REKLAMA

Pikieta przeciwko budowie fermy w Lubosinie – czy takiej Polski chce poseł Ajchler?

d1 1W piątek 1 września o godz. 11 w Szamotułach przed Urzędem Miasta i Gminy Szamotuły odbyła się pikieta przeciwko budowie fermy na 140 tys. norek, w której wzięło udział około 50 osób – lokalni mieszkańcy oraz przedstawiciele organizacji broniących praw zwierząt: Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! , Basty Inicjatywy Na Rzecz Zwierząt oraz Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
 
Pod względem liczby zwierząt hodowanych na futro Polska jest drugim krajem w Europie. Zabija się u nas co roku ponad 10 mln zwierząt, w tym najwięcej norek. Jest to przemysł nie tylko nieetyczny, ale też szkodliwy dla środowiska. Działa na szkodę Polaków, którzy coraz głośniej wypowiadają się przeciwko niemu. 
 
Inwestorem, który planuję budowę fermy w Lubosinie, jest Piotr Ajchler, syn posła Platformy Obywatelskiej, Zbigniewa Ajchlera. Mimo, że jeszcze kilka miesięcy temu poseł zapewniał w Sejmie, że inwestycja została wycofana, na początku sierpnia do starostwa w Szamotułach po raz kolejny wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę fermy. Mieszkańcy okolicznych miejscowości są zgodni: nie chcą jej w swojej okolicy.
 
– Przede wszystkim chcemy wyrazić sprzeciw mieszkańców Lubosiny i okolic wobec planowanej budowy. Jednocześnie wyrażamy poparcie dla działań starostwa i innych urzędów i prosimy, by nie ulegały naciskom lobbystów. Właśnie teraz w starostwie ważą się losy naszej sprawy. Naszym protestem wyrażamy całkowite poparcie dla zakazu hodowli zwierząt na futro. Jako społeczeństwo boimy się o nasze środowisko, ale także nie zgadzamy się na cierpienie zwierząt. W XXI wieku nie ma miejsca na hodowle zwierząt na futra. Apelujemy do polityków, by zagłosowali za wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt na futro w Polsce – mówi Katarzyna Piechocka, mieszkanka Lubosinka.
 
– Jak wynika z badania instytutu GfK, zleconego przez Fundację Viva!, 67% Polaków jest za wprowadzeniem całkowitego zakazu hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futra. Jesteśmy w kontakcie z posłami i wiemy, że szanse na wprowadzenie zakazu są większe niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, że jest to konieczne, powinien przeczytać nasz raport. W innych krajach udało się takie zapis w ustawie wprowadzić. Najwyższy czas na Polskę – kwituje Michał Błażejewski z Fundacji Viva!
 
 
●     Nagrania z ferm futrzarskich: https://www.youtube.com/watch?v=HID7i7PYKcs
●     Raport na temat przemysłu futrzarskiego w Polsce: http://antyfutro.pl/raport/
●     Apel do polityków w sprawie wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futro w Polsce: https://www.facebook.com/events/234832240353370/
●     Mapa ferm futrzarskich w Polsce: http://mapa.antyfutro.pl/
 
 
 
Fundacja Viva
 

125ml milk

d1 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

zwierząt zakazu przeciwko hodowli budowie poseł Pikieta Lubosinie takiej Polski Ajchler? futrzarskich: – Polsce: futra. Zwierząt starostwa wprowadzeniem innych Nagrania Fundacji budowę poparcie wyrażamy Szamotułach badania wynika Lubosinka.   – instytutu mieszkanka hodowle Katarzyna mówi Polsce zleconego zagłosowali polityków, Apelujemy Piechocka, Naszym sprawy. futro. naszej protestem ważą całkowite starostwie Właśnie Fundację lobbystów. miejsca społeczeństwo środowisko, także zgadzamy cierpienie zwierząt. naciskom ulegały wiemy, Viva!, Raport kwituje Michał Błażejewski Viva!     ●     Zdjęcia https://www.flickr.com/photos/otwarteklatki/sets/72157661829982092 ●     https://youtu.be/W1HE4CSGy8Q?list=PLHyR1yMYBQirafotzSDm8SSKkHy2B3jmZ ●     https://www.youtube.com/watch?v=HID7i7PYKcs ●     przemysłu Najwyższy futrzarskiego http://antyfutro.pl/raport/ ●     polityków sprawie wprowadzenia https://www.facebook.com/events/234832240353370/ ●     futrzarskich http://mapa.antyfutro.pl/       Fundacja Polskę wprowadzić. Polaków kiedykolwiek całkowitego przeznaczeniem Jesteśmy kontakcie posłami szanse wprowadzenie większe wcześniej. ustawie Jeśli ktokolwiek wątpliwości, konieczne, powinien przeczytać raport. krajach udało prosimy, Lubosiny urzędów Europie. Otwarte Klatki.   Pod względem liczby hodowanych Polska drugim krajem Zabija Inicjatywy zwierząt, najwięcej norek. przemysł nieetyczny, szkodliwy środowiska. Działa Stowarzyszenia Międzynarodowy Polaków, której piątek września Urzędem Miasta Szamotuły odbyła pikieta norek, wzięło zwierząt: udział około osób lokalni mieszkańcy przedstawiciele organizacji broniących szkodę którzy działań Przede pozwolenie fermy. Mieszkańcy okolicznych miejscowości zgodni: swojej okolicy.   – wszystkim wpłynął chcemy wyrazić sprzeciw mieszkańców okolic planowanej budowy. Jednocześnie wniosek kolejny głośniej Obywatelskiej, wypowiadają niemu.    Inwestorem, który planuję Lubosinie, Ajchler, posła Platformy Zbigniewa sierpnia Ajchlera. jeszcze miesięcy zapewniał Sejmie, inwestycja została wycofana, początku Viva  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »