REKLAMA

Komunikat Głównego Inspektora do rolników ekologicznych, którzy byli objęci kontrolą przez Bioekspert Sp. z o. o.

Decyzja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 lipca 2013 r. cofająca w całości upoważnienie jednostce certyfikującej Bioekspert do działania w rolnictwie ekologicznym jest decyzją ostateczną. Oznacza to, że Bioekspert Sp. z o.o. nie jest już uprawniona do działania w rolnictwie ekologicznym, a rolnicy wcześniej przez nią kontrolowani powinni niezwłocznie zgłosić swoją działalność do innej jednostki, jeśli chcą zachować status producenta ekologicznego i uprawnienia do pomocy finansowej wypłacanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach PROW.

Rolnik kontrolowany wcześniej przez Bioekspert przestanie być rolnikiem ekologicznym, jeżeli do dnia 8 października br. nie zostanie objęty kontrolą innej jednostki certyfikującej. Działki rolne należące do takiego rolnika także nie będą już miały statusu ekologicznego, co może się wiązać z koniecznością ich ponownej konwersji na rolnictwo ekologiczne. Utrata uprawnień rolnika ekologicznego oznaczać będzie także niespełnienie wymagań PROW i w konsekwencji wstrzymanie dalszej pomocy finansowej oraz windykację świadczeń pobranych w przeszłości.

Mając na uwadze dużą liczbę producentów, którzy muszą zmienić jednostkę certyfikującą w krótkim czasie, Główny Inspektor JHARS apeluje do rolników ekologicznych, by nie czekali z wyborem nowej jednostki certyfikującej do ostatnich dni przed upływem terminu 8 października br., gdyż może się to wiązać z brakiem czasu na załatwienie wszystkich niezbędnych formalności i w konsekwencji spowodować pominięcie danego rolnika w wykazie przesyłanym przez jednostkę certyfikującą prezesowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do dnia 30 października. Dla zachowania uprawnień producenta ekologicznego i uprawnień do pomocy finansowej w ramach PROW, do dnia 8 października br. konieczne jest nie tylko dokonanie przez rolnika zgłoszenia do nowej jednostki certyfikującej, ale także podjęcie przez tę jednostkę decyzji o objęciu go systemem kontroli.

Wersja komunikatu do pobrania

Informacja dla producentów z dnia 14 sierpnia 2013 r.

Aktualny wykaz jednostek certyfikujących w rolnictwie ekologicznym, do których można dokonać zgłoszenia działalności

Zgłoszenie podjęcia działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego - Wydanie 6 z dnia 24.01.2012 r.

Źródło
Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych
http://www.ijhar-s.gov.pl

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Bioekspert ekologicznego ekologicznych, kontrolą rolnika uprawnień pomocy finansowej ekologicznym, października jednostki rolnictwie także Komunikat jednostkę Rolnictwa objęci którzy rolników Inspektora Głównego producenta wiązać certyfikującą zgłoszenia działalności Modernizacji Restrukturyzacji konsekwencji certyfikującej wcześniej danego decyzji podjęcie certyfikującej, Ministra dokonanie konieczne zachowania października. Agencji prezesowi przesyłanym wykazie spowodować pominięcie systemem formalności niezbędnych wszystkich załatwienie brakiem terminu upływem ostatnich wyborem czekali rolników apeluje Inspektor objęciu niezwłocznie kontroli. Wersja zakresie NowoczesnaFarma.pl Żródło: Rolniczego Portalu uprzejmości dzięki Rolno-Spożywczych http://www.ijhar-s.gov.pl Informacja Artykułów Handlowej Jakości r. Źródło Inspekcja 24.01.2012 Wydanie rolnictwa podjęcia czasie, Zgłoszenie Decyzja dokonać których certyfikujących jednostek Aktualny sierpnia producentów Informacja pobrania komunikatu Główny Rozwoju krótkim ostateczną. należące Działki certyfikującej. ekologicznym objęty zostanie decyzją jeżeli rolnikiem przestanie kontrolowany PROW. Rolnik Oznacza będą uprawniona Agencję wypłacanej rolnicy uprawnienia kontrolowani powinni status zachować jeśli jednostki, działalność swoją takiego miały zgłosić wstrzymanie cofająca zmienić muszą którzy producentów, liczbę dużą uwadze przeszłości. Mając pobranych świadczeń windykację dalszej całości statusu wymagań niespełnienie oznaczać upoważnienie Utrata ekologiczne. rolnictwo konwersji ponownej koniecznością jednostce ekologicznego, http://nowoczesnafarma.pl/Komunikat-Glownego-Inspektora-do-rolnikow-ekologicznych--ktorzy-byli-objeci-kontrola-przez-Bioekspert-Sp--z-o--o-.html  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »