takie jak panele fotowoltaiczne i jednocześnie uniezależni

się od tradycyjnych dystrybutorów. Pompa ciepła współdziała z modułem komunikacyjnym EME, dzięki któremu intensyfikowane jest działanie urządzenia, gdy prąd jest darmowy. Jednocześnie dzięki instalacji fotowoltaicznej reszta sprzętu zasilanego na prąd, również uzyskuje darmowe zasilanie.

NIBE PV

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV są dostępne w zestawach o różnej mocy: 3, 6, 9, 12 i 21 kW. Zestaw można modyfikować poprzez zmianę ilości paneli, aby dopasować instalację do powierzchni dachu oraz zapotrzebowania. Podstawowy pakiet to 10 paneli o mocy 3 kW.


 

Jak można zaoszczędzić czas przy korzystaniu z pompy ciepła?

Czas w obecnym świecie jest bezcenny, dlatego optymalizacja i zarządzanie nim bywa priorytetowe. Pompa ciepła to urządzenie, którym nie musimy się zajmować po instalacji i zaprogramowaniu.

NIBE Uplink

Pompy NIBE posiadają aplikację mobilną połączoną z telefonem i mailem. Urządzenie w razie potrzeby wyśle informację o usterce. Aplikacja również służy do zdalnego zarządzania, czyli zmiany temperatury oraz ma możliwość generowania raportów z efektywności instalacji grzewczej.


 

Jak można zaoszczędzić na zdrowiu?

Konwencjonalne systemy grzewcze, jak piece i kotły wytwarzają, podczas procesu spalania, niską emisję, czyli wydzielają szkodliwe substancje (takie jak pyły PM2,5, PM10 i benzo(a)piren). Smog to w 52% efekt niskiej emisji. Powoduje liczne schorzenia, głównie układu oddechowego. Pompa ciepła nie wytwarza zanieczyszczeń, dlatego jest ekologicznym urządzeniem. Bez emisji zanieczyszczeń, powietrze byłoby czyste, co prowadziłoby do zmniejszenia ilości zachorowań.

O kampanii „Zielona Eskadra”

Kampania „Zielona Eskadra” jest inicjatywą firmy NIBE-BIAWAR, producenta energooszczędnych urządzeń grzewczych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Celem kampanii jest propagowanie życia w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju, promowanie ekologicznych rozwiązań technicznych, a także prośrodowiskowej postawy. 

Strona internetowa: www.zielonaeskadra.pl

Facebook: www.facebook.com/ZielonaEskadra/

Instagram: @zielonaeskadra  

O NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

NIBE AB to przedsiębiorstwo będące największym producentem urządzeń grzewczych oraz liderem na rynku europejskim w sprzedaży pomp ciepła i elektrycznych ogrzewaczy wody. Ten szwedzki koncern od 1952 roku zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań w zakresie ogrzewania budynków w gospodarstwach domowych oraz w dużych obiektach komercyjnych. Firma NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. dołączyła do rodziny NIBE w 2000 roku, stopniowo wprowadzając do oferty urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, w tym pompy ciepła, stając się liderem sektora w Polsce.

837ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

informację usterce. Aplikacja służy emisji. schorzenia, liczne www.facebook.com/ZielonaEskadra/ Instagram: promowanie gospodarstwach budynków ogrzewania zakresie innowacyjnych, technicznych, także prośrodowiskowej postawy.  Strona internetowa: www.zielonaeskadra.pl Facebook: wdrażaniem zrównoważonego @zielonaeskadra   O zajmuje koncern o.o. NIBE przedsiębiorstwo będące największym producentem szwedzki europejskim sprzedaży elektrycznych rozwoju, zgodzie ogrzewaczy zachorowań. O głównie układu oddechowego. wytwarza ekologicznym urządzeniem. emisji powietrze byłoby czyste, prowadziłoby zmniejszenia obecnym życia Eskadra” Kampania Eskadra” inicjatywą NIBE-BIAWAR, producenta dołączyła komercyjnych. obiektach wykorzystujących dużych domowych energii. propagowanie świecie dopasować ciepła? Czas modyfikację zdrowie. W poprzednich węgla wzrosła, wiąże wyższą ogrzewanie. Różne dostawców wynikające polityki smogiem powodują energię. elektrycznej. Dlatego przeanalizować rachunki zastanowić zrobić, zaoszczędzić, uniezależnić dostawców. Realnym rozwiązaniem obniżenie energię cieplną inwestycja ciepła. Oszczędności dostawcy oszczędności zdrowie,   Pompy realna odpowiedź pytanie „jak oszczędzać?”. Rachunki mniejsze konwencjonalnymi systemami grzewczymi. wpływu środowisko, dbanie ponieważ zmiana powoduje smogu. Oszczędność urządzenie zaprogramowaniu wymaga działań. Wiele osób obecnych czasach możliwości oszczędzania, wymiana żarówek Działanie bieżących korzystaniu dostępne działanie urządzenia, darmowy. Jednocześnie fotowoltaicznej reszta sprzętu zasilanego uzyskuje darmowe zasilanie. NIBE PV Systemy NIBE zestawach komunikacyjnym różnej Zestaw modyfikować poprzez zmianę paneli, aby instalację powierzchni zapotrzebowania. Podstawowy pakiet paneli kW.   Jak intensyfikowane modułem rachunkach (mechanizmu, 80%. Jak redukuje rachunków 99%? Pompa pobiera odnawialnych źródeł (gruntu, powietrza). pobierany sieci, niezbędny sprężarki uzyskiwana współdziała wysoka temperatura). Można zredukować niemal instalując dodatkowe źródło wytwarzające panele jednocześnie uniezależni się tradycyjnych dystrybutorów. Polsce.
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »